Bravo Carmen!! Iepurasi de Mar-Apr 2010 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Dayanara dis-de-dimineata la cioco? Daca imi amintesc bine tu erai cea care a trimis mail sa vada de continutul maionezei si acum cioco si cola la greu?

Castelana imi place ca voi o tineti intr-o sarbatoare acolo (asa cum ai mai povestit, datorita nationalitatilor diferite). Sa petreceti cu bine noul an chinezesc! Si voi FreeDelia! Apropo, sa mai stea bb in burtica la mami!

Bluekidoo un si fii optimista. Bebe va fi bine!

Gaby mie una mi se pare stresant sa tot cantaresti bebelusul sa vezi daca nu i-a in greutate. Iti faci mai multe griji. Acum nu stiu sa ma vad si eu cu bebe in brate si oi vedea cum stau si cu practica . la mami si fetita!

Stefmic ce putin mai ai si tu! Sa aveti grija de voi si sa vina bebe sanatos!

Child spor la spalat hainutele pt bebe! E o senzatie ff placuta. Ai sa vezi. Si eu am mai spalat cateva azi ca nu m-am abtinut sa nu mai cumpar cate ceva...

Astero tinem pumnii sa mai stea bebe la caldurica!

Oanka te asteptam cu vesti de la doctor. Cat despre stafilococ am intrebat-o dar daca vrei mai schimbam niste pareri pe PM sa nu fim off topic!

In legatura cu alunitele si mie mi-au iesit in sarcina pe partea stanga a gatului si coboaraun pic spre piept, sunt mai multe si sunt ff micute, nu prea sunt vizibile, au o culoare mai deschisa.

Si eu o simt pe bebe mai activa in ultimul timp. Uneori am senzatia ca vrea sa isi scoata manuta prin buric :)) asa tare se intinde!

Fierul il i-au dimineata pe stomacul gol, stau un pic si apoi mananc. Asa se asimileaza cel mai bine, la mine cel putin, pt ca analizele mi-au iesit bine de fiecare data in privinta asta.

Gata ca v-am plictisit! Multi pupici la toate fetele si floricele!





36+ Irina



AMR 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:



Hai Carmen!!!!




Denisa, 32 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

amy eu intrebasem de maioneza de frica listeriei si toxoplasmozei nu de altceva :)) eu nu tin la mancaruri sanatoase etc, cola oricum am baut mai putina sarcina asta decat prima, dar nu de altceva ci ca n.am simtit nevoia ca atunci, si slanina prajita as manca daca n.ar mirosi pe urma in toata casa

si eu stiu ca fierul se asimileaza mai bine pe stomacul gol si eventual cu citrice

oana spor la cumparaturi

roxana 34 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

HAI CARMEN

Sofia Maria sa va umple inimile de bucurie si sa traiti sanatosi si fericiti impreuna cu tati si fratiorul Mihai



Mari de Daria Maria(29.01.2008) 32+
Povestea Darului plangacios


sunt tot mai mare
Daria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lindal spune:

Ami, si pe mine ma intereseaza problema stafilococului, deci nu cred ca este ceva offtopic. Asadar astept cu interes informatiile (chiar si pe PM, daca merge, sau pe yahoo messenger).

Hai Carmen si Sofia!

31+ (AMR 8+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

Gata,am terminat papa, am strans putin pe ici pe colo, acum imi astept sotul sa papam si incet incet ,sa fac un dus si sa ma pregatesc ,ca la 5-5:30 trebuie sa fim la dr
offf si azi imi face control pe masa e prima oara de cand am ramas gravida si imi e asa rusine ca e dr si nu dritza.

ANDREEASMAR pup offf,vedem ce zice dr azichiar glumeam cu sotul, ca poate ma opreste la spital bine ca sunt gata bagajele

DANAYARA nu te cred poate asa ne pui si noua o poza cu tine recenta pup

AMY84 felicitari pt vestile bune.

35 +
AMR 4
http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1aeea6bcec93163a416ed
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a28f56dddfa1956b072f9d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Hello
Azi m-am dus de dimineata la cumparaturi pt ca ramaneam fara masina dupa.

Bluekidoo - eu stiu ca palmele si talpile tanspira fara motiv de la lipsa de calciu. La fel si tremuratul.

Roxana - cum adica ai capul mai mare ???
De la grijile care ti le faci pt toate nebuniile ti se trage.
Si eu mananc ciocolata dimineata. altfel nu ma pot trezi.
Azi am dat-o pe martipan
Bebeluna nu are nici o treaba cu mana...offf.
Ba da, daca pun mana nu mai misca.
Doar daca apas cu un deget misca deranjata.

briza - acum trebuie sa verific ce culoare are duda. Mai da sunt si dude albe, roz....

Eu pe burta ma dau cu crema pt gravide de la bubchen. Am avut si Palmers dar nu era asa de buna. La inceput m-am dat cu Dove in care puneam ulei de masline.
Am vazut ca in filmulet pus de Oana cu masajul pt bb tot bubchen folosea. Filmuletul era facut la giulesti si ma intreb de ce totusi cer sanosan

Ami - fericitari pt rezultatele bune

Anca - miel la cuptor zici ??? Mai bine unul la protap

Nu mai stiu ce trebuia sa zic....

Denisa, 32 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Eu nu reusesc sa iau firul dim, asa ca-l iau pe la 4-5 ca sa fie intre mese. Oare asa merge???

Denisa, 32 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Na sa stii ca eu gat cu cantarul asta. Am cantarit-o iara si are 100 de grame in plus fata de azi dimi. bag picioarele. las cupchilu in pace si gata...

Apropo, azi am vazut, laptele din congelator are culori diferite. cu cat e mai aproape de nastere cu cat e mai gras. ce chestie...

Multumesc de gandurile bune. va pup,

Gaby si Joy




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

salut am o veste tare frumoasa:

"AM REUSIT. SOFIA ARE 3500GR, 52 DE CM, SCOR APGAR 10.
TOTUL A FOST RAPID SI BINE. ACUM E MAI RAU. DURERI NORMALE.PUPICI!"

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si 38+ IOANA
AMR 9 ZILE.

Mergi la inceput