Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 *148*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Pisik, ce faceti?

Dyana, pe unde esti?

Shasa-am aflat ca e ocupata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Olga, da' ce mancaruri exotice gatesti!Vreau si eu reteta de la snitelele alea...Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetelor, eu nu mai stiu daca v-am multumit ca mi-ati raspuns atat de multe ref la mancarea bucatalita a bebeilor, dar va multumesc acum Eu sunt cam nedumerita (sincer nu stiu ce-i cu mine, nu mai stiu daca v-am spus despre asta sau nu, e posibil sa ma repet ), dar eu nu sunt convinsa ca eva stie cine-i mama ei. Saptamana asta am dus-o acasa la doamna care sta cu ea in timpul zilei (cam de pe la 11-12 pana la 4-5 dupa-masa) si cand ma duc dupa ea nu are nicio reactie cand ma vede, ba mai mult, daca o chem sa vina la mine in brate se intoarce spre ea si o prinde strans de gat cu manutele ei pufoase Si sigur ca ma intreb daca nu cumva am gresit ca am lasat-o atat de mica (de pe la 2 luni) cu altcineva, chiar daca nu au fost multe ore pe zi (inainte plecam cca 4h, in ultima vreme ceva mai mult). Pe de alta parte, ma gandesc ca la ce depresie infloritoare aveam, sigur nu ii faceam bine stand acasa.Off...Aris a incercat sa ma consoleze cu ceva vreme in urma, spunand ca ea se bucura ca Alexandros nu e dependent 100% de ea si ca sta cu bunica lui, am incercat sa ma bucur si eu, dar ma doare sufletul cand o chem la mine in brate si ea imi intoarce spatele...Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

bianca merci. stiu despre ce e vorba. nu am intrat niciodata, desi afara miroase
pana la sfarsitul lunii ajung cu siguranta acolo, fie ca merg pana la serviciu, fie ca merg la targul de martisoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello fetele !!!

Am sosit de la plimbare, ca daca a dat soarele un pic am redeschis sezonul de plimbareala !!

Gaza , asa ii dau si eu, bucaele de paine, biscuite si chiar carnita bucatele mici dar i le dau eu din mana mi-e teama sa ii dau ei coltul de paine la molfait sau biscuitele
Paste, am gasit ceva reteta la cuptor cu branza + ou, cred ca o sa-i fac

Ramona, eu mai alaptez inca de aceea iau Cerazette

Grace bine ai revenit !!! ai o familie SUPERBA !! Mai un pic si faceti anisorul



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2008 spune:

ouaaaa da ce mai scrieti,

rog fetele care vor deschide urmatoarele capitole sa ma treaca si pe mine incepand cu unul din ele cu datele - 30 martie - Sofia bebe de emilia 2008, 39 saptamani, apgar 10

petra nu am nascut cu ancar iti voi trimite un pm cu mai multe detalii dar nu acum ca nu prea am timp

m_monique multumesc pentru primirea calda, e prea mult spus ca m-as fi suparat

monvas

ayla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Na, bravo, Bianca, asta ar lipsi, sa ma supar...Pe mine chiar ma uimeste ca desi vad si eu ca semanam, totusi ea e de o mie de ori mai frumoasa decat mine. Adica ea e frumoasa si punct, ca eu n-am fost niciodata o frumusetze. Pot zice ca sunt cel mult dragutza (acum ca de-a lungu' timpului si in prezent unora le-am parut frumoasa, altora urata, e altceva)
Apropos de discutiile despre elevi pe care le incepuse Monnvas: cand era husbandul meu intr-a XII a eram foarte buni amici (nu eram cuplati caci deh, elev...profesoara...cam nasol- desi eu nu i-am fost lui profa, dar eram la acelasi liceu). El era foarte popular in liceu (in trupa de teatru francofon, prezenta baluri blablabla) si cam toti elevii il cunosteau. Asa ca io aflam de la el ce zic elevii despre mine si de multe ori muream de ras:)))
Intr-o zi, in perioada bacului, cand venise sa-i mai explic ceva inainte de proba de filosofie, a intrat pe mess de pe calcul meu si am vazut in lista pe unul de la alt liceu, pe care-l supravegheasem cu o zi inainte (eu il stiam ca era fiul doctoritei care a tratat-o pe maica-mea, el nu ma stia). Si-i zic la (viitorul:)) husband sa-l intrebe cine l-a supravegheat, sa vedem ce zice de mine. La care ala:"a, o tipa bunoaca, dar nashpa". El:"cum adica?" Tipu':"pai asa bine, adica avea corp mishto dar la fatza era cam urata"
Am o gramada de povesti cu bolunzii mei elevi, cand aveti chef

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Of, Aris, ce bine ca nu e Vitamina suparat... incep sa-i banuiesc pe cei ce mi-au spus mie ca decalotarea la chirurg se face tzaca-paca, ca faceau pe grozavii, iar ca tu te-ai ambalat prea tare (cred ca si eu as fi reactionat la fel). Dar mie tot mi-e frica si incerc mai departe la baitza cu draga-draga (suntem la juma' de drum)...pana n-oi mai avea incotro . Vedem dupa analize...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Buna seara,Sunt o mamica de ghiocel nascut pe 20 martie si as dori sa ma alatur grupului vostru vesel si dragut.Va citesc de ceva vreme si azi mi-am facut curaj sa ma alatur grupului vostru.Chiar nu m-am mai putut abtineSa va zic cate ceva despre noi.Ghiocelul este baietel are in jur de 10 kg,nu l-am mai masurat de ceva vreme, cred ca are vreo 74 cm.De vreo 2 saptamani merge singurel si cauta peste tot in casa.Nu prea vorbeste, zice mama, tata mai rar si sunete pe limba lui.Adora suzeta.Revin, am inteles ca trebuie sa trimit mesaje scurte si mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2008 spune:

petra hai ca tineam sa-ti spun in mesajul anterior ..... ne-am intalnit o data la clinica din primavarii asta pe la sfarsitul lui octombrie, cred, 2008 bineinteles ai intrat imediat dupa mine, mi-am dat seama ca esti tu dupa nupa nume, d-na andrei si ca sa vezi cat de mica, mica este lumea pisica mea s-a cunoscut cu mutzu dyanei au miorlait miau miau impreuna la municipal unde am nascut.

Mergi la inceput