Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 80

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Dragele mele am plecat si eu spre pat usor usor...alex vad ca e mai bine asa ma merg sa apuc si eu 2 ore de somn pana la urmatoarea masa...
Noapte buna va urez si un somn linistit...

(22.09.09)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148726

http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissbebe

Dragele mele am plecat si eu spre pat usor usor...alex vad ca e mai bine asa ma merg sa apuc si eu 2 ore de somn pana la urmatoarea masa...
Noapte buna va urez si un somn linistit...

fericita de ALEX (22.09.09)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148726

http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=72


Somnic usorr!! Am fugit si noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

LA MULTI ANI, Raluk!
Sa cresteti mari, frumosi la suflet si la trup!

Am cetit tot, tot (partea cea mai usoara a fost monologul lui crissbebe de pe ultima pagina) si cea mai grea partea in care Liliana a pus poza cu dl Valet... si Iulika intorcea cutitul in rana.

Anomis, mami, unde esti, ca sunt fresh, la intalnirea cu tine! Ai zis ca vii la 6, pai asa cevaaaaa! Imi dai teapa!
Ma bucuru ca i-a trecut lui Dinutu raceala.

Si am, bineineteles, foarte multe de zis, dar tre sa iesim sa pranzim (au venit zugravii sa rezolve igrasia de la noi din camera, pentru a doua oara!!! deliciu, nu va mai zic...). Asa ca iesim, sa lasam sa se usuce camera.

Revenim pe seara.
O zi frumoasa va doresc!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mkunigunda spune:

Buna dimineata! va servesc repejor cu o fierbinte ca azi mergem la vaccin!

Crissbebe
cum se simte Alex?

Nela mi-a fost dor de voi si de postarile tale din zorii zilei!

si sper ca Monica esti mai linistita astazi. mamica ingrijorata

O zi senina tuturor dovleceilor si mamicilor lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Va salut, doamnelor! Asa, ca omul, nu ca la mesajul aneterior... nici buna ziua, nici nimic...

Aseaaaa.. ne-am intors de la pranz, Ana doarme (nu stiu pentru cat timp, cel mai probabil pentru 30 minute). Nu stiu cine zicea ca nu doarme bebele pe zi, parca tu, Kinga. Nici Ana nu doarme mai mulr de 2-3 reprize de cate 30 minute. In schimb doarme bine noaptea.
Bafta la vaccin si sa nu faceti febra!

Mi-am luat o placinta cu mere de la Mac ca si muream de pofta: am citit pe net o reteta de placinta cu mere si am crezut ca mor de pofta si alta nu! Eu n-am cuptor ca sa prestez, asa ca merge si de la mec-mec.

Incerc sa imi aduc aminte din ce am citit, ca v-am zis ca eu citesc si ziua, si nopatea, cand apucam.

Incep cu Diana, mama lui Simon, pe care mi-as dori sa isi poata schimba decizia de a intra pe forum doar spre a ne ura si de paste. Trebuie sa recunosc ca dupa ce ti-am scris mesajul cu pricina am realizat ca am fost foarte vehementa si eu, care nu ma prea amestec in conflicte deschise. Sper ca decizia ta nu este influentata de mesajul meu.
Repet, mie imi place diversitatea de opinii si apreciez principiile exprimate cu pasiune, mi-as dori sa te mai citesc din cand in cand.

Am vazut puiuti cu probleme si imi pare tare rau. Ma rog la doamne doamne sa le treaca cat mai repede. E ingrozitor sa iti vezi puiutul suferind, oricat de mic ar fi necazul.

Cred ca s-a trezit Ana ca parca aud sunete din alea ca la lollypops (isi suge degetele)...mai stam pana nu plange nu mergem sa verificam bombonica.

Iulia, mi-am adus aminte ca acum cateva capitole scriai cuvinte frumoase despre mine, am rosit toata citind. Ma bucur din suflet ca iti place sa ma citesti si sa stii ca nu e chiar asa de greu singura cu bebele, o sa vezi. Trece vremea una-doua. O luna e mult pentru tati in Canada, dar ma gandesc ca poate mai vine o ruda ceva sa te mai ajute un pic in perioada asta. Oricum o sa faci fata cu brios situatiei, sunt convinsa!

Vik, la multi ani cu intarziere mamei tale. Daaa, varza cu ciolan a fost de vis de sf.valentin! Ne-am destrabalat de-a dreptul...
Ce mai face mamarutza? Cu ce ii mai incanti papilele gustative zilele astea?

Maria, am vazut ca esti inca in mutari. Te pup, de-acuma greul a trecut, incet, incet le aranjati voi pe toate la locul lor. Eu una de abia astept sa vad poze cu Piski ca un rege in palat nou!

Monica, si eu as cere o a doua opinie, nu ca nu s-ar pricepe doctorita ta, dar nu imi place ca nu isi face timp de tine, adica sa discute cu tine amanuntit orice chestiuta de care tu esti ingrijorata. Un pediatru bun este si un fin psiholog, parerea mea. Este enorm de important cum este ambalat mesajul, la fel de important ca si mesajul in sine iar pediatra asta a ta parca iti alimenteaza intr-un fel fricile si nu mi se pare ok. Si mi se pare ca prea te-a pasat la asistenta cu trimiteri peste trimiteri. Hai ca ma lungesc: ideea e sa mergi sa ceri si o a doua opinie, un bun profesionist nu te lasa fara raspuns la framantarile ce le ai.
Si uite, nici Ana nu e prea sportiva, si nu e nici grasa, ca sa zici ca e lenesa sau din astea... Pur si simplu nu e interesata de asa ceva: intors, rasucit si alte cele. Dar e activa, da din picioare, rade, e fericita...mie mi-e de ajuns.

Ralu, si fetele cu dermatita, imi pare rau sa aud ca va confruntati cu probleme. Eu nu ii fac baie Anei zilnic, nu i-am facut decat la 2 zile, imi este tare frica sa nu ii sensibilizez pielicica. Nu va mai zic ca acum, de cand am vazut la voi, mi se face rau cand o vad ca se zgaraie, de teama. Sunt foarte atenta sa nu o irit cand o sterg la gura, dupa cereale. In rest, nu i-am dat niciodata cu crema, mi-a fost frica. O data am incercat si eu sa ii dau cu ulei de maslina inaite de masa si nu mi-a placut rezultatul, Ana nu parea incantata, nici atat, si am renuntat.
Cred ca sunt printre putinele care nu facem masajul de rigoare, atat de recomandat.

Am mai vazut-o si pe Delia, pe care o salut! Spor la buchisit actele, imi inchipui ca nu-i usor cu atata hartogaraie.

Mada, multa sanatate surioarei tale.

Gata, acu' cred ca s-a trezit.

V-am pupat, mai revenim...


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata! am terminat de recuperat si ma mai bag si eu la un scurt, dar nu inainte de va lasa aburinda si multi

-------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Am vazut ca am scris ca am dat-o pe Ana cu ulei de masline inainte de masa...sa stiti ca nu ma pregateam sa o mananc... am vrut sa zic inainte de baie...

Monique, ce draguta e Teodora, cum inventeaza ea cantece...

Noi suntem bine, tot pe lapte de la mine si cereala simple, din alea nesanatoase, procesate, de la nestle . Ne-am mai implinit, dar nu spectaculos, ne-ar mai trebui 200 gr.sa fim in grafice, dar e ok. In rest, crestem, crestem. Dormim de pe la 7 pm pana pe la 4, eu ma trezesc sa ma mulg pentru cereale, Ana si ea, ca ma aude bobinand. Mancam, somic pana in zori dupa.

Miha, voi cum mai sunteti, nu te-am mai vazut.

Elle, cum sa fiu mami suparata pe voi?


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Neata mamicutelor!
Nela, Kinga, Alex merci de cafea. Am nevoie trebe sa fac curat, cat doarme fecioru mami.
Crissbebe am vazut ca ai scris de temperatura. Rectal este foarte bine si poti da eferalgan 2.5 ml/8h (cred ca e cu paracetamol).
Vik la multi ani cu intarziere pentru mami tau.
Maria spor la mutari, sa terminati curand.
Andra Iulia faine poze. Iar ea este asa umflatica iti vine sa o papi. Vad ca sta la poze, poate o mosteneste pe mami si va avea o cariera artistica.
Uka foarte misto pozele carinei. Gata v-ati pregatit de plaja am vazut.
Iulika da ce poster mama. Poate il imprumuti si pe la mine cateva zile. Tot asa deasupra patului.
Eu am o perioada cam nasoala. Socrul meu s-a operat este bine acum, trebuie sa mearga la controale. Si-a pus o proteza la picior numai putea sa mearga. In fine acum este acasa dar bietul om este terorizat de spital si trebuie sa se opereze si la celalt picior. Sotul meu este foarte necajit din pricina asta, recuperarea este grea vreo 3 luni merge in carje. Sanatosi sa fim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NelaM spune:

Am vazut si o gramada de poze, pe toate!
Insa de-abia astept colectia de primavara-vara a baietilor Melaniei!

Uka, pe Carina s-o faci fotomodel, mami, ca e super reusita in toate pozele, are si formele, toaletele, si e si obisnuita cu camera de mica! Sa nu mai zic de atitudine!!!

Luto, v-a cantat si incantat charlito, am vazut! Frumos, frumos. Cum mai merge cu diversificarea? Ce i-ai mai dat bun?
Noi mai sedem pana inspre 6 luni, vreau sa fie obisnuita cu cerealele si dupa aceea incepem si noi sa mai introducem una, alta. Cred ca prin martie.

Liliana, stii ca mi-am introdus si eu numele la chestia aceea ce ne-ai tirmis-o! De vis... stateam cu ochii ficsi si ma uitam, doar doar se hotaraste nenea sa ma ovationeze cu ambele manutze!!!


_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NelaM

Am vazut si o gramada de poze, pe toate!
Insa de-abia astept colectia de primavara-vara a baietilor Melaniei!

Uka, pe Carina s-o faci fotomodel, mami, ca e super reusita in toate pozele, are si formele, toaletele, si e si obisnuita cu camera de mica! Sa nu mai zic de atitudine!!!

Luto, v-a cantat si incantat charlito, am vazut! Frumos, frumos. Cum mai merge cu diversificarea? Ce i-ai mai dat bun?
Noi mai sedem pana inspre 6 luni, vreau sa fie obisnuita cu cerealele si dupa aceea incepem si noi sa mai introducem una, alta. Cred ca prin martie.

Liliana, stii ca mi-am introdus si eu numele la chestia aceea ce ne-ai tirmis-o! De vis... stateam cu ochii ficsi si ma uitam, doar doar se hotaraste nenea sa ma ovationeze cu ambele manutze!!!
_
Nela, mamica de Ana nazdravana (19.09.09)
Don't take yourself so seriously, no one else does...



Neatza draga mea!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput