Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 81

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:


Ahaaa!!!
v-am gasit vrajitoarelor!!!

mai, gluma gluma..v-am reperat mai devreme, dar vreau sa stiti ca mi-a trecut prin cap ca astia ne-au scos din spatiu ca ne-am chefuit prea galagios..tot dadeam scrool la pagina "scutecelor" si la un moment dat mi-am dat seama ca si "fulgusoarele" lipsesc..atunci mi-a picat mie fisa!

am fost la vaccin..am stat ca pe ghimpi astazi..am asociat emotiile de acum, cu cele pe care le aveam cand stiam ca trebuie sa merg la stomatolog..uff..a plans putin Ana,,mi-a fost mila de ea ca fix cand o impungea se uita in ochii mei si zambea cu gura larg deschisa..
pana acum este bine..nimic deosebit la starea ei; nu i-am dat antitermic preventiv si nici nu cred ca o voi face;

Am primit si sticluta de Vigantol (gratis! se pare ca este in obligatia MF sa o asigure) de la firma Merck..ca tot spunea Cecilia ca a cautat;

ioanna, mami..daca ai laptic de ce te grabesti cu diversificarea? zic si eu...Ana ar fi trebuit sa aiba 6400gr ca sa fie in grafice..are 6000 fix si 63,5 cm..continuam cu laptic de la mine! cat mai este, profitam;

Liliacule..te-nteleg atat de bine cu vaccinelul...uff, doamne si eu mai vreau sa-i pun si cercelusi;

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

v-am citit..dar oare mai tin minte ceva?!

stiu ca Iulika are ditamai flacaul si ca astazi sarbatorim pe Sophie Amelie (sa creasca mare si sanatoasa);

stiu suficient cat sa trec clasa?!

aaa..si Cecilia mai are 11 sticle de vin bunutz

(hai ca pe parcurs imi mai aduc eu aminte cate una, alta)

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Danuta pupam "bubitele" sa uite repede de ele si sa nu faca niciun fel de reactie in urma lor.
Cat despre cercelusi...oare nu merge mai usor cu pistol de-ala de-mpushcat cercei?? (habar n-am cum se numeste chestiunea in sine)
Noi i-am facut gauri cu acul...la cabinetul medical: intepat si bagat cerceii. Cred ca i-am facut gaurici pe la 9 luni, tot asa, mi se strangea sufletul de frica si de durere. Tat-su nici n-a vrut sa participe sa vada cum ii gaureste cineva printesa. Acum...facem schimb de cercei

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

no buuun!!! vorbesc si eu putin singurica...

Cristina mama lor, cu firma lor!!!
imi este dor de tine, abia astept sa se rezolve problema cu netul
Mada felicitari mami pentru continuarea studiilor! sa nu te lasi! imi pare rau pentru surioara ta, dar acolo ceva nu-i bine..parerea mea este ca nu se poate pune problema de o sarcina viabila..numai ea sa aiba grija de ea! sa nu stea acasa cu sangerarile acelea! nu inteleg de ce ii tot repeta beta hcg-ul si nu-i fac ecografie..ceva modificari la nivelul uterului tot trebuie sa se observe..sanatate multa!

Ma bucur ca Natalixul este mai bine..ca nu se mai intind petele..Doamne ajuta sa se rezolve!


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Si pe mine ma preocupa subiectul cercelusi. Acum seamana cu un baietel la pubertate..Stiu ca la Medlife pun cu pistolul ala si parca ceva vreme trebuie sa stea cu cercelusi speciali.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Liliacule, astazi povesteam cu mamica Chiarei si mi-a spus ca astia la salonul de piercing si tatuaje din minunatul oras, nu vor sa faca la nou nascuti..bine, Ana a trecut de stadiul asta..trebuie sa merg sa ma interesez! as fi vrut sa-i fac acum, sa nu mai aman mult ca in stilul acesta sigur ramane fara..grig..nici nu vrea sa auda! a spus ca el nu merge sa asiste la asa ceva..am eu un feeling ca el se fofileaza sa nu-i cumpere cercelusii promisi..dar nu ma las!!!
ce tare ai fost cu schimbatul cerceilor


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Seara buna, fete dragi
Iar am disparut in ceata, am scutire insa. Am fost la casuta si am reparat dezastrul produs de spargerea tevilor de la gerul de acum 3 saptamani. E ok, noi ne asteptam sa fie mai grav.
Aaaa... am pierdut o multime, eu tot am incercat sa va citesc, dar vad ca ati dat niste chefuri de pomina si nu v-am mai prins din urma.
Am avut si un abces dentar saptamana asta, de vineri seara incepand, frumoooos... de am stat tot week-endul trecu cu o falca cat un pepene... abces dupa ce dr. mi-a inchis un canal... si o tot sunam sa-mi zica ce sa iau, ca alaptez si tot imi zicea ca e normal. Asadar dupa 3 zile de antibiotic si paracetamol la greu, ca ma urcam pe pereti de durere, am razbit si ieri mi-a facut incizie si a scos restul de puroi... care este... adica inca mai este, trebuie sa mai astept o saptamana cica sa se elimine tot si abia apoi imi pun si eu coroana.
Cred ca de la antibioticele mele si alte minunatii ingerate a facut si mandra mea o diareeee de toata frumusetea. Voi ati patit vreodata asa ceva??? Am facut mucilagiu de orez, asa mi-a zis dr. Dar se strambaaaaaa beeeeeeaaaaaaaah... zice sa-i dau inainte de san, dar a mea plange de foame si isi face singura greata cand ii dau o lingurita de "tratament"

Doamne ajuta!
Mami de Maria (20.10.2009)
Album poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Fragutza chiar acum ma gandeam ca cineva spusese ca a mers la o policlinica particulara (nu mai stiam numele) si a pus fetitei cercelusi ...la noi s-a deschis de curand Centrul Medical Unirea..vreau sa merg si la ei sa intreb; parca imi este mila sa o strapunga cu acul..sa-ndese acolo, cu putere..uff! ca ma iau fiorii; mai bine cu pistol din acela..




Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

danuta draga mea sa stii ca nu cred ca o sa ii mai dau. vad eu ce-o iesi. n-am nici un cantar sa vad cum ia in greutate. banuiesc ca daca nu ii ajunge lapticul plange de foame. da el vreun semn, ceva



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Da, este o varianta mai soft. Eu mi-am facut acum cativa ani si nu am simtit nimic.

If your baby is "beautiful and perfect, never cries or fusses, sleeps on schedule and burps on demand, an angel all the time," you're the grandma.

Mergi la inceput