**Zmeurici de iulie-august 2009 (28)**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LuisaTL spune:

La multi ani, GIOVA!

Sa fii fericita alaturi de cei dragi! Iti doresc sa fii sanatoasa si sa te bucuri din plin de familia frumoasa pe care ti-a daruit-o Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Multumesc fetelor pt. urari. Mi-ati inseninat ziua.
Eu sunt in prima zi de CM, asa ca sunt cu dureri de burta, copii urlatori si chef de nimic....abia astept escapada de sapt. viitoare la Paris.

Edi mi-a facut un frumos cadou si a dormit de la 12 noaptea la 7 dim. cand s-a trezit la .

Am fost in mall, a venit Oraselul lenes si la noi...nebunie mare...asa ca eu m-am plimbat cu caruciorul si tati a ramas cu Marco la spectacol.

am gasit Nibler de la Nuby la premaman, la 45 lei...scump de tot. Arata la fel cu cel de la Primii pasi, care e doar 10 lei...vedeti ce luati daca va doriti instr. minune de hranire.

la cat mai multe lunitze:Alexandru, Darius Mario, Bianca Maria, Razvan Ioan, Codrin Marius, Nicoli James, Maria Lavinia, Anastasia Marina, Eva Maria!

Eumada pe unde esti? nu ai mai scris de multisor. sper ca nu te-ai suparat si ne-ai parasit.
Monitza mersi, bafta in continuare. am aflat si eu de alta cura aseara...dupa ce vin de la Paris ma mobilizez, ca altfel nu am nicio sansa.
Inutsa felicitari pt. nepotica!
meleea ma bucur ca a fost frumos la botez. era normal sa faca ravagii alex pe acolo...doar e un dulce si un smecheras.
Moniland eu ii pun in piureul de legume putin ulei de masline. dar sunt si fete care pun unt...nu cred ca strica, doar cantitatea e mica. eu cartof gol nu i-am dat deloc, doar in combinatii cu alte legume.
Noi papam carnitza de o luna, legume si cereale...dar tot nu a luat in greutate. maine terminam cu antibioticul si sunt curioasa cum va papa.
Fructele de dim. nu i le-am dat crude, ci facute la steamer: mar, para, avocado.
Monica ma bucur ca mama ta e bine, doamne ajuta!

revin imediat cu meniul zilei.



_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura.s spune:

Avem si noi noutati: nasa, fina si sotia unui var sunt si vor naste prin septembrie-octombrie.
Parca m-apuca nostalgia...

Laura, de Sara-Ruxandra (13.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

La multi ani Giova,mamica tanara si frumoasa!

Eu reusesc greu sa mai scriu,Alex nu ma mai lasa,vrea el sa apese pe taste,in patut sta singur maim 1o minute, acum doarme la mine in brate asa ca am ajunsla zi cu cititul.
De mancat mananca pe toane,ieri a mancat banana,azi dimineata nu a mai vrut,am inercat si mar si para dar degeaba.La pranz a mancat singur bucati de dovlecel,morcov si telina, oricum nu se omoara cu solidele,tzitzi e de baza.
Nu ma mai enervez,ma consolez cu ideea ca nu o sa suga pana la scoala.

De dormit tot rau dormim,asa ca va pup,sa ma odihnesc un pic cat mai doarme el.


mami fericita cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

sa va zic ce a servit pana acum Edi:
- ora 7 tzitzi
- ora 9 mango. a papat putin de tot, i-am dat o bucata in mana, era super copt.
- ora 10 piure de mar si para cu o jumatate de piscot.
- ora 14 tzitzi, a supt putin
- ora 14:3- piure de legume ( cartof, brocoli, ardei, pastarnac, dovlecel) si carnitza de pui, cam 120 gr a papat.

acum sper sa pape cereale cu lapte si poate putin tzitzi.

Maine dim. ii voi da tot un piure de fructe:mar, para si mango. la amiaz piureu de legume la fel ca azi...seara probabil cereale...branzica si iaurt nu serveste...zau de stiu ce sa-i mai dau....nu as vrea sa fie toata ziua cereale la masa de dupa amiaza, poate ii fac niste paste cu suc proaspat de rosii...buna idee.

cred ca incerc chiar acum sa vedem....

_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Giova LA MULTI ANI

La multe lunite:
Alexandru de Meleea
Bianca Maria de Inutsa
Darius Mario de Doina2222
Razvan Ioan de Elena_adina
Codrin Marius de sanziana
Maria Lavinia de Mirclau
Anastasia Marina de Neli_ra
Eva-Maria de eumada
Nikolai James de Muffinuta



Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Am vazut poze si filmari cu zmeurele frumoase.

Noi azi suntem cam obositi,am avut o noapte grea,cu plansete si treziri din ora in ora...cred ca datorita durerilor de burta ca tragea partzuri,dar nu sunt sigura ca s-a trezit si cu nasu infundat si tuseste... Oricum pt siguranta mea azi nu i-am mai dat nimic infara de lapte sa vad cum e la noapte daca e din cauza mancarii sau care o fi cauza....nu am mai introdus nici-un aliment nou asa ca nu-mi explic....
Iar cu racitul iar nu inteleg unde sa raceasca ca in ultimele zile n-am mai iesit afara...

Am o intrebare .... voi a-ti auzit cumva sa pocneasca oasele de la incheeturile piciorului la bbei...ca pe mine ma cam sperie asta.... i-am zis si la pediatru si el a zis doar sa-i dau calciu...

Va si mai revin ca bebele meu din bb cuminte s-a transformat in bb f matait ...

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya.maya spune:


La multi ani GiovaSa ai pate numai de bucurii si multa sanatate impreuna cu baietii tai!
Nu stiu cine intreba dar eu stiu ca nu prea sunt indicate cremele anti celulita in sarcina si cand alaptezi..Apropo...stiti vreun regim de dieta care sa nu afecteze alaptarea !!!! Mai am de dat jos vreo 6-7 kg.,dar Lukas-James este super dependent desi nu mi-asi ierta-o daca vreo dieta dea mea l-ar afecta.Parca nimic nu-i fac mai mare placere decat cand este la tzitzi
In rest noi dormim la greu noaptea vreo 12 ore legate -8-8 dimineata. Cuminte tare!si inca vreo 2 ore pe timpul zilei.
Meniul nostru astazi:
8 dimineata laptic
la 10 a mancat mango,pra, banana plus o lingurta de cereale (cam 100gr.)
acum la 11 laptic si somnic 1 ora.
la pranz ii dau supica din (morcov, cartof dulce, dovlecel telina,piept de pui si orez) plus laptic la cerere. Mananca vreo 100-125 gr. si de cateva zile vrea si desert si ii dau fructe.
poate pe la 14 iar somnic
la ora 18 cereale de orez
ora 20 laptic si somic!
De iesit afara iesim zlnic indiferent de tempeatura macar cateva minute. Oricum a fost o iarna foarte blanda vad ca mai multa zapada ati avut in Romania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Buna fetelor!
Moniland,Corinna1982,Monica2008,Emabucuresti,Lauras,Giova,Moni08- Multumim pentru urari.
Astazi,copilul meu,s-a cunoscut ca e sarbatorit,nu a stat 5min.cuminte,tot timpul a vrut in brate.Doarme cate 10 minute,el care in alte zile doarme si 2ore legat.Dar,dat fiind ca e ziua lui,il iarta mama ca-l ubeste mult.
Spunem si noi LA MULTE LUNITE:
Alexandru-de Meleea
Bianca Maria-de Inutsa
Darius Mario-de Doina2222
Codrin Marius-de Sanziana
Maria Lavinia-de Mirclau
Anastasia Maria-de Neli_ra
Eva Maria-de Eumada
Nikolai James-de Muffinuta

la toata lumea

POZICI RAZVANEL


AdinadeRazvan(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Giova,
sa fii sanatoasa si iubita de baietii tai!!

Mergi la inceput