Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 81

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Salutare

De 5 ori am citit pe pagina unde eram inainte si nu va gaseam nicicum am crezut ca m-am dilit eu de la atata blitz in ochi

deci,suntem vedete

Regretul cel mai mare e ca nu am poze cu noi 3Alex deja facea figuri, si mnah...oricum,am cu Razvi multe si cu ei 2

Pe mine nu m-a prea bagat in seama (a se citi poze )...era axat pe copii

POzele (o parte din ele), vor ajunge intr-o clinica nou facuta de langa Paris.Doctorul de acolo e pasionat si de fotografie,are nush ce legatura cu tipu' care ne-a facut pozele si uite asa

Asa ca,daca vreti sa ne vedeti,de data asta nu tre' sa cumparati vreo revista ci sa mergeti in Paris

Glumesc,pozele le voi primi in maxim o sapt (pana le prelucreaza...el are nevoie de ele alb-negru) si vi le voi arata

Va pup,revin dupa ce-l culc pe Alex...Razvi a cazut lat de cum l-am pus pe spate (era sa adoarma si pe calut)


pai avem ce aastepta
[unu care se aseaza pe o banca si sta acolo linistit]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Bun gasit!

Natalie inca e cu bubitele pe fata, azi noapte s-a tot trezit, o deranjau, saracuta... Insa nu s-au mai extins si cand sta linistita parca sunt mai estompate..
Continuam tratamenul..

Va pup!





If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.


Doamne Ajuta mami sa scapati de ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

raluk cum o sa ma supar?? nici gand... de asta sunt si eu in dubiu. ca nu stiu de ce mi-a zis sa-i dau cereale. a luat prea putin 470 de grame intr-o luna? incepem ca asa trebuie? cine stabileste ce trebuie? eu cred ca doar copilul decide. o sa ii dau lapte in continuare. si o sa fiu foarte atenta la semnele lui. multumesc tare de raspunsul tau (un mesaj intreg numai pentru mine .. wow)

cred ca acuma chiar ma bag unpic in pat! sper sa se trezeasca si printisorul sa pape ca ar cam fi timpul zic eu. de la 5 jumate pana acuma???



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

Buna ziua fetele,nu am citit nimic din urma dar am intrat sa va spun ca am vb cu sora-mea,a vb cu astia la clinica,hcg ii arata cum ca e gravida dar nu se stie unde,adica extra sau nu.Se duce maine sa mai ia odata sange pt hcg si vineri sa ia rezultatul si la control.Acum va intreb si eu ce m-a intrebat ea:e posibil sa fie gravida si inca sa nu se vada in uter?UM 31 dec,plus ca ii mai curge si sange.
Eu sunt treaza de la 6 ca piciu nu a mai avut somn si apoi am fost la scoala,nu stiu daca v-am zis ca-mi termin liceul.Iri a avut putina temp dim 38.4 in fundulet si i-am dat panadol,acum nu mai are dar am stat ca pe ace la scoala.Va sper sa revin

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


Mada
, felicitari ca vrei sa finalizezi cu liceul.
Tare rau imi pare de sora ta, sa fie sanatoasa ca asta e tot ce conteaza in cazurile astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

v-am ajuns !!!!!!!!!!!!!!
toata lumea in pijamale si la culcare ca eu merg acum la baita si cand vin sa nu mai gasesc alte 50 de pagini


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Asaaaaa..Måsuratori: 73 cm, 9,85 kile,si aia cu capul 44( nu stiu cum se spune pe romaneste)...copil sånåtos..Cu bubitele de pe fatå , fetelor ce så vå zic a spus ca e normale si f normal ca iarna så faca aceste bubite pe fatå mai mult sau mai putin..M-am linistit..dar mi-a dat in caz de si numai in caz de se inrosesc tare si el pare foarte iritat din cauza lor, faimoasa crema cu cortizon..dar nici nu ma duc så iau de la farmacie, sta pe reteta acolo mult si bine..In rest mi-a zis så il dau mereu cu locobase så fie hidratatå pileicica..oricum mai trecuse de cand am inceput så dau cu locobase.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå




mami, sa traiasca Bruculinu sa fie sanatos si voios asa cum il vad in pozele cu papica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

v-am ajuns !!!!!!!!!!!!!!
toata lumea in pijamale si la culcare ca eu merg acum la baita si cand vin sa nu mai gasesc alte 50 de pagini


Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009


Io pot sa merg la lucru?




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ralukule ca esti pe gustul meu. Pe testate
Ioana chiar in seara asta ma documentam cu niste date despre evolutia bebeilor...si gasisem ca in prima luna, a doua si-a treia trebuie sa ia cam 1 kg, luna 4,5,6 trebuie sa ia cam 1/2 kg, apoi 7,8,9 cam 1/3 kg si 10,11,12 cam 1/4kg pe luna. Deci Carol daca a luat aproape 500 gr in luna 4 inseamna ca sta excelent!! Nu-ti mai face griji si da-i baiatului papica de la mamica lui, buna si gustoasa, calduta si hranitoare.


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Pana nu trece ziua:

La multe lunite Sophie Amelie!
sa fii sanatoasa si voiasa!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Anadomnica diareea continua si acum? Eu stiam ca in prima faza se incearca hidratarea, si doar daca diareea e intensa se apeleaza la apa de orez si la mucilagiu de orez.

Dana am lacrimat putin cum ai descris ca iti zambea Ana saracuta si nu stia ce se intampla . Sper sa treaca cu bine!

Cristina facem o petitie la aia cu netul? Amenintati-i ca aveti pagube din cauza asta, si ca-i dati in judecata

Ralu imi pare foarte foarte rau de bubitele astea si cate probleme va provoaca si cata suparare. Doamne ajuta sa treaca repede si sa nu se mai intoarca.

Azi i-au aparut lui Alex doua bube, asa gen urticarie, una pe piept si una pe fata. Ale voastre cum au inceput? Sau poate fi de la ceva ce pap eu?

Diana multumesc. Doamne ajuta sa scapati repede de problemele astea de sanatate!!! Fetelor cu DA, ma rog pentru voi. Cum a lovit asa dintr-o data atatia bebei, traiesc cu teama ca imediat vine valul si la cei din octombrie, sa inteleg ca se face asa pe la 5 luni? Oatmeal e ovaz, si eu voiam sa spun ca asa cum ne-a invatat Monique din timpul sarcinii de baia cu tarate, ca e foarte buna la piele, am mai citit si eu de baia cu ovaz!

Elle lasa-mi nora in pace, alunga piticii! Ea e perfecta dar are personalitate

Daca o jucarie din mana o pune in gura, o lasa din mana si din gurita o apuca cu cealalta mana se cheama ca si-a mutat o jucarie dintr-o mana in alta? Asta face Alex

Kinga felicitari pentru control!

Ralu0308 eu cand m-am plans ca adoarme numai leganat in brate, mi s-a aratat ca se poate si mai rau, nu a mai dormit, si a plans de numa, chiar si leganat in brate . Asa ca nu ne mai plangem, e perfect!

Danuta ce ma bucur ca totul e in regula cu rinichii printesei!

Liliana m-ai facut sa rad in hohote cu posterul cu sotul!

Anamaria multa sanatate socrului! Si voua putere!

Techila ma distrezi de numa cu probele de dimineata! Si cu omoratul neuronilor Nu ne-ai mai zis cum e cu analiza de pipi care trebuia s-o vezi pe net.

Andre ce ma bucur ca ai ajuns ACASA!!! Acum sa vedem cum strangem noi din dinti la vederea pozelor... mamma mia!!!

Nela multumesc mult! Si noi facem baita numai la 2 zile si masaj facem asa in joaca, fara ulei (deci iti dai seama ca doar il mangai putin ). Felicitari pentru progresul pe cereale! Pupam familia fericita! Si speram sa vina vremea buna macar la tine!

Andraiulia am vazut niste poze minunate ! Aveti o grasunica si asa mult imi place cand va vad asa tineri cu bebe mic, sunteti tare dulci amandoi! Are niste tinute minunate, machiajul tau e extraordinar, printesa sta ca pe un tron pe vacuta si am admirat cu mare mare drag pozele de la baita! , totul pus la punct in cel mai mic amanunt! Felicitari, mami!

Ioanna multumesc din suflet din nou pentru urari. Chiar simt ca nu merit asa niste aprecieri , sunt si eu "incepatoare".


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput