Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (41)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza09

Salutare burtici...

Ne-am intors si noi de la o plimbarica ...pe malul Tamisei si am papat enorm de muuuult...am fost la un restaurant brazilian in care chelnerul la fiecare minut venea cu cate o frigaruie pe gratar de toate felurile de carne,carnaciori,legume fripte pana a trebuit sa-l oprim noi ca nu mai puteam e prima oara cand incercam mancare braziliana seamana cu a noastra si patronul semana perfect cu prorotipul unui sef de sala gras din Rom intr-un cuvant ne-am simtit super tare si plimbarea ne-a facut bine ca nu mai puteam de burtzi dupa...cu anul nou chinezesc am aflat ca e weekendul urmator....

Maribell...sper sa nu mai ai probleme de genul asta si bafta luni la doctor sa fie totul k cu bb

Madamar...cum e o vorba totul e bine cand se termina cu bine imp ca l-ai vazut pe bebel si e sanatos, felicitari pt iar in ce priveste asa zisa problema a rinichiului care nici macar nu a fost diagnosticata ci doar o vaga suspiciune sa nu te ingrijorezi prea tare, poate fi totul fiziologic si se rezolva de la sine trebuie doar urmarit iar in cel mai rau caz sa zicem ca ramane aceasta problema exista tratament dar e devreme sa te gandesti la asta doar dupa niste suspiciuni ale unui singur test, stiu cum e dar sincer nu are rost sa te stresezi prea tare si pe bibiloi ....cu sigurantza totul e k


Cusa...absolut ca sunt de acord am sa-ti trimit un pm cu datele mele chiar daca le-am pus si la fete pe mailul comun...Sper sa ai o vreme superba maine la Oxford e super, noua ne-a placut mult ,am fost intr-adevar intr-o zi de vara si ne-am putut bucura de parcurile superbe,am mancat mi-aduc aminte la o gradina folosita de studentzi parca eram si noi acolo printre grupul lor aveau mancare vegetariana(noi suntem cu mancatul pe unde mergem)in fine ieftin si bun,plus gradina botanica, si nu stiu atmosfera de acolo superne-am simtzit fff bine, numai linistea si frumusetea cladirilor itzi dau o stare buna, sper sa va placa si voua la fel de mult

Artu ..noroc ca sunt burdusita de mancare ca la ce ai insirat acolo o seara faina...

la toate burticile

23+ Luca Octavian+ Cristina 12.01.1999

www.dropshots.com/madutza09#" target="_blank">POZICI



Madutza - multumesc pentru grija! Asa o sa fac, inainte sa ma decid dak ma duc la reevaluare la imagist voi stabili cu medicul. Iti dai seama ca este si dorinta mea sa nu fie decit o chestie functionala, asa cum si dr spunea - dar cum nu a avut bunavointa sa revina la rinichiutz dupa 2-3 minute, cind pipi ar fi putut sa fi fost evacuat si sa constate care e noua stare a rinichiului! Refuz insa sa cred ca sunt probleme, tocmai pentru a nu ma gindi prea mult la o astfel de problemutza! Tot ce ne dorim este sa... treaca cu noaptea, ca un vis urit!
Va doresc tuturor un we frumos si linistit! Fara vise urite sau intimplari nefericite!
Am ajuns cu cititul la zi! Am fost tare harnicutza azi! Am pus si un cuc de bebe pe webshots: sa nu se rusineze fetele voastre cind vor vedea!:P

Mary 25+

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamar



Nikolett2445: de ce faci monitorizare holter? eu am fost supusa acestei monitorizari din motive de extrasistolie... acum citiva ani buni dar m=am tratat cu indiferenta... Ce se intimpla in cazul tau? E ceva grav? Sper sa nu!!! Cu privire la lista - nu ma pricep si nu m=am apucat inca de adunat nimic... poate dati niste linkuri cu lista pentru spital/bebe si la noi, dak sunteti la capitolul asta! Mi-am luat si eu 2 sutiene de la Quelle - pt alaptat, nu am prea estimat marimea si acum sunt ca niste foi de cort dar sper sa fie bune atunci!:)

Mary 25+

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”


am tensiune arteriala oscilanta,am avut si la prima sarcina,trebuie monitorizata,de obicei se agraveaza in ultimile trei luni de sarcina,deocamdata ma simt ok

fetita mamei
NIKOL26+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:




Sa va iubiti mult!
dragoste cat mai multa va urez,nu numai azi in fiecare zi ,in general
un pat plin de dragoste sa aveti alaturi de persoana iubita

fetita mamei
NIKOL26+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:



Sa va iubiti mult in fiecare zi, nedepinzind de infuzii din acestea comerciale - ca tot veni vorba de Valentine's!.

Sa aveti o zi frumoasa si sa auzim de bine! Lipsesc azi: merg la o onomastica: Sf. Eusebiu. Pupici!

Mary 25+

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Happy Valentine's Day!!!

pentru cine sarbatoreste - cum v-am mai spus, din punct de vedere al romantismului eu = cizma de guma ; dar ma straduiesc, totusi

Nico, bluza mov am luat-o de la Sprider, chiar dupa Anul Nou, cand aveau 40% reducere - am dat pe ea vre-o 40-50 de lei. Mi-a fost lene sa o probez acolo (de obicei imi cumpar haine "din ochi") si abia acasa am observat cum mi se expune "instalatia" . Imi place si mie tare mult, numai ca nu am unde sa o port deocamdata, poate dupa ce nasc...

Mary, felicitari pentru voinicel si nu-ti fa griji pentru rinichiut, asteapta urmatoarea eco. Si sa stii ca si eu am fost la imagist (mare scula in bascula, iertati exprimarea), si am ramas cu o impresie proasta: am platit dublu decat la medicul meu, a fost foarte superficial cu masuratorile (nu a masurat tot ce masoara medicul meu de obicei), nu a avut o minima consideratie fata de emotiile ce te coplesesc ca mama cand iti vezi puiul, mi-a aratat doua cadre cu fetisoara, destul de neclare, si atat, iar la sfarsit mi-a listat o hartie unde la concluzii scria sec "pielectazie moderata bilaterala, se recomanda reevaluare peste 3 saptamani". Nu mi-a zis absolut nimic in plus sau ceva care sa contrazica concluziile medicului meu (nu i-am spus nimic inainte de rinichi, sa nu il influentez), asa ca ne mai vede la alta eco cand imi voi vedea eu ceafa!

Ioana (arturica), nu stiu cat va incapea iubirici in cosulet, dar imi place de numa' ! Oricum ma incanta ca-i tare usor si-l pot plimba fara probleme prin casa - daca-i agitata noaptea iau cosuletul si ne mutam din dormitor in living la tv, de exemplu.

Nana 26+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Happy Valentine's Day!!! Burtici

Sa aveti parte de o zi plina de iubire si sa va bucurati de cel pe care il aveti alaturi.
Eu am intrat pe fuga pentru ca ne pregatim de Ikea. O sa luam patut pentru Maya si ce mai gasim util pentru ea.

Va pupic burtici! Va doresc o zi superba

Mira fericita 26+cu Maya Alesandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata fetelor ! Incep si eu ca si Laurita ... declar in mod oficial ca m-am saturat de iarna si zapada si vreau soare caldut de primavara , mi-e dor de niste plimbari prin aer liber in care sa nu imi mai fie frica ca alunec pe gheata !!!

Nikol : sa inteleg ca situ-rile nu sunt din Romania si de aceea ai dificultati cand vine vorba de plata ?! Si pe mine ma bate gandul sa iau un carucior de pe situl postat de Sabina , dar voi apela pentru traducere si sfaturi la o vecina care sta si in Germania si Romania. Iar in priviinta culorii voi opta si eu pentru una neutra , care sa se potriveasca si la fetita si la baietel ( pentru al doilea bebe ... atunci cand ne vom hotara ) !

Madamar : felicitari pentru ; imi pare rau ca ai fost dezamagita de dr care ti-a facut morfologia, te inteleg perfect pentru ca si eu am patit-o, chiar mai urat in sensul ca noi nu am primit nicio poza sau dvd si nu mai spun ca am vazut doar o jumatate de fata iar individul nici nu si-a dat interesul de a prinde o imagine mai buna .
Apropo de kilograme : eu am auzit ca la fetite iei mai multe kilograme ( asa imi zicea o prietena ca o sa ma fac cat o balena daca am fetita ) ... desi eu sunt in grafic ... cred ca mai degraba tine de alimentatie si de propriul metabolism
Eu inca ma epilez cu ceara pentru ca am remarcat ca de cand sunt insarcinata imi creste foarte greu ( greu de tot ) parul unde ma epilez ( exceptie zona pubiana unde creste in ritmul sau obisnuit ; fiind o zona sensibila acolo am renuntat demult la ceara si merg doar pe lama )

Arturicii : intr-adevar fiecare cu ciudateniile lui ... sa nu vorbesti romaneste in spital !!! Iar gatesti numai bunatati

Cusa : "implinirile la fata" par a fi obligatorii in sarcina ... trecem peste ca nu avem incotro ; frumoasa si mamica si burtica

Veronicah : vazut si burtica ta cea frumoasa


R_ocsy 25 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Happy Valentine's Day!!!

Vorba Nanei ... pentru cine sarbatoreste ... nici noi nu ne omoram dupa aceasta zi si in plus noi asteptam aniversarea casatoriei noastre, adica marti 16 februarie ca sa ne facem de cap ... asa cum putem in situatia de fata ... o prajiturica la cofetarie poate !

R_ocsy 25 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Salutare burtici..
HAPPY VALENTINE'S DAY..
Mai fetelor dar sunteti harnice rau nu asa..desi am spus ca o sa fiu mai activa se pare ca nu am reusit..abia acum am terminat de citit capitolul trecut si mai am de recuperat din acesta..
Nana, Tatyana ma bucur ca sunteti bine..stati cumintele, in patut..
Am sa trec si eu nr de tel, mi se pare o idee excelenta..vineri seara am experimentat si eu dureri de burta, contractii nu stiu exact ce au fost dar mi-a trecut cu no spa..am stat mai mult in picioare ca am gatit aproape toata ziua si poate de asta..sper sa nu se mai repete..
sapt viitoare mergem si noi la morfo, abia astept..
Va doresc o duminica placuta..

elena21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Ce mai faci Tigruta ? Ce ai gatit tu bun, da-mi si mie o idee ca de o saptamana l-am exasperat pe sotul ca as manca ceva bun ... singura problema e ca nu am nici o pofta , nu gasesc nimic delicios ... raman doar cu senzatia asta pe creier ca as manca ceva bun ... nimic nu ma multumeste, nu stiu ce gravida fara pofte pot sa fiu . Sper ca Sofia sa nu ma mosteneasca si sa fug prin toata casa dupa ea cu mancarea !!!

R_ocsy 25 + Ana Sofia

Mergi la inceput