Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (373)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Yaia, Roxana, Erina, Carpatina, Valentina, Alinkav, Marunzika, Gabriela, Mandarinutza, Celia multumesc din suflet pentru urari!
Imi pare rau ca nu am mai postat de mult, dar va mai citesc pe sarite, cand imi permite timpul. Vreau sa transmit toate cele bune maimicilor de 1 sau 2 copilasi, sa fie sanatosi si sa va aduca numai bucurii!
Pe mail am trimis o invitatie cu cateva poze de-ale Mirunei (ca sa nu vin cu mana goala dupa asa multa vreme )

Toate cele bune,

Andreea, mami de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, de saptamana viitoare deschid sesiunea de cafele. De fapt si azi am una in plan.

Annisia, am primit foiletonul, nu stiu prin ce minune ca in programul pirat de il folosesc sa deschid mess la birou nu primesc offline. Sun de indata ce scot iepurii astia la calculele de birou.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

buna
ce vreme de de cacao afara,sper sa nu mai dureze mult iarna asta ca m-am saturat pana peste cap,Teodora e iar mucioasa,o tin acasa de ieri,nici nu mai stiu ce sa-i dau ca s-a saturat bietul copil siropele,picaturele si-n nas si-n urechi si pe la ochi ,
Alex e tare amarat ca le-a facut uniforme la scoala negru combinat cu bleu,cam naspa combinatia cei drept,bombane de azi de dimineata,al meu sot se vaita de stomac,are de azi noapte dureri mari dar nici nu vrea sa auda de mers la doctor,aaa,apropo de doctor
EMMA eu m-am operat la rinichi la fundeni la sectia de urologie Irinel Sinescu la un doctor urolog foarte bun Angelescu Emil


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Annisia multumesc mult,am vorbit cu al meu sot si vom veni la Bucuresti la cumparaturi,acolo la Dragonul rosu gasesc si hainute de copii,pt Alex pt Teo?,cat despre ce mi-as dori eu sa port e cu dus si intors,eu as vrea o rochita neagra eleganta,sa nu ies in evidenta,dar sa se vada ca sunt nasa,hei,e cam greu cu mine,nu?in schimb al meu sot vrea sa-mi caut o rochie sexi sa-i pice mustata ,asa cum ai spus si tu,dar eu nu prea ma dau in vant dupa tinute sexoase,mai ales ca am vreo trei kg in plus de care sper sa scap,oricum nici nu-mi cumpar rochiie pana nu ajung la greutatea mea optima,cat despre freza,m-ai nimerit,tot la un coculet ma gandeam si eu,iar ideea cu floarea prinsa este super tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna din nou. Profit ca inca doarme Daria.

Tomaly spor la bb 2. Eu zic ca un bebelus nou aduce noroc. nu se poate sa nu fie bine si sa nu va descurcati!

Andreea acusi intru sa vad pozele. Maria sanatate Teodorei si lui tati. Inima usoara cavalerului. Sunt si avantaje cind ai uniforma dar imi imaginez ca e greu pina se invata.

Emma draga imi pare rau sa aud ca nu cedeaza infectia. Offf, sper sa aiba fetele cunostinta despre un doctor bun.

Valentina bravo pentru cum te descurci singura cu ambii puiuti.

Urmychance intrebase Betty de o doamna pentru curatenie si o recomandai pe a ta. Nu e libera vreo zi saptamina viitoare ca as avea nevoie... astept PM daca vezi intrebarea mea. Multumesc.

Noi am iesit la prinz la cumparaturi apoi am stat afara si Daria s-a bucurat de zapada. Inca ninge la PN si totul arata minunat. Nu era nici foarte frig.
Anunt cu mindrie ca astazi pentru prima data Daria a urcat singura cele 16x4 scari pina sus. Din cauze de alintat si avut cine sa o care in brate pina acum urcase doar pina la 3...
Aaaa, niciodata nu mai cumparam la 4, prefer un parter...

In rest exersam la olita. Merge greu cu kk pentru ca e mai tot timpul constipata. Ieri se aseza mititica din 15 in 15 min si incerca sa faca dar nu putea. Asa are bun simt, anunta si daca are mai multe pe ea si ii e greu sa le traga in jos, sufera.

In rest eu mai am treaba, ea pe linga mine, ba o pictura, un desenat, un construit, un dans.

Toate bunicele deocamdata. Pregatiti-va pentru saptamina viitoare ca revenim in Bucuresti si iar ne plingem de singuratate si de cit de urit e orasul...






-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
34+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

salutare mamici.va multumesc mult de tot ptr sustinere.
valentina,intr-adevar de asta si dcotorul a fost uimit si ingrijorat,ptr ca eu luand anticonceptionale nu ar fi trebuit sa am asa minunatie de chist.de abia astept rezultatele analizelor.cat despre apa clada,cred ca mi-am pus tone lunile astea si mai mult rau mi-am facut.cat despre trafic,azi dimineata imi venea sa imi iau campii.ca sa nu mai spun ca ai naiba soferi,opreau in cea mai adanaca apa,noi calatorii practic inotam.ma gandesc serios sa imi iau carnet.
toma_illy,bravo spor la treaba.
maria dar de ce nu te dai in vant dupa tinute sexoasae?arati foooooooorteeeeeee bine.sanatate micutei,asa m-am saturat de boliiiii,de luni il ducem iar pe andu la cresa,sper ca de data sta sa stea o luna incheiata,fara imbolnaviri.ar fi un mareee eveniment.
ma duc sa mai strang prin casa,profit ca doarme andutu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

erina ma bucur ca sunteti bine.povestesti asa frumos de piatra neamt,inat chiar sunt curioasa sa il vizitez.oricum erina de la piatra neamt este mult mai relaxata ca erina de bucuresti.
nu stiu ce e cu andu,ca doarme si acum.el de obicei la ora asta facuse deja cateva prostioare,de la trezire.febra nu are,muci vad ca nu,ca respira bine.dar oare de ce ma gandesc la rau?poate ii e somn.inteligenta constatare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Andreea multa sanatate,imi pare tare rau ca trebuie sa treci prin asta,multa sanatate si lui Andu sa sti ca si la noi abia in ianuarie am dus-o o luna intreaga la cresa.
Erina imi place tare cum povestesti despre Daria,se simte atata iubire in postarile tale,ce bine ca la voi doar ninge,la noi a viscolit noaptea trecuta,s-au inchis drumuri,a fost nebunie pe aici,iar de azi de dimineata ploua si iar ploua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Andreea 1002 ce frumoasa e Miruna! Are ochisori superbi si un oval al fetei tare interesant!!!

Andreea27, nu te gindi la rau. Sa vezi in ce forma e dupa ce se trezeste. Cit despre Pn eu il iubesc pentru ca e orasul meu, eu zic ca merita vizitat. Asta nu inseamna ca nu am iubit Tokyo sau alte capitale europene.

S-a trezit iubitica mea, gata pauza. merg sa fac papa.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
34+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Nu inainte de a multumi pentru minunata surpriza pe care am gasit-o in posta cind ne-am intors de afara.Grazie di cuore!!! Viel danke!!!(revin cu PM amplu cit de curind)

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
34+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput