Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 *150*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Ha ha si al meu se joaca cu putza. Si reuseste sa o scoale asa

A, ca mi-am adus aminte de ce zicea Pisigri cu racitul la pasarica... Bunica mea ma bate la cap ca o sa raceasca baiatul la ghinda daca il las pe gresie. De parca mai e dupa mine...

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)










la ghinda, auzi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Ha ha si al meu se joaca cu putza. Si reuseste sa o scoale asa


Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)



Si David la fel

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Hai sa ma bag si eu in seama.

Ilinca ai sarit herghelia, dar ai spus cam tot ce era de spus, asa ca subiectul, cred, s-a inchis.

PetraTudor cred ca a reactionat cam tare fiindca a mai fost luata peste picior si cu alte ocazii (hai ca la politica am fost si eu de vina), mie mi s-a parut ca n-a venit sa dea lectii si sa faca presupuneri despre Luana, ci doar a ripostat la cat am mai intepat-o noi, pe ici, pe colo (me included), in legatura cu "graba" cu care vrea sa le faca pe toate - si suzeta, si olita, si abecedar Daca s-ar fi gasit o solutie generala si universal valabila in legatura cu problemele astea - suzi, deget, olita - cred ca am fi aplicat-o toate la fel de firesc cum facem baitza plozilor. Dar nu-i si fiecare si-a sustinut punctul de vedere cu argumente pe care le-a considerat obiective si depersonalizate, dar tocmai acest caracter "obiectiv" lasa sa se subinteleaga o critica la adresa celeilalte.
ex. "copiii au instinctul suptului [nonnutritiv]" - ma gandesc acum la Vitamina pt care nu a existat supt nonnutritiv, daca tot admitem ca fiecare copil are ritmul lui putem admite si ca fiecare copil are nevoi diferite. Poate Bogdan nu are un instinct al suptului atat de puternic - si cred ca e asa, altfel ar cere zgomotos satisfacerea acestei nevoi -, asa cum e posibil ca Luana sa simta nevoia asta mai acut.
Bineinteles ca intentia mesajelor nu a fost de a judeca celelalte metode existente, ci doar de a expund propria practica, ceea ce, pana la urma, nu trebuie decat sa ne imbogateasca. De exemplu, ii inteleg Monicai rationamentul cu laptele praf pana la 2-3 ani, dar nu am de gand sa i-l aplic fiindca nu cred ca ni se potriveste. Asta nu inseamna ca o acuz ca-si indoapa copilul cu chimicalele din lp.
Hai ca am scris un pomelnic si pun pariu ca nu se mai intelege nimic. Da' sa stiti ca io va iubesc pe amandoua, daaa?


Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, bravo pt Sophihi !!!si Alexandra aplauda, mai ales cand vine/pleaca cineva, ce stii ce inseamna pt ea bravo





Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:


Damian Calin
Luca
Andreea-Diana
Radu Mihai
Robert Adrian
Maya Andreea




diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

mutzunel minune la 9 luni
PRIMUL CRACIUN
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

A ajuns sotul in Bucuresti, sanatos, voios dar f.f.f obosit, e plecat de ieri dimineata si a dormit doar 2 ore... in plus, vremea in Bucuresti este f.rea, e posibil ca pana ii pleaca avionul la 21:20 sa se inrautateasca mai tare si sa nu ajunga in noaptea asta acasa ... off, sunt necajita si abia astept ora cand sa-mi spuna ca s-a urcat in avion.
Mancarurile mi-au iesit bune, nu stiu corba de burata, este gustoasa dar nu stiu daca trebuie sa fie asa...
Va pupic si nu mai fiti necajite cu suzeta, fara suzeta, sunt comorile voastre si vi le cresteti cum credeti voi ca e mai bine, aci ne spuneam parerea dar nu tre` sa ne suparam

http://community.webshots.com/album/571784515YijojX?start=96

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Am lipsit zilele astea, recuperez si revin, dar nu am putut sa nu va dau vestea cea mare:

La 10 luni si o zi, lui Adelake i-a aparut primul dintzishor!!!


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2008 spune:

imi pare rau ca se da cu bata in balta in continuare

nu incerc sa ma scuz dar pur si simplu neavandu-le cu forumitul nu am reusit sa ma fac inteleasa, apoi am omis ca voi nu stiti peripetiile mele din timpul sarcinii, nasterea si evolutia ulterioara ....

am stiut cu 3 luni inainte de naste ca nu voi alapta asa ca am avut suficient timp inca de atunci sa ma impac cu aceast lucru iar impreuna cu neonatoloaga care ne-a asistat la nastere si la propunerea d-nei Culcer am ales cel mai apropiat lapte formula de cel de mama

ce am vrut sa subliniez in mesajul cu pricina aste ca la un moment dat dupa 8 luni copii alaptati exclusiv pot dezvolta anemie si ce nu am completat au spus alte fete ca se recomanda suplimentarea cu fier, am exemplificat cu bune intentii

retinusem ca aris are o cunostinta in aceeasi situatie cu a mea as fi vrut sa se inteleaga ca desi fetita mea nu a beneficiat de avantajele laptelui matern, inclusiv anticorpii, lipsa lor a anticorpilor nu s-a simtit, noi neavand nici un fel de problema de sanatate pana acum

ela,nu am retinut cat, dar tu cine esti ? intr-adevar nu stii cine sunt si ce anume fac insa ti-ai permis sa ma jignesti.

m-ai facut sa zambesc cu toate ca ar fi trebuit sa sa rad in hohote, chiar cu ai putut intelege ca am spus ca nu cred ca exista anticorpi in laptele matern

imi cresc copilul sfatuindu-ma in fiecare luna cu d-na Cristescu Marcu de la Medlife ( care vede in jur de 30-40 copii pe zi, oare de ce ? ), nu chiar atat de des cu d-na Fagarasanu din vechea scoala de pediatrie specializata in prezent in homeopatie, la 6 luni cand am inceput diversificarea nu am ezitat sa consult si un nutritionist, dar poate ca toate acestea nu sunt suficiente si ar trebui sa mai apelez si la vecina Leana


un lucru este clar - unele dintre voi va considerati ca facand parte dintr-un club cu circuit inchis, daca stiam asta ........ a am uitat ca sunt o nesimtita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Am lipsit zilele astea, recuperez si revin, dar nu am putut sa nu va dau vestea cea mare:

La 10 luni si o zi, lui Adelake i-a aparut primul dintzishor!!!


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )




Felicitari!!!

Noua ne iese cel de-al doilea zimtisor




Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Bonsoir!

Eu am fost la cosmetica si m-am epilat.

Am citit din urma, Monvass, nu am reactionat asa pentru ca s-ar fi "umplut paharul"... ce spui tu de prezidentiale? :-))).

Am scris ce am scris pentru ca am simtit ca mi s-a facut o nedreptate. Dar poate ca numai eu am citit acel mesaj al Aylei care m-a facut sa raspund asa cum am raspuns. Si nu au fost nici ironie si nici duritate in vorbele mele. Pur si simplu .... dezamagire, pe care am privit-o insa cumva ... detasat, nefiind prima data. Nu mai insist insa cu justificari si explicatii.

Acum daca vreti sa ma ajutati, am o intrebare: Bogdan are 11 luni, oare e OK sa-i dau deja cate putin Humana Junior Drink (se da de la un an), ideea este ca ma zapaceste cu poftele in fiecare dimineata cand mananc eu cereale, chiar satul fiind vrea de la mine si ma gandeam ca in loc sa-i dau sa guste de la mine (beau eu lapte bio, dar....), mai bine ii pun cateva Cheerios in junior drink-ul lui? Merge?

Mergi la inceput