Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 81

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29



Santorini påi daca faci supicå buna cum så nu pape Andreiutu daca faci piureut bunut.50 de gr..bun bun..Banuiesc ca inca mai cere laptic dupå nu??Al meu a renuntat la laptic de curand..mereu cerea si 100-120 ml de laptic dupå piure.



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå




Doamne ce am putut så scriu.. Am inceput mesajul ,l-am låsat si m-am bazat pe memoria mea fara så mai citesc ..si uite ce a iesit..Bad!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Eu sunt foarte suparata..Alex nu vrea deloc sa manance...de aseara are febra incontinuu, acum are 38.1 si nu mai stiu cum sa-l fac sa manance...azi am avut pe masa 4 castronele cu mancare plus bibe...am incercat sa-i dau de toate...poate poate l-o tenta ceva dar nimic...nici mar cu para,nici cereale,nici banana ,nimic...
of de i-o trece odata ca e apatic rau...

(22.09.09)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148726

http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tulibu spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe

Eu sunt foarte suparata..Alex nu vrea deloc sa manance...de aseara are febra incontinuu, acum are 38.1 si nu mai stiu cum sa-l fac sa manance...azi am avut pe masa 4 castronele cu mancare plus bibe...am incercat sa-i dau de toate...poate poate l-o tenta ceva dar nimic...nici mar cu para,nici cereale,nici banana ,nimic...
of de i-o trece odata ca e apatic rau...

fericita de ALEX (22.09.09)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148726

http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72


ai vb cu dr? ii dai ceva? nurofen panadol sau eferalgan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Ioana de ce te simti vinovata, mai? Poate ca este cazul sa incepeti diversificarea. Da-i si tu cate putintel pana isi intra in ritm. Hai ca este bine de tot!

Eu inca nu ma bag la de-astea sa va pove ce si cum ca ma tin pe pozitii sper eu macar pana la 6 luni.


pai tocmai de asta zic si eu. ca as fi vrut sa ii dau numai lapte pana la 6 luni. ideea nu e ca nu vrea altceva, ca papa si ii place. ideea e ca nu as vrea eu sa-i dau altceva. ca mancare va manca toata viata lui dar lapte de la mine nu prea. uof, ca-mi vine sa ma bat singura.




Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

La multe lunite Sophie!!!

nu stiu ce am uit de la mana pana la gura..si mai sunt si asa aeriana

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Ioanna mami.. Nu te mai necaji!el va primi si laptic de la tine mult timp asa ca nu te necaji ca de alåptat tot il vei alåpta

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Sophie AmelieSa cresti mare, frumoasa si desteapta! Dar am ratat pozele

Uka am vazut pozele Carinutei. Mami ai o fetita super frumoasa si fotogenica. E mortala cu ochelarii de soare si cu ciocolatelele in maini!

Moni Iulia si eu o sa-i pun si ardei si ceapa, dar le introduc pe rand, ca sa vad ce reactii are la fiecare. De pasat insa pasez doar morcov si dovlecel, si mai incolo cartof!

Iulika. Dupa supita ii dau si san!

Ioana si pe mine m-a sfatuit pediatra sa incep la cinci luni. Eu am hotarat sa incep la 5 luni jumate. Doar ca noua ne-a spus sa incepem cu supita (piure) de legume, apoi fructe si dupa sase luni cereale. Eu zic ca a luat bine in greutate. Andrei acum are 7 kg. Carol cat are?



de Andrei-Alexandru (24.08.2009)
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini
Carol cat are?


avea 6.870 la 5 luni! sunt foarte dezorientata. si un pic speriata ca sa fiu sincera.



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Am reusit sa-l adorm pe Andrei, cred ca ma bag si eu la somnic dupa ce mai vorbesc un pic cu tati!
Va

de Andrei-Alexandru (24.08.2009)
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Buna seara,

Andra am vazut pzele cu Sophie, o dulce. Mi-au placut tare pozele cu tine machiata, coafata, super.

Uka deci Carina este clar fotomodel, ce draguta e ea la plaja o sa faca furori la Mamaia.

Fragutza ce nasol ca a inceput sa o deranjeze, saracuta de ea.


Legat de ochelari de soare pt bebe am avut si eu pt Teodora ochelari ca acestia
http://www.julbousa.com/baby/
sunt super faini, eu chiar ii puneam vara afara cand dormea in carurior sa nu o deranjeze soarele


Va pup

Mergi la inceput