Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (373)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

oare LUY si Maria ce or mai face?
cuscra mea Mihaileasca,ginerica al meu frumos si mancacios????



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui bikmaria

Erina imi place tare cum povestesti despre Daria,se simte atata iubire in postarile tale,ce bine ca la voi doar ninge,la noi a viscolit noaptea trecuta,s-au inchis drumuri,a fost nebunie pe aici,iar de azi de dimineata ploua si iar ploua

BIKMARIAmamica de dulceata mica MARIA TEODORA (05-09-07) si de papanas maricel ALEX (14-07-96) Poze noi ,cu noi


Maria acum doi ani itrebam o prietena care tocmai avusese al dpoilea copil daca e posibil sa ii iubesti la fel. Inca mi se pare ca nu pot iubi mai mult decit pe Daria-sper sa intelegeti corect...
Acum ea are deja al treilea copil iar eu voi afla peste mai putin de o luna cum e treaba cu iubirea...
Sa nu crezi ca sunt vreo zina...mai ridic vocea la ea...azi ii cazuse o cizma, i-am luat-o si pe cealalta, ea nu ca nu le mai pune si noi trebuia sa coborim din masina...

Vreme buna va doresc. Mie imi place iarna asta cu zapada dar nu imi plac emotiile pt sot sau pentru noi cu drumul. Am auzit ca vara va fi secetoasa, sa vedeti atunci....

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
34+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

multumes mult maria.ce sa facem?asta e viata.sunt si bune sunt si rele,trebuie sa trecem prin toate.am avut un soc ieri,ptr ca eu eram ferm convinsa ca mai mult de o raceala usoara,o anexita ceva nu am.cand colo am dat peste o maretie de chist.cand m-a vazut doctorul,a zis ca sunt gravi,la care eu foarte degajata:nu domn doctor ca taman am avut ciclu,dar cred ca am o anexita ceva.la care,lemnete razand:pai daca stii de ce ai mai venit la mine?!cand am vazut la ecograf ce am,m-am simtit ca naiba.de fapt nu stiu care era mai uluit,doctorul sau eu.dupa care mi-a facut analizele,testele etc.acum asteptam sa vedem.oricum pana mi-am mai revenit din soc,nu m-a lasat sa plec,mi-a dat un pahar cu apa,a incercat sa ma incurajeze.acum am moralul mai ridicat,dar nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva.Doamne fereste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Citat:
citat din mesajul lui bikmaria

Erina imi place tare cum povestesti despre Daria,se simte atata iubire in postarile tale,ce bine ca la voi doar ninge,la noi a viscolit noaptea trecuta,s-au inchis drumuri,a fost nebunie pe aici,iar de azi de dimineata ploua si iar ploua




Maria acum doi ani itrebam o prietena care tocmai avusese al dpoilea copil daca e posibil sa ii iubesti la fel. Inca mi se pare ca nu pot iubi mai mult decit pe Daria-sper sa intelegeti corect...
Acum ea are deja al treilea copil iar eu voi afla peste mai putin de o luna cum e treaba cu iubirea...
Sa nu crezi ca sunt vreo zina...mai ridic vocea la ea...azi ii cazuse o cizma, i-am luat-o si pe cealalta, ea nu ca nu le mai pune si noi trebuia sa coborim din masina...

Vreme buna va doresc. Mie imi place iarna asta cu zapada dar nu imi plac emotiile pt sot sau pentru noi cu drumul. Am auzit ca vara va fi secetoasa, sa vedeti atunci....

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
34+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Ba te inteleg perfect,sa sti ca si eu la al doilea copil mi-am pus astfel de intrebari,noi acum atat eu cat si tati ne revarsam toata iubirea asupra Teodorei,fiind si diferenta de varsta mult mai mare,Alex este o fire mai inchisa,el nu prea sta la pupat la alintat,bine acum e mare,dar nici cand era mititel nu permitea nimanui sa-l pupe,se stergea imediat,in schimb caprita asta,e lipicioasa si te pupa pana te albeste,te vede putin incruntat vine si intreaba:esti supalata?te doale capu?,te topesti,si ma trezesc intrebandu-ma cateodata daca nu cumva pe ea o iubesc mai mult,daca simteam aceeasi dragoste si pt Alex cand era la fel de mititel,bine de iubit e clar ca ii iubesc pe amandoi,doar ca intr-un fel iti arati iubirea si afectiunea fata de un copil mititel si altfel fata de un adolescent ,dar oricum cred ca undeva am gresit,undeva,candva,pt ca Alex nu a trecut asa usor cum a lasat sa para peste venirea pe lume a surioarei lui,chiar daca am vb,i-am explicat ca el nu m-a impartit cu nimeni 11 ani,ca ea de cand se naste ma imparte cu el,ca ii iubim pe amandoi in egala masura.
A fost si socul divortului atunci,ideea e ca abia acum o luna cand ne-a mintit si ne-a ascuns niste note la scoala am realizat ca am gresit fata de el si incercam sa indreptam lucrurile,sper sa si reusim,se pare ca suntem pe drumul cel bun,el este la o varsta critica,incerc sa ma pun in locul lui in tot ceea ce face ,sa-l ascult ,sa-i fim prieteni,oricum ii dau dreptate mamei mele ,mereu zicea :greutatile cresc odata cu copii,de ce sunt mai mari de-aia si greutati mai mari.
pup,m-am intins ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Andreea, Miru este o dulce si are niste ochi...
Bikmaria,sanatate multa si refacere rapida micutei si sotului. Pupici lui Alex ca sa-i treaca supararea. Daca reusesti sa ajungi in Dragon impusti toti iepurii. Gasesti aici haine pe toate gusturile, atat pentru voi cat si pentru cei mici. Poate iti iei o rochita eleganta pentru biserica, iar la petrecere ii faci o surpriza sotului de sa-i pice mustata!
Erina, nevoia ma invata. Daca nu ma ajut eu nu ma ajuta nimeni. Ma mai plang si eu pe la voi , nu-i usor sa le faci pe toate singura.
Felicitari Dariei pentru progrese.



Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna sera i de la noi

Multumim tuturor pentru cuvintele frumoase.

Alice, ma bucur ca ai mai trecut pe la noi, sarcina usoara in continuare si nastere si mai usara!Ce nume frumos ai ales pt bb2

Tomally, spor la treaba, cum a zis si Valentina. Grijile financiare o sa treaca cand o sa ai doua comori lnga tine, ai sa vezi, se pot crste copiii si cu banuti mai putini, importanta este iubirea si armnia din familie.

Erina, felicitari Dariei pentru progrese.

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007 si in burtica bb2 16s+

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

noi ne pregatim de nani,desi andu s-a trecit la ora 19 vad ca trage iar la nani.in seara asta suntem singuri,mamaie este la matusa lui,iar tati este la deva cu tataie si unchiul lui andu.
asa ca merg sa ii zic lui andu traditionala poveste cu cei trei iezi si mama lor,capra.
noi va uram noapte buna,pe maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:


Mandarinuta, cele mai frumoase senzatii, si cand te gandesti cate mai urmeaza!

Erina, stii ca si eu ma gandeam la treaba cu iubirea si ma intrebam cum voi mai putea iubi la fel, dar e asa de firesc...O tin acum in brate pe Sofia si pare asa neajutorata si vulnerabila ca imi dau lacrimile...Ma simt unsor vinovata ca nu ii pot oferi atata timp cat i-am oferit Sarei, o alaptez, fug la Sara si tot asa...Dar cand o iau in brate si o privesc mi se umple sufletul de iubire! Cand o alaptez imi strange degetul cu manuta ei mica si ma priveste in ochi...e sublim!E clar, 100 de copii de am aveam iubirea e suficienta pt toti!

Ema, tare rau imi pare de infecti aia a ta!

Andreea, curaj si sanatate!

Vali, CElia, va imbratisez tare!

Cuscra draga, vezi nicicum nu e bine, tu ai atata lapte, eu nu am suficient...Si zici ca iti primeste nora la masa? Esti mai bine? Ca azi abia am rezistat fara sa te sun

Tomita, succes la bb2!

Alice, la mine a fost clar mai usor la nasterea Sofiei! Mai degraba, mai scurt! Fata de travaliul cu Sara de 12 ore, acum au fost 3 ore jumate ca nici epidurala nu am apucat! Dar f intens, ce-i drept! Constant, contractii la 3 min si 2! Si expulzia mi s-a parut ami dureroasa! Dar una peste alta, a trecut f repede si recuperarea a fost f usoara! Intr-o saptamana stateam fara probleme in fund, cu kg, le fel, le-am lasat pe toate mai putin 4 in spital, tonusul bun, psihicul mult mai bun! Succes si tinem pumnii!

Maria, sanatate Teiutei mici!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Citat:
citat din mesajul lui bikmaria

Annisia multumesc mult,am vorbit cu al meu sot si vom veni la Bucuresti la cumparaturi,acolo la Dragonul rosu gasesc si hainute de copii,pt Alex pt Teo?,cat despre ce mi-as dori eu sa port e cu dus si intors,eu as vrea o rochita neagra eleganta,sa nu ies in evidenta,dar sa se vada ca sunt nasa,hei,e cam greu cu mine,nu?in schimb al meu sot vrea sa-mi caut o rochie sexi sa-i pice mustata ,asa cum ai spus si tu,dar eu nu prea ma dau in vant dupa tinute sexoase,mai ales ca am vreo trei kg in plus de care sper sa scap,oricum nici nu-mi cumpar rochiie pana nu ajung la greutatea mea optima,cat despre freza,m-ai nimerit,tot la un coculet ma gandeam si eu,iar ideea cu floarea prinsa este super tare

BIKMARIAmamica de dulceata mica MARIA TEODORA (05-09-07) si de papanas maricel ALEX (14-07-96) Poze noi ,cu noi



Cand intri prin spatele mall-ului de la Dragonul Rosu, pe la usa centrala, in partea dreapta, nu primul ci al doilea culoar, tot pe culoar al doilea magazin la dreapta gasesti numai super rochii, care se vand la buticurile de fite din capitala, gen MIstral, Mitake sau astea, dar sunt la un sfert de pret - rochia pe care mi-am luat-o pentru nunta fratelui meu a costat 6 mil la ei si la Mistral era 24 de milioane. Fa si tu un calcul... (deci a doua alee la dreapta si apoi al doilea magazin la dreapta, ok?)
Iti recomand sa bananai pe toate aleile, pentru ca gasesti haine si pentru copilasi (hainute care in oras sunt milioane bune, acolo sunt pana in 800 de mii) - eu am luat o super rochita pentru botez cu 800 si la krido era 4 milioane, idem si la fel.
Vezi ca si pentru nanas au costume super misto. Pe la 2 mil 500, care in oras sunt 10 mil. (femeie, eu vorbesc de lei vechi, sa nu crezi ca m-am tacanit mai rau decat eram si arunc cu banii pe pereti). Ai pricipit?
Cat despre accesorii si freza, vorbim exact dupa ce stabilesti tinuta. Sa facem o treaba oachesa, nu asa. Bine???



Micul Yanis creste mare

Praslea cel voinic si perele de aur (ca mere avea mama inainte de odiseea in 40 de saptamani)...

"Nu-i nimeni drac si nimeni sfânt!
Credinta-i val, iubirea vânt
Si viata fum!"

Mergi la inceput
Mergi la inceput