LMA licurici ian - feb 2009 (85)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI ANI, THEA!

cadia 2 oua pe sapatamana ii dau eu. I-am dat si putin albus, dar doar de 2 ori pana acum.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

LA MULTI ANI, THEA!

cadia 2 oua pe sapatamana ii dau eu. I-am dat si putin albus, dar doar de 2 ori pana acum.



Si eu tot de 2 ori pana cumin galuste si in spanac

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

http://picasaweb.google.com/cristea.claudia/CRACIUN2009#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Thea Bianca
La multi ani Thea!Sa fi sanatoasa,iubita si norocoasa.

POZE CU NOI
de David Christian
Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Rox, unguent de arnica pt vanatai? Si de unde il iau, de la plafar?

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)


nu, de la orice farmacie. e de la Aboca, de la Urgo.. si multe alte variante. eu le-am incercat pe astea doua.
Selene, mda... ati terminat tratamentul cu antibiotic ptr infectia trecuta?
Cadia, curaj, ca nu e musai la al doilea copil sa fie ca la primul. eu la Pat nu am avut nici urma de greata.. la Eva in schimb din plin . si modelul ar fi "una da, una nu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yashy spune:

La Multi Ani Thea! Sa fii sanatoasa, voioasa si sa aduci multa bucurie in viata celor care te indragesc! Un maaaaare pupic de la Luis!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

rox de multa ma tot tin sa te-ntreb si uit: il dai pe Pat la scoala anul asta? Sau anul viitor?


Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor pe care i-am pierdut zilele acestea:

Ana Teodora,

Victor Cristian,

Matei Cristian,

Radu Costin,

Alexandru,

Victor Martin,

Arianna Timea,

Luca Sebastian,

Alexandra Maria,
si pt ziua de azi La multi ani Thea!!!

La multi ani doamna dr Crina!sa ne traiesti sa fii sanatoasa si sa te bucuri de baiatul tau!

Noi suntem pe baricade am de scris pt centru si maine vreau sa merg si cu hartiile pt reinceperea lucrului la spital pe 15
m-au tot sunat sa i fac ROR pn la urma nu l mai aman a ramas pe 12 vinerea viit.Sper sa nu aiba ceva reactii ca ...pe 20 am zis ca l serbam si noi pe Andrei, noi nu i-am luat motz etc etc dupa cum stiti.

In rest inca are scaune mai imprastiate, nu apoase,am trecut aproape total pe lapte cu lactoza dar probabil a dezvoltat ceva intoleranbte secundare.Acum ii dau erceflorduo un soi de enzime digestive, ziceau si de Kreon da mai astepot nitel.Deocamdata i-am scos Viusidul--era ceva pt imunitate ca nu stiu d c dar feelingul meu e ca ceva din trasnaia asta nu l ajuta.Cine stie ce excipienti o avea si nu i-o tolera ca vad ca azi scaunul a fost legat bine.

In fine sa nu mai vbim de .....chestii mirositoare.Imi e greu sa scriu ca mereu trage de fire si imi inchide ecranul si asa subred.

De halit haleste , de crescut a crescut, am venit acasa cu 9070 si ieri avea 9500 de vbit vbeste de mers singur nu de mancat singur bucatele nuuu nici atat dar vrea lingurita si i-o si dau.Oricum nu stiu ce i au facut ca mi l-au schimbat, plodul meu mananca ....ceea ce inainte nici poveste

De mers la mare ne am mai uitat si voiam initial in BG dar nene bani putini putini anu asta ca deh pt noi 2 e un efort enorm cu casa asa ca...ne am orientat la o vila in mamaia-navodari.Rox ai idei mai bune??Vila arata zic eu f bine, pret e bun in plin sezon ..doar ca e departe de ce idee am io d eplaja pt Andrei si in plus nu e all inclusive da deh anu asta sa strangem din dinti si o fi mai bine la anu

Va pup cu drag pe toate si sper sa rezist ca asa imi e de teama ca ...placand de lg Andrei o sa pierd multe etc etc va imaginati voi 2 zile vin la 9 seara cand il mai pup cand il mai scot eu afara...e greu si cu el dar mai greu fara el
Tocmai io care atata ziceam ca vreau la serviciu







POZE BOTEZ ANDREI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8069a40b05eaf331b3527d&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">VIDEO ANDREI
POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Buna ziua si de la noi,

Nu ne dati disparuti... suntem in zona, da' mai greu cu postarile.

RADU, ALEXANDRU, VICTOR

ARIANNA, LUCA, ALEXANDRA

THEA

Multa fericiri si impliniri!!!

Multa sanatate licuricilor bolnaviori !

PYC

Am vazut o gramada de pozici cu licuricii nostri eleganti, plimbareti si mancaciosi .

Noi suntem asa si asa...am plecat la doctori bou si m-am intors vaca...

Am fost la echo la celebrul dr. Stamate (la Medlife, prin pile obtinuta programarea ca altfel pana la jum lui februarie nu era posibil sa ajungem la dansul )...asa...ajunsi acolo, dl dr nu a vazut nimic si ne-a zis ca sa nu ne ingrijoram si sa nu mai cautam atata, ca de ce cauti mai mult d’aia gasesti mai multe. Si ca daca vrem sa mergem sa ne vada si un chirurg de copii, daca suntem asa ingrijorati .

Ceea ce si faceam oricum...aveam programare la Dr. Topor (Euroclinic)...la dansa am fost si cu putza lui Razvi si deja suntem cunostinte vechi . Dansa ne-a zis ca este o hernie, se simte la palpare si il mai si doare cand il palpeaza...Razvi nu a vrut nici sa planga, nici sa tuseasca ca sa-si dea seama dr mai bine de galmitza...ideea este ca se vede cu ochiul liber si se simte si prin 2 body-uri .

Si dansa ne-a zis ca nu e nimic urgent deocamdata, dar sa mai facem o echo mai amanuntita pentru ca nea Stamate s-a cam ramolit si nu mai vede bine...si sa facem echo la Euroclinic la dr. Nedelcu. Si sa urmarim herniutza indeaproape sa vedem cum evolueaza: exista posibilitatea sa se retraga, dar foarte bine exista posibilitatea sa nu, ceea ce va duce la operatie .

Am facut programare si la Dr. Nedelcu insa am prins abia pe 7 aprilie, asta inseamna peste 2 luni . Incerc sa vad daca pot sa fac in alta parte pana atunci, mi s-a recomandat sa merg la Pop, la Diagnosis, da’ stiu ca si acolo e super coada, mai ales ca Pop nu e numai de kinderi.

Acum, in legatura cu ce s-a discutat pe aici in ultimele zile (am citit tot, nu va faceti griji ), Razvi al meu nu mananca singur decat paine...am mai zis eu, ca tot ce ia in mana e cah, se uita la manute de zici ca i-am dat cu rahat pe maini, nu ca i-am dat ceva de mancare. Plus ca la mine, situatia e alta: el sta cu mama mea, si stim cu totii ce protectori sunt bunicii...asa ca mancatul singur la masa o sa-l invete mai incolo . Si desi avem 8 dinti, el nu prea sta asa de bine cu masticatia. By the way, baleste la greu frate, zici ca e robinet, avem gura plina de umflaturi, ne paste o eruptie in masa de dinti si masele.

In ceea ce priveste „incadrarea” in cele 2 categorii umblaret sau vorbaret, Razvi e pe langa in amandoua . Merge numai sprijinit de mobile cu destula viteza, dar daca se grabeste undeva de-abusile este mijlocul sigur sa ajunga la destinatie. De vorbit e si mai lenes: ta-ta-ta, na-na-na, da-da-da, aaa-aaa-aaa si cam atat. Sa zic ca am sesizat week-endul asta ceva de genul atata sau asta, da’ nu s-a mai repetat.

De ce sunt insa sigura, e ca Razvi se incadreaza cu brio in categoria nervilor: se da cu capul de orice simte el ca e solid, ba chiar intr-o seara cand se chinuia sa adoarma dadea cu nasul in pat (mai ca ma gandeam ca o sa-si rupa vreun dinte ca avea si suzeta in gura)....aaaa, si daca cumva il tii in brate si nu vrei sa-i dai drumul cand vrea el, iti da cate o capatana in gura de nu te vezi...eu nu stiu frate de unde atatia nervi...asa fac si ai vostri???

Aaaa, si ne mai incadram intr-o categorie: licuricii dansatori...ia uitati aici

Si daca va era dor de mocutza lui Razvi, de aici incolo sunt poze proaspete.

Hai ca m-am intins ca o zi de post.

O zi usoara la toata lumea si multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Aaaa...daaa... vreau si eu idei de cazare la mare, ca si noi vrem cu Razvi la mare anul asta...Adi nu vrea in alta parte ca daca pateste copilu' ceva sa fim aproape de casa

IrinaC felicitari pentru mancaciosul Papacel ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

La multi ani frumusete de copil, Thea!


Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput