LMA licurici ian - feb 2009 (85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Rox, unguent de arnica pt vanatai? Si de unde il iau, de la plafar?

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Anna-mama, multumesc, dar inca nu-i fac vaccinurile, astept sa-i treaca mucii :(....o sa ma duc doar sa-l vada si sa-l programez.

Anuc cu Ioana mica si BB Filip


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Anuc, pai sanatate multa atunci, sa scapati repede de muci Noi trebuie sa facem vaccin marti, daca e sanatos.

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

La multi ani Thea frumoasa!! sa fii sanatoasa, fericita, iubita si sa ai grija sa-ti faci parintii tot mai mandri de tine, mereu!!
Anuc, pai..voi oti fi la dra mea? Alexu are mereu "nevoie" de antbiotic, indubitabil Amoxicilina, cu Augmentin pe alocuri, pentru a trata "un pic de rosu in gat"drept pt care azi iar cotizam la particular, la dr. nr. 2 cu 60 de lei, ca sa stim si noi cate ceva despre copil la 1 an de la "aparitie"
Porumbita, si eu cred ca e de la vaccin. pupam Robi plimbaret si ambitios sa treaca starea asta repede-repede
aaa, azi a mancat si el mai binisor de dimineata: un kiwi cu 2 lingurite cu varf de branza dulce si cu 1 sfert de banana...cred ca ii e frica de analize, ca i-am tot spus ca ii fac ca prea e nemancacios si nedormicios
fugim la nani ca suntem in picioare de la 6.30, dupa o noapte de maraieli, featuring, cu vecina mai mare decat noi cu cateva zile...

mamici si licurici

mami de Licurici veselici din 21.01.2009
! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Fetelor, Daria a mai mancat singura, insa ei ii plac mai mult mancarurile uscate: paine (coaja, in special painea pave), biscuiti, niste chestii care seamana cu orezul expandat, sunt ca feliile, mi se pare ca au mai multe cereale, si mancarurile crude: morcov crud, sa-l rontaie ea, mar, iar, curatat, i-l dau in manuta asa rotund cum e, il rontaie bine-mersi, ardei gras, banana, mai greu, ca e mai moale si o storcoseste...

Morcov fiert, taiat pe lung, segmente, mai merge, cartof, nu agreeaza, mazare, ii placea, acum, salutare, sfecla, cand si cand...

roxanaz, iritatia va trece, de altceva mi-e teama mie, ca a revenit infectia urinara, stand copilul cu kk la fund si urland de durere, kk ala si-a facut bine treaba...

Am zis ca, alta data, i-o predau la buni sau cui cu manual de utilizare...




Un puc mititel / Face numai ce vrea el!

Daria Nandini


http://lb2f.lilypie.com/77K3p2.png

Lucrusoare de daruit







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Neatzaaaa!!!!

Eu m-am hotarat sa mai astept cu BB2 pana la concediul din mai.
Nu de alta, dar mi-am amintit prin ce perioade de greatza groaznica am trecut in primele 3 luni de sarcina cu Clara.A fost de cosmar, iar noi in perioada asta am fost in luna de miereHalal distractie si buna dispozitie: nu tu plimbari, nici piscina, nici baie in mare...NIMIC.Doar intinsa in patul de hotel, pe sezlong sau cativa pasi pe strazile Parisului.
Asa ca am hot sa profit de o vacanta fara dsoara si poate sa-i pregatim un fratior chiar in concediu

Cat despre vaccinuri, asa cum am mai spus, noi le facem pe ambele azi (Priorix si Infarix) si sa dea Dzeu sa fie totul bine.

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

http://picasaweb.google.com/cristea.claudia/CRACIUN2009#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cadia, esti tare, pai atunci sa aveti un concediu frumos si sa se intample asa cum doriti Si eu am avut niste greturi ingrozitoare pana la 4 luni, dar cum nu seamana sarcina cu sarcina sper ca la a 2-a sa fie mai bine
Selene, Doamne ajuta sa nu fie iar infectie urinara, cred ca esti ingrozita de asa ceva
Micola, asa a fost si noaptea noastra si am o durere de cap acum

Ana, mami de bubulet zambaret (09.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Selene, eu impart mancarea Clarei in trei categorii:

1. Cea care o mananca singura, fara nici un ajutor: biscuiti, covrigi, grisine...chestii tari din care roade pana le termina

2. Cea care o mananca singura (facuta cubuletze)dar cu ajutor: fructe,branzica, paine, carne, morcov, cartof, paine cu unt....

3 Cea care o mananca data doar de mine cu linguritza: piureu, paste cu branza si smantana, gris cu lapte, mamaligutza cu branza, iaurt cu gem si biscuite....

Apropos, merg la bucatarie sa scot untul sa se incalzeasca si sa vad ce-i pregatesc dsoarei de pranz.

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

http://picasaweb.google.com/cristea.claudia/CRACIUN2009#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Cadia, esti tare, pai atunci sa aveti un concediu frumos si sa se intample asa cum doriti Si eu am avut niste greturi ingrozitoare pana la 4 luni, dar cum nu seamana sarcina cu sarcina sper ca la a 2-a sa fie mai bine


Multumesc frumos
Tu ai dreptate ca nu seamana o sarcina cu alta dar parca nu as vrea sa mai risc, mai ales ca vom calatori muuuult cu masina si as strica si concediul altor persoane, asa ca mai bine mai astept 2-3 luni sa ma pot bucura in liniste de concediu.
Oricum Dzeu le hotaraste pe toate, deci om vedea noi.

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

http://picasaweb.google.com/cristea.claudia/CRACIUN2009#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Hai nc-am rezolvat-o si cu masa de pranzO sa-i fierb un morcov cu piept de pui.

Fetelor voi cate oua le dati pe saptamana: 1 sau 2?
Noi am inceput sa- dam si albus, deocamdata in preparate.

PORUMBITA, cum se mai simte Robert?

BEE, ce mai faci, cum mai e Alexiutza?

CAMI, vrem poze cu dsoara.

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

http://picasaweb.google.com/cristea.claudia/CRACIUN2009#

Mergi la inceput