Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

racusor, esti fericita ca poti manca miere.. eu sunt alergica la miere. daca racesc o sa fie cam nasol.. pana pe la 20 de ani nu am avut alergie la miere. S-a declansat brusc. Mi-e dor de gustul mierii!!!!

in cat timp ai pus 2 kg?



Elena 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

racusor, esti fericita ca poti manca miere.. eu sunt alergica la miere. daca racesc o sa fie cam nasol.. pana pe la 20 de ani nu am avut alergie la miere. S-a declansat brusc. Mi-e dor de gustul mierii!!!!

in cat timp ai pus 2 kg?



Elena 12+


merge asa de greu internetul....pai miercuri sau joi m-am cantarit si aveam 55 kg (cu 4 mai multe decat la inceputul sarcinii, dar ma declaram oarecum multumita pentru 18 saptamani incheiate)..deci tot 3 zile

de acum ar trebui cam jumatate de kg pe saptamana, asa scrie la carte...sa vedem maine dimineata (ca azi eram dupa ce am mancat, imbracata...) oricum ar fi, sigur e in plus mai mult de 0.5 kg...si nu e inca miercuri (atunci termin eu saptamana

Bulina 18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Helau burtici!

v-am citit rapid, din pacate nu mai retin f clar cine ce-a scris dar raspund la ceea ce-mi amintesc acum..

despre deodorante,creme,cosmetice...cred ca am mai zis-o...eula primasarcina am folosit gama Mustella pt gravide... acum inca n-am achizitionat astfel de produse pt sarcina, folosesc obisnuitul stick in rest crema hidratanta pt corp si crema de fata (aceeasi ca si cea de dinainte de sarcina)...nu stiu de ce, dar acum sunt mult mai relaxata din multe priviinte fata de prima sarcina...

dar pt cele care vor sa respecte totul ca la carte, folositi cu incredere cremele pt copii/bebelusi...gen ulei de corp...cremele speciale pt gravide...stiti voi...

Andreea, creste burtica...felicitari...

noi am fost la zapada...cine doreste sa ne vada, poate intra cu incredere pe blog... inca nu le-am salvat in picassa...

o seara placuta! somnic pufos!!!!



*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 19+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

delfinasul meu e din ce in ce mai activ! sportiv il face mama! sau sportiva

dar nu stiu ce sa fac cu tusea asta :( sper sa nu ii fac rau lui bebe...mai devreme am tusit si cred ca aveam si o pozitie mai proasta si m-a sagetat in burtica...acum cand tusesc ma tin si de burtica....

Bulina 18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Helau burtici!

v-am citit rapid, din pacate nu mai retin f clar cine ce-a scris dar raspund la ceea ce-mi amintesc acum..

despre deodorante,creme,cosmetice...cred ca am mai zis-o...eula primasarcina am folosit gama Mustella pt gravide... acum inca n-am achizitionat astfel de produse pt sarcina, folosesc obisnuitul stick in rest crema hidratanta pt corp si crema de fata (aceeasi ca si cea de dinainte de sarcina)...nu stiu de ce, dar acum sunt mult mai relaxata din multe priviinte fata de prima sarcina...

dar pt cele care vor sa respecte totul ca la carte, folositi cu incredere cremele pt copii/bebelusi...gen ulei de corp...cremele speciale pt gravide...stiti voi...

Andreea, creste burtica...felicitari...

noi am fost la zapada...cine doreste sa ne vada, poate intra cu incredere pe blog... inca nu le-am salvat in picassa...

o seara placuta! somnic pufos!!!!



*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 19+ cu

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...


Iapp! Am intrat fuguta...Stii ca sunt 'topita'?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Buna seara burtici!
Despre produsele astea de igiena: crema de fata am una bio, fara parfum, parabeni, e light, nu prea are chimic, mi-am luat-o din cauza tenului meu sensibil, ma irit f usor! acum nici crema asta nu mai face fata, ma irit cand ma spal cu apa, daca dau cu vreo crema grasa ma duc de tot. Sensibilitatea o aveam si inainte, dar acum e jale!
Parfum n-am mai pus pe mine de cand sunt insarcinata, nu pot, efectiv mi se intoarce stomacul de tot. Antiperspirant, eu am ce aveam si inainte, Nivea, nu are parabeni.
Gelul de dus e o bazaconie adusa de maica-mea dintr-un magazin naturist, fara miros.
Nici nu-mi vine sa cred ce nas imposibil am, inainte adoram sa ma parfumez, sunt fana inraita parfumuri.

Puiutz, imi pare rau pt alergia ta la miere, din pacate, la alergii nu exista nicio regula, iti pot aparea in orice moment, de regula in urma unui dezechilibru al organismului. Nu stiu daca ai voie sa te testezi in momentul de fata, dar nu se stie, lucrurile se schimba.

Eu tranzitul mi l-am adus pe linia de plutire cu o lingurita de miere pe stomacul gol, evident dimineata.




Alina 14+
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

eu mi-am cumparat pentru corp Uriaje, ca nu are parabeni
si pentru burtica si sani o crema speciala de la Elancyl parca. cand se termina poate trec si eu pe Mustella...

pentru fata folosesc avene deocamdata si ma mai si machiez cand merg la birou...nu stiu daca avene are parabeni sau nu, chiar o sa ma uit...

Alina, stick-ul de la nivea nu are parabeni? nu stiam...credeam ca toate din comert sunt la fel...eu folosesc stick de la dove

data viitoare cand ma aprovizionez o sa fiu mai atenta la toate astea...

de parfumat nici eu nu m-am mai parfumat de cand am ramas insarcinata. acum am inceput sa mai suport mirosurile, dar parca tot nu imi vine..





Bulina 18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

in cat timp ai pus 2 kg?



Elena 12+


merge asa de greu internetul....pai miercuri sau joi m-am cantarit si aveam 55 kg (cu 4 mai multe decat la inceputul sarcinii, dar ma declaram oarecum multumita pentru 18 saptamani incheiate)..deci tot 3 zile

de acum ar trebui cam jumatate de kg pe saptamana, asa scrie la carte...sa vedem maine dimineata (ca azi eram dupa ce am mancat, imbracata...) oricum ar fi, sigur e in plus mai mult de 0.5 kg...si nu e inca miercuri (atunci termin eu saptamana

Bulina 18 +


Hiu, hai ca m-am linistit, deci nu sunt singura!
Acum 2 sapt s-a terminat bateria la cantar. Sa o schimb, sa n-o schimb, sa o schimb, seara ziceam ca da, seara ca ba, ba ca mai bun e adevarul, ba mai buna lipsa stresului.
Pana la urma, deci dupa 2 sapt, a venit sotu la mine cica s-a terminat bat, merge s-o schimbe. Phii, si ce credeti in ultimul timp zilnic imi raporta ca ce bine sta cu productia la cantar, cum a indeplinit cincinalul, ca azi are atat, mai bine decat ieri, tot baliverne de le inghiteam eu si-mi cresteau kilele! Dimineata cu ochii carpiti pasamite citea ce-i trecea lui prin cap, si hai cu laudatul. Abia acu m-am prins!
Si normal ca a venit cu bat noua de mi-a stricat mie tot wk, deci la total 6 kile de la inceput sarcina, bleah! Asta e, dar si eu ca Racusor crezusem c-am slabit si burta se umfla singura cu aer!
Adevarul e ca bag si vit in mine ca la balamuc, dar decat sa-mi iasa copilasii mici mai bine asa.

Shery 16 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Noapte buna burticilor! Sa aveti o noapte linistita, plina de odihna si vise frumoase. Ne 'vedem' maine dimineata... incantatoare ca de obicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Buna fetelor,

legat de cosmetice eu folosesc crema de fata de la Nu Skin(e fara chimicale si nu prea are miros),gel de dus de bebelusi Jhonson's baby,ulei de bebe tot J.,si stick Amway.Fara parfumari evident,si folosesc pasta de dinti homeopata,deoarece nu contine chimicale.Imi voi lua Mustela sapt asta.Nu stiti,are ceva parfum?

Dragaica de unde e stickul cu cristale marine?

Sheri cand mergi sa vezi bebeii?faci TT?poate afli ca ai si tu pereche.ce frumos ar fi nu?

Denisa
14+ fericita cu 2 minuni in burtica

http://good-times.webshots.com/album/575890611lMnMMP

Mergi la inceput