LMA!! Ghiocei de Martie-Aprilie 2009*158*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Sa vedem daca ma tine memoria:
Shasa, ce scumpa erai (nu ca acum n-ai fi:))); ce claie de par blond si ce zambet!(ultima poza mi se pare cea mai cea)
Mireal, da, acum ne-am lamurit de unde are Theo ochisorii aia superbi
Bianca, eu mi-am facut cont pe snapfishul ala, chiar dureaza 10 sec. Deocamdata am vazut vreo 100 de poze, mai am, mai am...Dar link la articol nu pui?
Monnvas, nu pot sa-ti explic ce mutra a facut Sophiphi cand a vazut clipul, pacat ca n-am filmat-o:)) Intai a stat super serioasa cu ochii cat chiftelele iar cand a inceput Chiscutza cu vocalizele a inceput sa zambeasca galesh, sa rada, sa faca mutre...of, si io care ziceam ca e virtuoasa!!:)))
Ramona, a mea fatuca de cand avea vreo 3 luni casca o gura ca un cioc de-ala de pui asteptand viermisorul cand vede Vigantolul. Si acum o pun pe spate cand ii schimb scutecul si cat mai sta si ea cu nynyu gol ii arat sticlutza...si se deschide o gura cat o peshtera
Kea, Olishka si toate tufetele care ati optat pentru parul lung: si mie-mi place cum imi statea in pozele cu Manole, dar acolo eram tanara fecioara despletita de 29 de ani, nu mama cu braul de lana de 32! Nu mai pot fi asa ileana cosanzeana in primul rand din motive obiective, mi s-a mai anemiat si mie parul de cand cu sarcina, nu mai da bine asa lung. Asa ca in legatura cu lungimea voi face un compromis, il las cate acum, adica undeva pana la umeri. Broblema e ca husbandul a opinat ca prefera freza cu breton...tre sa mai meditez la asta.
Galushca, vezi ca la 20 de apsentze primesti preavis de esmatriculare:P. Sau spui cistit, pe fatza, ca Timi, ca esti la fara frecventza.

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
Direct in gura ca la puii de cioara.
Deschide singur gura cand vede sticla.

Exact
Pui de cioara super tare!



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video


Eu in ultimele 3 luni i-am pus in lingurita cu piure de fructe, dimineata. Oare am facut rau ? Am uitat sa intreb dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramona7575

Tufete!
Voi cum le dati la copii Vigantolul? In ceai? Simplu in lingurita? Odata cu mancarea ?



In gurita, cu picuratorul... la fel si fierul.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

V-ati ascuns da' v-am gasit, cu greu ce-i drept !!

Ilinco, bine ca ai facut tu recapitularea ca ma iau dupa tine, ai uitat ceva, asta e !

Cuscra Shasa, faina erai de mic copil !! rokerita zic eu !!

Mireal, tare frumusica esti chiar daca tu nu recunosti

Bianca, tocmai ma delectam cu tura a 2a de poze cand s-a blocat asa ca reiau operatiunea imediat, pana acum mi-au placut si am incercat sa ma pun in pielea voastra, nu mi-a iesit inca dar daca pui si povestea mai ca-mi iasa

Moonvas, m-am uitat pe ''mute'' dar la ce expresive si jucause sunteti tu si mama ta, m--am prins ca va distrati de minune si Chiscuta la fel ; vad ca merge relaxat deja !!

Ramona, si Alexandra deschide gura cand vede sticluta de Vigantol

Galushca, Timi, bine ati revenit prin zona !
De extemporal dupa cum ati aflat deja nu se mai pune problema, in schimb daca nu veniti cu niste poze repejor, se lasa cu ceva scandal, clar?! Si ceva de baut Galushco, da?!

Ayla, ce frumos e si Clau, are trasaturi de fetita
Si zic din nou, de ce nu pui poze si cu el mai des ??

Ilinca, sper ca n am uitat pe nimeni, da ??

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

De maine ii dau si eu ca la pui

Fetelor, daca aveti timp, uitati-va la documentarul ce vi-l atasez despre apa... e foarte interesant.
http://video.google.com/videoplay?docid=-5123182744103122879#docid=4947261865733171856

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21
Eu aseara i-am dat prima data gris simplu, facut in lapte normal, in care am adaugat 2 linguri de miere la 1 litru de lapte. Au papat toti 3 copiii mei cate un bol mare fiecare, cot la cot, de la mic la mare.


Si eu dau la amandoi copii cand fac gris/orez cu lapte. Adela nu-i mare amatoare, dar Costin, da. Eu pun un strop de zahar vanilat, am observat ca-i place mult vanilia pisicutzei, apoi mai adaug zahar in ala pt Costin.

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Novus, multumesc! Nu pun pt ca nu ma lasa tac-su, are el un fix cu pozele publice, iar o vreme chiar ma simteam urmarita din umbra. Nu stii ca la inceput toate paginile erau (si sunt) private? fetele cu care vorbesc, de ex Bogdana, Lucia, au vazut si vad poze mai des, in privat. Public nu pun, orice ati spune. Pe pagina mea din GG am mai avut poze.
Denisa cu miere e super, ii da o aroma deosebita, dar pt Adela, dupa 1 an. Pt baietii mei eu mai fac gris cu fructe congelate, fierb laptele si apoi pun capsuni, zmeura, cirese, ce am sau cumpar, congelat, si apoi adaug gris. La Luana nu i-am dat inca fructe de-astea, interzise. Ei sunt mari fani de gris cu fructe sau cu toping de ciocolata.



Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ayla - pana sa ajung la produsul finit, lamureste-ma ce trebuie sa fac:
laptele il diluez cu apa? daca da, ce proportie?
cat timp se fierbe?


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hehe, novus, pe mine nu ma tine memoria pentru mine si tu vrei sa stiu daca ti-ai facut si tu toate temele?
Io m-am distrat ca a descoperit denisamada misterul, cu cine a facut-o sotzul pe Adelake
Vreau sa va zic sincer, chiar daca ma-ncearca o rushine foarte rusinoasa, ca am pus pe stand-by regimul meu minune (disociat), o data ca nu poate cu husbandul asta al meu acasa si o data ca maine e ziua lu' maica-mea si azi am facut plinul cu prajiturile cele mai grozave din lume (tufete din Cluj sau din apropiere, au deschis astia cu prajiturile mele prefe filiala si acolo, daca vreti va dau adresa, dar numai daca nu tineti in mod deosebit la silueta:P sau daca vreti sa faceti tort super-super bun pt. un an) si bine-nteles ca deja am "testat" prajiturile, sa vad daca nu li s-a schimbat gustul de cand n-am mancat

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

ayla - pana sa ajung la produsul finit, lamureste-ma ce trebuie sa fac:
laptele il diluez cu apa? daca da, ce proportie?
cat timp se fierbe?


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 10 luni


Ce produs finit vrei tu sa obtii?
Gris simplu eu acum dupa 1 an am facut in lapte la cutie.
Cerealele cu gris sunt si cu lapte in ele, scrie pe cutie, adaugi doar apa plata. Mai sunt si fara lapte in ele, atunci prepari laptele formula in mod normal, si adaugi in cereale. Cred ca la asta te referi, ca voi cu lapticii speciali, e cea mai buna solutie. Cauta www.aneline-design.ro/components/com_virtuemart/shop_image/product/Cereale_Humana_c_49373ece8f159.jpg" target="_blank">Humana cu gris fara lapte.




Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video

Mergi la inceput