Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 *148*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Fetelor ajutor: fata mea a facut febra 39.9( rectal) si de 2 zile e tot cu febra..am tot dat vina pe dinti ca tocmai ii sparge unul ...dar totusi chiar asa febra mare sa faca???Alte simptome nu are!!!

Anamaria, Gianina, Nicki copii voastri ce boala a copilariei au avut....ca ma gandesc ca poate asta o fi si la noi?Cum au aoparut petele initial?
Pediatra e abia maine dupa amiaza!

Nu stiu incotro sa o iau!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Intr-o zi, in perioada bacului, cand venise sa-i mai explic ceva inainte de proba de filosofie, a intrat pe mess de pe calcul meu si am vazut in lista pe unul de la alt liceu, pe care-l supravegheasem cu o zi inainte (eu il stiam ca era fiul doctoritei care a tratat-o pe maica-mea, el nu ma stia). Si-i zic la (viitorul:)) husband sa-l intrebe cine l-a supravegheat, sa vedem ce zice de mine. La care ala:"a, o tipa bunoaca, dar nashpa". El:"cum adica?" Tipu':"pai asa bine, adica avea corp mishto dar la fatza era cam urata"
Am o gramada de povesti cu bolunzii mei elevi, cand aveti chef

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni


gusturile tipului nu se discuta, se pare ca sotul te-a gasit superba odata ce te-a luat... apoi , am privit si eu pozele, ala era cu pluta, esti frumoasa si acum ... ca un compliment, nu sunt pe invers

http://community.webshots.com/album/571784515YijojX?start=96

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Fetelor, eu nu mai stiu daca v-am multumit ca mi-ati raspuns atat de multe ref la mancarea bucatalita a bebeilor, dar va multumesc acum


Eu sunt cam nedumerita (sincer nu stiu ce-i cu mine, nu mai stiu daca v-am spus despre asta sau nu, e posibil sa ma repet ), dar eu nu sunt convinsa ca eva stie cine-i mama ei. Saptamana asta am dus-o acasa la doamna care sta cu ea in timpul zilei (cam de pe la 11-12 pana la 4-5 dupa-masa) si cand ma duc dupa ea nu are nicio reactie cand ma vede, ba mai mult, daca o chem sa vina la mine in brate se intoarce spre ea si o prinde strans de gat cu manutele ei pufoase
Si sigur ca ma intreb daca nu cumva am gresit ca am lasat-o atat de mica (de pe la 2 luni) cu altcineva, chiar daca nu au fost multe ore pe zi (inainte plecam cca 4h, in ultima vreme ceva mai mult). Pe de alta parte, ma gandesc ca la ce depresie infloritoare aveam, sigur nu ii faceam bine stand acasa.
Off...Aris a incercat sa ma consoleze cu ceva vreme in urma, spunand ca ea se bucura ca Alexandros nu e dependent 100% de ea si ca sta cu bunica lui, am incercat sa ma bucur si eu, dar ma doare sufletul cand o chem la mine in brate si ea imi intoarce spatele...


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Eu cred ca stie ea foarte bine cine e mama ei (ce idee-ti mai veni!), dar ...e suparata si te pedepseste.

Imi cer mii de scuze daca ofensez pe cineva cu urmatoarea comparatie, dar nu o fac coborand o persoana la nivelul unui animal, ci mai degraba invers, eu sincer o consider pe Mura mea membru al familiei, deloc inferior, ci undeva aproape de egalitate (lucru ce se observa cu ochiul liber, pt ca de cele mai multe ori fac eu ce vrea ea si nu invers...noroc ca are bun-simt). Si cred eu ca am invatat multe de la ea, lectii de viata chiar.
Asadar, eu am observat ca daca se supara pe noi, de cele mai multe ori fiindca e lasata prea mult timp singura (cand mergeam la servici ne astepta cuminte 10h, dar 12 era deja prea mult), strica ceva din casa, rupe/roade, face dezordine. Insa daca e FOARTE suparata pe noi, asa se manifesta: nu ne conduce/intampina la usa. Efectiv nu ne baga in seama. Am lasat-o odata 3 zile cu soacra-mea (clar nu i-a placut ) si cand ne-am intors n-a binevoit nici sa se dea jos de pe canapea atunci cand am chemat-o la noi. I-au trebuit vreo 5 min sa ne ierte si sa ne iubim cum trebuie
Si concluzia mea ar fi ca Eva este foarte tare! Ca se supara ca pleci, e firesc. Dar pt ca ti-o si da peste nas, respectele mele!!!. Eu zic ca e un copil echilibrat si stapan pe sine, iar tu n-ai gresit cu nimic. Si cu siguranta te si iarta dupa ce te fierbe un pic.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Olga, da' ce mancaruri exotice gatesti!
Vreau si eu reteta de la snitelele alea...


Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)



Pai nu este nimic complicat. Sunt snitele obisnuite, doar ca in loc de pesmet le trec prin fulgi de porumb (din aceia ieftini - forta). Ies crocante si f bune. De obicei ce gatesc eu nu prea se mananca, dar astea au disparut in aceeasi zi

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui mireal

Buna seara,

Sunt o mamica de ghiocel nascut pe 20 martie si as dori sa ma alatur grupului vostru vesel si dragut.Va citesc de ceva vreme si azi mi-am facut curaj sa ma alatur grupului vostru.Chiar nu m-am mai putut abtineSa va zic cate ceva despre noi.Ghiocelul este baietel are in jur de 10 kg,nu l-am mai masurat de ceva vreme, cred ca are vreo 74 cm.De vreo 2 saptamani merge singurel si cauta peste tot in casa.Nu prea vorbeste, zice mama, tata mai rar si sunete pe limba lui.Adora suzeta.Revin, am inteles ca trebuie sa trimit mesaje scurte si mai multe.


bine ai venit in
primele 10 mesaje iti sunt moderate si apar mai tarziu. de asta s-ar putea sa ai impresia ca nu te baga lumea in seama.
continua sa scrii, iar dupa ce scapi de moderare mesajele tale vor aparea in timp real.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mireal

Buna seara,

Sunt o mamica de ghiocel nascut pe 20 martie si as dori sa ma alatur grupului vostru vesel si dragut.Va citesc de ceva vreme si azi mi-am facut curaj sa ma alatur grupului vostru.Chiar nu m-am mai putut abtineSa va zic cate ceva despre noi.Ghiocelul este baietel are in jur de 10 kg,nu l-am mai masurat de ceva vreme, cred ca are vreo 74 cm.De vreo 2 saptamani merge singurel si cauta peste tot in casa.Nu prea vorbeste, zice mama, tata mai rar si sunete pe limba lui.Adora suzeta.Revin, am inteles ca trebuie sa trimit mesaje scurte si mai multe.


Bine ai venit printre noi, sper ca vei invata multe bune de la noi, mai sarim calu`, ne mai suparam dar suntem fete faine... eu le pe toate ca mi-au dat sfaturi bune si ne-am amuzat sau am cand a fost sa fie .
http://community.webshots.com/album/571784515YijojX?start=96

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Aris pt.vitamina

Ilinca tare frumusica e Sophi dar ami place si machiajul tau ,vreau si eu
Georgyiuli ,chiar acum vroaiam sa spun si eu ca Time are febra nu stiu de la ce ,am observat ca e ferbinte si i-am luat temperatura are 39.Nu tuseste,nu-i curge nasucul,of.I-am pus un supozitor cu paracetamol si a adormit cand se trezeste daca nu-i scade febra ai pun si un novocalmin.Eu sper sa fie de la dinti si sa nu fie altceva.


Monica mami de Timeea Alexandra 25. 02. 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Na, bravo, Bianca, asta ar lipsi, sa ma supar...Pe mine chiar ma uimeste ca desi vad si eu ca semanam, totusi ea e de o mie de ori mai frumoasa decat mine. Adica ea e frumoasa si punct, ca eu n-am fost niciodata o frumusetze. Pot zice ca sunt cel mult dragutza (acum ca de-a lungu' timpului si in prezent unora le-am parut frumoasa, altora urata, e altceva)
Apropos de discutiile despre elevi pe care le incepuse Monnvas: cand era husbandul meu intr-a XII a eram foarte buni amici (nu eram cuplati caci deh, elev...profesoara...cam nasol- desi eu nu i-am fost lui profa, dar eram la acelasi liceu). El era foarte popular in liceu (in trupa de teatru francofon, prezenta baluri blablabla) si cam toti elevii il cunosteau. Asa ca io aflam de la el ce zic elevii despre mine si de multe ori muream de ras:)))
Intr-o zi, in perioada bacului, cand venise sa-i mai explic ceva inainte de proba de filosofie, a intrat pe mess de pe calcul meu si am vazut in lista pe unul de la alt liceu, pe care-l supravegheasem cu o zi inainte (eu il stiam ca era fiul doctoritei care a tratat-o pe maica-mea, el nu ma stia). Si-i zic la (viitorul:)) husband sa-l intrebe cine l-a supravegheat, sa vedem ce zice de mine. La care ala:"a, o tipa bunoaca, dar nashpa". El:"cum adica?" Tipu':"pai asa bine, adica avea corp mishto dar la fatza era cam urata"
Am o gramada de povesti cu bolunzii mei elevi, cand aveti chef

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni




Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgyiuly

Fetelor ajutor: fata mea a facut febra 39.9( rectal) si de 2 zile e tot cu febra..am tot dat vina pe dinti ca tocmai ii sparge unul ...dar totusi chiar asa febra mare sa faca???Alte simptome nu are!!!

Anamaria, Gianina, Nicki copii voastri ce boala a copilariei au avut....ca ma gandesc ca poate asta o fi si la noi?Cum au aoparut petele initial?
Pediatra e abia maine dupa amiaza!

Nu stiu incotro sa o iau!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
10 luni



Eu zic sa-i scazi febra cumva neaparat, si daca ii tii febra sub control si nu e moale-adormita mereu-miorlaita, poti sa astepti pediatrul sa traga el concluziile. Daca nu, la urgenta! Mie personal imi e mai frica de febra la bebeluai decat de orice altceva.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui mireal

Buna seara,

Sunt o mamica de ghiocel nascut pe 20 martie si as dori sa ma alatur grupului vostru vesel si dragut.Va citesc de ceva vreme si azi mi-am facut curaj sa ma alatur grupului vostru.Chiar nu m-am mai putut abtineSa va zic cate ceva despre noi.Ghiocelul este baietel are in jur de 10 kg,nu l-am mai masurat de ceva vreme, cred ca are vreo 74 cm.De vreo 2 saptamani merge singurel si cauta peste tot in casa.Nu prea vorbeste, zice mama, tata mai rar si sunete pe limba lui.Adora suzeta.Revin, am inteles ca trebuie sa trimit mesaje scurte si mai multe.


Bine ai venit

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput