Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 80

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Monica mi-am adus aminte. Daca doresti sa schimbi pediatrul iti pot da numarul doctorei mele sa vezi daca se poate ocupa si de voi, ma gandesc ca incercarea ar fii buna. Tipa care ne vede pe noi este ardeleanca de fel, eu ma inteleg foarte bine cu ea. Are si cabinet undeva pe la dristor unde sunt blocurile noi construite si acolo este un soi de centru medical. Este k foarte maleabila iar eu zic ca este pregatita dpdv medical si umana. Acum cum crezi si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

yupii
Nela, ce ma bucur ca te vad [emoticon care sare de bucurie]

sunt un cu ora 6 , mi-a plecat sotz azi-noapte in afara si credeam, in mintea mea, ca ma trezesc ca o soatza iubitoare si il petrec si apoi stau pe net, ei ash...... am dormit ca lemnu'.

So, buna dimineata fete, multam de cafele.
am facut si noi ochi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Dana, te pup. Tare mult mi-a placut povestea nasterii. Scrisa cu multa sensibilitate si umor fin. Imi place cum ai povestit, frumos!

Ce mai face Ana, cum mai sunteti?



_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza si de la noi.

VAd ca a aparut NEla. (emoticon care-si sterge naduful). Si eu credeam ca te-ai suparat pe noi. Ne bucuram ca sunteti bine si va tzuc tare tae si apasat
Fug ca s-a trezit Zgatix [fufa]

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Buna dimineata tuturor dragelor!

Nela ati reusit sa puneti cercelusi Anuskai? ca si noi ne "chinuim" de vreo luna..ne indemnam unul pe celalalt..parca vad ca ramane fata fara cercelusi si pe la 14-15 ani isi descopera pasiunea pentru piercing

o sa intru mai tarziu..acum, recunosc ca nu m-am putut abtine la mesajul Nelei

va pup!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Anomis, fie, mami, te iert. [din ala un pic cu nasul pe sus]
Si deci sunteti singurei, cu buni? Trai pe vatrai! I-ai facut listuta sotului cu ce sa iti aduca de afara, ca eu asa fac cand pleaca Sorin, sa nu care cumva sa uite.

Techila, cum mai sunt baietii tai? Le-a trecut raceala?

La noi s-a pus un frig de intepenesti, nici nu imi vine sa ies afara din casa.


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Monica, te pup. Mai sa stii ca de cand vreau sa te prind sa iti zic ca ai fost totala cu microfonul 2-10, la ambele sindrofii. Si cu dansatul. Esti o super femeie!
Cum sa ma supar... am fost un pic intoarsa ca m-am apucat eu sa scriu mesaje "masuri corective" cand nu era cazul, vezi doamne, eu cu mot, dar mi-a trecut.

Dana, tot la stadiul de impins suntem si noi... poate, poate ii facem weekendul care vine. Eu imi gasesc tot soiul de motive: ca e frig, ca acuma, cand mai pune si ea gramute, eu sa o imbuf... si uite asa. Sper sa o vada totusi buni cu cercelusi cand mergem.
La noi aici am inteles ca se fac gaurile simultan in ambele urechi, cu un fel de pistoale de gaurit, iti dai seama, sa-i capseze asa pe micuti... dar tre' sa o facem si pe asta.


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Anomis, fie, mami, te iert. [din ala un pic cu nasul pe sus]
Si deci sunteti singurei, cu buni? Trai pe vatrai! I-ai facut listuta sotului cu ce sa iti aduca de afara, ca eu asa fac cand pleaca Sorin, sa nu care cumva sa uite.

Techila, cum mai sunt baietii tai? Le-a trecut raceala?

La noi s-a pus un frig de intepenesti, nici nu imi vine sa ies afara din casa.


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...


Nela scumpa mai dau si o praji cu mere de casa, ca sa ma ierti .
si da, are dragul de el o lista de shopping, si abia astept sa vina inapoi la noapte ca e o iesire rapida pt o sedinta (pregatire pentru alte plecari mai lungi)

so azi suntem doar noi trei, va fi prima data cand ii voi face baie lui Dinutu (doar cu tati facea).

ce ai papat bun la pranz?

mi-e de cand cu cura aia am ramas cu frica sa mai mananc, asa ca poftesc in voie la tot ce povestesc fetele pe aici.

Aidukule ma bucur tare ca te-am vazut si sunt alaturi de tine cu cura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata scumpelor

bai sunteti incredibile pai la cat ati scris imi e imposibil sa citesc ceva din urma si sa mai fiu si la zi ... ca noi aseara am avut pana de net (se tot intampla asta cam des in ultima vreme) ...
si ma duc in urma , sper sa nu va pierd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Dana frumoasa poveste,am citit-o de doua ori,asa de rau mi-a parut ca s-a terminat,parca as fi vrut sa mai povestesti,asa scrii de frumos.
Uka si Santorini,e urat afara.... poate se face frumos mai tarziu,desi nush ce sa zic...ieri la ora asta ne gandeam deja sa facem tot in casa mai repede si sa iesim la aer,pe la 11 am iesit,si ne-am intors pe la 16 ,am fost plimbareti,am platit facturi,am facut mici cumparaturi.. si astept vreme frumoasa.
Andra,superba fetita ta,numai buna de pupat
Monica,subscriu la ce au spus fetele. Dr mea imi raspunde la absolut toate intrebarile cu un calm care ma face sa ma cred isterica,nu e alarmista,unde nu se stie sigura te trimite la cineva specializat.Eu nu am inscris bebelul si la pediatru,doar la med de familie,si pana acum a fost bine.Recunosc ca prima data cand a facut Paul rosu in gat(a facut de 2 ori) m-am dus si la clinica de la spital si pediatra de acolo mi-a spus exact aceleasi chestii ca si dr mea,deci nu pot decat sa am incredere in ea.Daca te intorci mai speriata de la dr decat ai plecat nu e in regula,dr ar trebui sa iti dea solutii nu sa te bage in ceata,si fa cum crezi tu ca e bine.

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput