Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 80

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Tzatzelor

Mi-e ca va ganditi prea departe (io m-as fi dus cu gandul la o intalnire cu Anco...dar va fi si aia,sac) si de-aia va spun ...si ca-mi sunteti tare,tare dragi si tare entuziasmate

Surpriza e........maine vine fotograful de care v-am povestit sa le faca poze baietilor



Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau



carevasazica ii faci vedete???? de-abia astept pozele!!!! (ni le arati si noua, nu???)



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre



Era Surpriza Surprizelor daca va ziceam ca le am si nu vreau sa vi le arat

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Tzatzelor

Mi-e ca va ganditi prea departe (io m-as fi dus cu gandul la o intalnire cu Anco...dar va fi si aia,sac) si de-aia va spun ...si ca-mi sunteti tare,tare dragi si tare entuziasmate

Surpriza e........maine vine fotograful de care v-am povestit sa le faca poze baietilor



Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau



Woa, asta e pe gustul meu !!
Abia astept sa le vad..ce frumos!
Multumim ca ne-ai spus.
Ma duc si io la culcarica, desi pun pariu ca in 5 minute suna alarma mea iubita..
Va pup pe toate-toate, da DD sa fie maine soare !

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ralu o fugit si nu se mai intoarce decat dupa ce termina tot tortul


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Tzatzelor

Mi-e ca va ganditi prea departe (io m-as fi dus cu gandul la o intalnire cu Anco...dar va fi si aia,sac) si de-aia va spun ...si ca-mi sunteti tare,tare dragi si tare entuziasmate

Surpriza e........maine vine fotograful de care v-am povestit sa le faca poze baietilor



Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau



Aaaaa, mistoooo. Putem sa incepem de pe-acum sa strigam: POZE, POZE!!! Ce daca nu le-ai facut inca ?

Hai ca la mine arata ora 00:00:
Hepi bardei tu iuuuu,
Hepi bardei tu iuuuu,
Hepi bardei diar Raluka,
Hepi bardei tu iuuuu!

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Deci sunt la pamant. PE langa faptul ca m-am dus bou si m-am intors vaca cu bubitele (sau invers ), am mai venit si cu un intreg card de pitici atomici dupa mine.

Sa o luam pe rand:
- Bubitele nu ne dam seama de la ce sunt, pe langa dermatita cea de toate zilele, alea sunt altfel, posibil o alergie dar nu stie de la ce. Ca sa folosim produse "cat mai naturale" ca e mai sensibilos
- "Doamna, mi se pare ca respira greu" . "Da, sa-i luati sa faceti aerosoli" DE ce???? CE are? de ce respira asa? Nu stim....
- SA va dau sa faceti niste gimnastica de recuperare. DE ce??????????? "Sta in fundulet"; "Nuuuu". "Ar cam trebui sa stea"... "Ati zis ca ma trimiteti la neurolog" "Da, va da asistenta trimitere la cabinetul ei PARTICULAR si dupa ce mergeti la ea, veniti sa va dau trimitere la recuperare" "DAr ce are" "Are retard in dezvoltare, se intoarce? Sta sprijinit in maini?" "Nu, nu" "NU e bine, mergeti si vedem ce facem dupa aia"
- "DOamna, are ochii rosii"... ne facem ca nu auzim. Ea scrie de zor. Eu imbrac baiatul, ea incearca sa ma dea afara. Doamna, ce fac cu ochisori, de ce sunt rosii, se scarpina, are un ochi mai mic, de ce?" "Nu stiu, posibil tot legat de atopie, o conjunctivita atopica. Sa va dea Flori trimitere la oftalmolog"

DEci nu mai pot de spume. Am plecat, am sunat la oftalmo programare pe 18 martie. Am sunat la neuro, dna dr nu mai lucreaza la acel cabinet particular. Avem un medcenter aici in piata dar nu aveau pediatrie, pt ca mai vroiam sa-l vada cineva,nu m-au putut ajuta. Nu stiu incotro sa o apuc. VA dati seama ca am iesit plangand de la doctora, imi venea sa urlu. NU MAI POT, sunt terminata fizic si psihic, m-am saturat. De ce nu ma pot bucura si eu de copilul meu? DE ce trebuie sa fie mereu probleme? DE ce?? CU ce a gresit el?SPuneti-mi si mie, sau cu ce am gresit eu? Ca n-am facut rau la nimeni in toata viata mea
Concluzie: in primul rand vreau sa schimb pediatrul, apoi sa o apuc pe la jde mii de doctori.
EL are 9 kile si 71 de cm, circumferinta craniana 46,5 si torace 47. A zis ca e bine ca nu a mai crescut decat 1,5 cm craniul de la ultima vizita si nu e cazul sa ne impacientam.CA e ok daca a stagnat, era grav daca era sa creasca tot asa mult... marog


Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei


Mai Monicutzo,io zic ca pediatra ta are retard de crestere!
Vai ce m-a enervat!
A verificat intai daca si cum sta in fundulet?Cum isi permite sa faca astfel de afirmatii!
Monicutzo,nici Lisa nu a stat in fundulet decat mai tarziu...
Daca era sa intru in panica,intram!Erika la 7 luni mergea de-a buselea
Linisteste-te,copilul tau e normal,mai sensibil cu dermatitele astea.
Schimba pediatra ca o sa te imbolnaveasca pana la urma!




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla





"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Nah,acu' ca v-am spus ,mergeti la somn..nu mai bine taceam din gura si va mai tineam pe aici la povesti?

Somn usor celor care pleaca la nani

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

pupici dragelor!
sa ne vedem maine la fel de voioase!
..si toti puiutii sa se faca bine!!!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mary_07

Tzatzelor

Mi-e ca va ganditi prea departe (io m-as fi dus cu gandul la o intalnire cu Anco...dar va fi si aia,sac) si de-aia va spun ...si ca-mi sunteti tare,tare dragi si tare entuziasmate

Surpriza e........maine vine fotograful de care v-am povestit sa le faca poze baietilor



Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"You are worried about seeing him spend his early years in doing nothing. What! Is it nothing to be happy? Nothing to skip, play, and run around all day long? Never in his life will he be so busy again." Jean-Jacques Rousseau



Bravos bravos
abia astept sa le vad
[emoticon cu matza cea moarta de curiozitate, care acum se ridica se scutura si merge spre culcare]



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anomis28

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Iote fetili mele ce fac ele..

eu am vazut un film..si acum imi picå ochii de somn dar am intrat så ii mai spun incå o data, Ralukai LA multi ani cu bucurii!!!

Va pupåcesc!!!pe toaaateee!! Si pe Monica tare , tare

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå




ce film? ce film?....
sa stim si noi

lui Dinu Andrei (14.09)


'One More Kiss'.. nu e cine stie ce.. nu prea mi-a plåcut dar altul a fost motivul pt care am continuat så il vad Gerard Butler

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



seara buna

da' iuti mai sunteti de picior ..

kinga anna doarme aprox 10-12 ore noaptea si ziua mai fura cate 30 minute in doua reprize. rar doarme un somn de 2 ore legat .. chiar nu inteleg de ce ..

mie alocatia annei nu mi-a intrat nici acum, am depus pe 17 dec actele. presupun ca ar trebui sa apara luna asta, si retroactiv .. deci 600 ron ..

monica ce as impusca-o pe dr aia .. eu as schimba-o imediat. imi pare rau ca treci prin toate astea. sunt sigura ca zgatix e ok. ptr linistea ta, mai bine fa o programare undeva la o clinica privata, medlife, medicover (au clinica de pediatrie pe plevnei) .. sanatate multa si vesti bune de la doctor!

aiduk cat de dulce si frumos e eriku, si cat de super rade el cu tati in hohote. se vede treaba ca vrea sa-si mentina suncutele .. Doamne, ptiu cum papa el de repede!

bianca sunt superbi puii tai!

danutza cum ma faci tu sa lacrimez la ceas de seara! superba povestea voastra si tare emotionant scrisa!

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput