LMA Pestisori (55) - Cryna, te vrem inapoi !!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Mai Gheo, gasit-ai tu vreodata barbati straini la tine in sifonier?
- Mai Ioane, n-am gasit nici un strain, toti erau romani.

Ion iese din casa si il vede peste gard pe vecina-su Gheorghe, care isi batea temeinic nevasta.
- Gheorghe, ce faci, ma?
- Iote, imi repar masina de spalat.

Vine Ion acasa. Intra, dar in casa il vede pe Gheorghe.
- Ce faci aici, Gheorghe?
- Astept autobuzul.
Ion iese.. Dar ii vine in minte un gand: "De unde la mine in casa autobuz?".
Se intoarse, dar Gheorghe nu mai era. "Totusi a venit autobuzul" - se gandi Ion.

Ion pleaca in concediu, in strainatate, iar la plecare Gheorghe il roaga sa-i aduca si lui un papagal. La intoarcere, Ion, care a uitat sa-i cumpere un papagal, ii ia o bufnita si-i spune lui Gheorghe ca e papagal regal...
O saptamana mai tarziu, se intalnesc la o bere, iar Ion il intreaba pe Gheorghe daca papagalul a inceput sa vorbeasca? Gheorghe raspunde:
- Bai, inca nu vorbeste, dar tu stii ce atent se uita?

Un om avea un papagal care injura. Intr-o zi exasperat, il inchide in camara. Nimic, numai porcarii ii ieseau pe gura papagalului. Il inchide in sifonier. Si mai rau. Il inchide in congelator. Dupa un minut tace.. Deschide omul usa congeletorului.

Papagalul zice:
- "Va rog sa acceptati scuzele mele pentru neplacerile provocate, va asigur insa ca nu se vor mai repeta!"
Omul sa cada pe spate, nu-i venea sa creada.
Tot papagalul:

- "Apropo.... doar asa, de curiozitate; gaina cu ce-a gresit?"

Badea Gheorge in tramvai calca o doamna. Aceasta indignata, zice:
- Animalule!!!
La care badea zice:
- Te pomenesti ca tu ai fi planta!...

Un bărbat merge cu liftul. La un moment dat, intră o femeie. După două etaje, femeia opreste liftul, se uită cochet la el, îsi dezbracă bluza si sutienul si le aruncă pe jos.
- Hai, fă-mă ca să mă simt ca o femeie.
Bărbatul se gandeste putin, îsi dezbracă cămasa, o aruncă pe jos si spune:
- Hai, spal-o si calc-o.

O femeie facea cumparaturi la un supermarket. Cumpara o cutie de lapte 2%, un carton de oua, o cutie de suc de portocale, o cutie de cafea, o salata si niste costita afumata. In timp ce le descarca la casa, vine un tip beat in spatele ei si se uita indelung la produse. Apoi spune:
- Tu traiesti ,mai mult ca sigur, singura!
Femeia se uita contrariata la produsele pe care le cumparase si nu intelege de unde a tras betivul concluzia.
- Ai perfecta dreptate, sunt singura, dar de unde ti-ai dat sema?
- Pentru ca esti urâta!!!


Pe o banca, in parc, un copil manca intr-o disperare dintr-o cutie de bomboane. O batrana il vede si ii spune:
- Nu trebuie sa mananci atatea bomboane, te poti imblonavi!
- Dar dumneavoastra stiti cat a trait bunicul meu? 105 ani!
- Si manca atat de multe bomboane?
- Nu, DAR ISI VEDEA DE TREABA LUI!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Ce sa-i faci? Asa sunt unii barbati!





EFECTELE ALAPTATULUI.

Tanara sotie ii trimite de la spital o telegrama sotului:

"Scumpul meu Petre, alaltaieri s-a nascut ingerasul nostru de baiat. E dulce, dar din pacate eu nu am lapte, asa ca am fost obligata sa angajez o doica de lapte din Grenada. Eu n-am nici o vina, dar se pare ca din cauza ca ea este negresa, pielea copilului s-a inchis la culoare si este aproape neagra. Te iubesc si abia astept sa viu acasa cu odorul nostru.

Telegrama lui Petre catre mama lui, proaspata bunica:
"Draga mama, Anca a nascut alaltaieri un baiat. Totul a decurs bine, dar ea neavand lapte, a fost obligata sa angajeze o doica de lapte din Grenada care este negresa. Cum a inceput sa alapteze copilul, pielea lui delicata a devenit neagra. Anca n-are nici o vina ca n-a gasit o doica alba. Te sarut cu drag, fiul tau Petre.

Telegrama Mamei catre Petre:
Draga Petrisor, ma bucur ca sunt bunica si va felicit. Pot s-o inteleg pe Anca, pentru ca eu am fost exact in aceiasi situatie cand te-am nascut. N-am avut lapte si a trebuit sa te hranesc cu lapte de vaca. Eu n-am nici o vina ca ai iesit un bou...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Salutare!

Si la noi e urat,de azi noapte tot ploua,acum ninge deja,dar nu cred ca se pune ca-s vreo 5+ afara ..

Dany sa-ti traiasca nepotelul! Petrecere faina la Vatra Dornei,sau pe unde ajungeti..

Ely la pastile nu m-am gandit,m-am dat cu ce aveam pe acasa,o crema pe baza de sare de Bazna,Artrophyt...sa vedem daca are ceva efect (eu cred ca ma resimt si din cauza ca la servici imi sunt tot timpul reci...picioarele )

Nicoll cum a fost la examen?Ti-am tinut pumnii..

Pupici la toate sirenele!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza

rectific www.getavoinea.ro

a aparut cu pct pct ca le pesesm ca sa delimitez si sa ii atarg atentia lui Baby... scuze

Mada , bea si p[t . mine .... fiert da

Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"






super! Am vazut si intr-o revista reclama ( dupa ce mi-ai spus tu) Acum ramane sa aiba si salon de babysitting sa am unde sa il parchez pe Bogdan cat ma fac eu frumoasa> Pardon, am uitat ca are salon de cosmetica nu bagheta magica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Citat:
citat din mesajul lui danuta36

Hello!

Nicoll mama,mie mi-ar trebui niste energizante,ca--s in urma rau cu somnul...dar daaa,vine weekendul si o sa dorm,sa recuperez...si de la oboseala ma dor cam tare picioarele,talpile,punctul sensibil al pestilor,of of! Multam de tratatia cu vin

Cryna ce-i cu tine,de lipsesti atat?mi-e dor de postarile tale

Babyin ce perioada mergeti in Bulgaria?

Ne-am hotarat sa mergem in concediu la Albena,iar Miru deja zice 'vreau afara...in Bulgaria'

V-am tzucat!

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
poze

DAnuta , noi meregem de pe 20 pana pe 30 iunie in Bulgaria. prin Eximtur.
Si Bogdan tot probeaza slipul de anul trecut si zice ca merge la Plaja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela_daneza

Ely , multumesc! Pai si bebelul Tudor Cristian , trebuia sa vina pe lume pe 5 martie ca sa fie pestiosr ca taticul lui dar s-a grabit si a venit in zodie cu mamica lui ,,, s-a nascut la 35 saptamani sau 37 nu am inteles exact .. important ca e sanatos , chiar daca a fost micut 2.650.

Of cu durerile nu mai zic ca si eu am avut dar acum slava domnului nu mai ma dor , sa bat in lemn ...doamne fereste . Am citit ca e buna o crema , un unguent de la PLAFAR : Ghiara Diavolului .. o sa iau sa am akolo.


Succes cu plkarae la bulgari ...

Eu s-ar putea sa plek iar in staiune cu osra mea dar de data asta 2 saptamani , cred ca de pe 1 martie .. sipozibil tot la Vatra Dornei ... inca nu am decis, alte locatii ar mai fi Felix , super dar e cam departe si cum eu sunt putoare si nu conduc e cam mult pt ea ...Sovata , Calimanesti Caciulata ....vom vedea .

Wk-end plakut !

Acum nu mai ploua!



Dany

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"







SA traisca nepotelul sa creasca mare si frumos si sa aduca numai bucurii la parinti. Care micut la 2650 ca Bogdan a avut la nastere 2380....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

'Neata!!!Poftiti va rog la de duminica,macar azi ca sunt acasa fac oficiile de gazda.
Va rog sa nu va suparati pe mine ca ieri nu am aparut,dar m-am intors tarziu de la ex,pe la16 si eram cheauna de foame,somn,plus ca tensiunea imi era destul de mica,iar pulsul si mai mic.No,a trecut si acest ex,ba chiar astept nota mare,iar acum intru pe ultima suta,examenul de vineri.
Mai fetelor eu vreau sa va spun azi,14.02.2010 ca va iubesc pe toate,imi sunteti tare dragi si ma bucur nespus ca am ajuns sa va cunosc!!!
Si va mai doresc tuturor celor ce sunteti intr-un cuplu sa fiti fericiti ca si in prima zi in care v-ati iubit!!!
Baby deci si tu esti hotarata despre sezonul estival,bravas!!!

Dany ce face nepotelul?Un adevarat luptator,nascut destul de devreme,dar rezistent.dulce!
Danuta multam de pumniii stransi,s-au simtit pe deplin.
Dana ce faceti?Aveti zapada,ce fac baiatul?
Miha hai la raport ca ma pregatesc sa arunc telefonul.Sunteti inzapeziti?Ia spune ce cadou ai pregatit pt serif?
Noi azi plecam putin la cumparaturi pe la Carrefour.Ne vedem mai tarziu,va

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

pentru toate sirenele din baltuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:



Buna ziua !

Nicoll , multumim de sentimentele ce le nutresti si iti uram si tie multa ,multa iubire!Felicitari pt. ex si bafta la cel de vineri .

Baby pai poate mergem am2 si atunci avem cum sa il distram pe Bogdanel . Vorbim .

Danuta , mai ninge ? Si aici e cald sunt 0 grade .

Pupici si o dumnica frumoasa ca noi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Hello!

Nu mai ninge,a iesit soarele...cu dinti...un pic
Am fost deja la shopping,apoi o plimbare scurta si la bucatarit,ca nu mai aveam nik..incerc ceva nou,'pui pe sare',la cuptor..yamiii! au facut altii si cica e bun...sa vedem

Nicoll multumim de urarile din inima intoarcem pupicii si dragostea ( uitasem sa-ti zic,ce chestie..ex al tau e din Hd,iar ex al meu e mutat in Pl)

Pupici si o zi insorita sa aveti!

Mergi la inceput