Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Dar pentru par ce sampon folositi? Exista ceva fara miros?? Nu-mi sugerati pe cel de copii de la J&J, ca nu ii prieste parului meu..Dupa ce ca nu suport mirosurile parfumate, mai am si par pretentios. De la majoritatea sampoanelor fac matreata, numai cel de la Vichy pentru par gras si antimatreata imi prieste.

Sunt disperata!!!! Nu se mai termina chestia asta cu nesuportatul parfumurilor?? Acum vin de la spalat pe cap si cat pe ce sa !!!!



Elena 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

buna seara, am ajuns si noi teferi de la munte dupa patinaj la greu pe drum

am petercut o zi frumoasa in 2,3 bodegi ieri si azi ne-am intors, am mancat multtttt si am facut alergie la frig bube pe fata, urate, iesite in relief, peste noapte s-au estompat si erau doar pete rosii

referitor la creme, am mai spus: mustela antivergeturi, ivatherm anticelulita in rest...orice imi place, nu am probleme cu mirosurile deloc, folosesc toate parfumurile posibile si tot felul de creme parfumate, sa stiti ca si produsele pentru bebei contin parabeni pe sani si burta nu folosesc ulei de bebe pentru ca nu mi se pare eficient, e special facut sa fie absorbit de piele alui bebe deci ineficient pentru pielea mea insetata

pentru curatat buricul am folosit alcool alb, cred ca e cel de care zice aelita, prietena mea care are bebe mic acum foloseste spirt, asa i-au zis de la spital si bebe n-are nimic
baneocin n-am folosit pentru ca are antibiotic si nu avea sens sa-l folosesc preventiv

maine am programare la medic, sa vedem daca ajung

cu bobinache 18s
Mami de Mikul Robert Constantin (19.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Pentru voi, burticilor. Nu am sa uit niciodata ca sunteti alaturi de mine... Multumesc!
Dinu Olarasu- Camera Cealalta - Trilulilu Audio Muzica
Asculta pe Trilulilu melodia Dinu Olarasu- Camera Cealalta. .. Melodia Dinu Olarasu- Camera Cealalta a fost incarcata pe Trilulilu de catre folkforever.
www.trilulilu.ro/folkforever/d2470fb5a53307 - Īn Cache - Pagini similare
Sper sa functioneze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Buna fetelor,


Dragaica de unde e stickul cu cristale marine?



Denisa
14+ fericita cu 2 minuni in burtica

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP


Se numeste "Henri Bernard", 100 la 100 sare minerala, scrie pe tub: "piatra minerala cristalizata", traducerea din franceza cuvant cu cuvant

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 12+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Buna seara!

Cum v-ati petrecut in weekend?

Am vazut ca vb de kg! Off! Si eu cred ca am mai luat ceva kg pt ca nu ma mai pot inchide la pantalonii de fash. I-am purtat f mult iarna asta, pt ca a fost tare frig. Urmeaza sa plecam la munte si eu nu o sa am ce purta:(

Cit despre creme......momentan folosesc un ulei de la chicco (anti stres)...isi face treaba! imi calmeaza durerea de sani si mincarimile de pe burta :D
Mi-am luat si o crema de la mustela(pt ca am auzit numai de bine, despre ea)....urmeaza sa ma dau cu ea cand voi termina uleiul:d
Carla! Am desfacut crema si are parfum discret.

Noapte buna si sa aveti o saptamana buna!



tina 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

buna dimineata burtici....

va doresc o dimineata usoara si o zi cat se poate de placuta.....
ma bucur ca sunteti toate burticile bine iar cele racite si-au revenit.

mi-a fost dor de voi...

va ...pe toate

Ramona 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

asa...inca un mesaj ca am uitat sa schimb saptamana.....de astazi suntem in sapt 14...yuuuuupiiiiii....

Ramona 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

am ajuns prima la birou....se vede nu-i asa?...ca va zapacesc cu mesajele.....
am uitat sa va intreb ceva...pe voi va doare burtica, asa crampe,sagetaturi...mai ales cand va ridicati din pat? eu de doua zile ma aplec de durere. sper sa nu fie ceva rau. si am asa o senzatie de balonare, parca sta sa explodeze burtica...simtiti si voi asta? mai ales cand ma intorc in pat....

va

Ramona 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

buna dimineata!
si eu m-am trezit cu niste dureri ingrozitoare de burta, mai ales pe partea stanga am luat la uregenta un nospa, chiar intrasem in panica mai sunt si racita "varza"

[saptamana 16 ]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata burtici! Sa aveti o saptamana usurica si fara probleme!

Ramo, cred ca pe toate ne mai doare burtica. Eu personal, in afara contractiilor, care dintr-un motiv sau altul ma necajesc mai tare, cand stranut, cand ma ridic, cand ma intorc, ma doare, si chiar doare, nu-mi fac griji, cred ca e normal.


Alina 14+
gargarita

Mergi la inceput