Fiv Europa - 27

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Hello!ce facetii?nu mai spuneti nimic?sunt un pic ingrijorata pt ca o sami ajunga tabletele si injectiile mai taziu cu o zi,adica eu ar trebui sa incep cu primosiston in a16azi de CM si eu cred ca o sa le am in a17 zi.Deci e posibil sa mai aman pana la urmatorul CM pt o zi?primosistonul este in loc de suprefect sau depherelin cred...offf...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

bryny, eu nu cred sa fie o problema daca iei Primosistonul mai tarziu cu o zi; nu cred ca e necesar sa amani FIVul cu o luna pt o zi intarziere de Primosiston.
Cred ca ar fi bine sa scrii la Wunschbaby, sa le spui situatia cu Primosistonul; probabil ca iti vor amana toata procedura cu o zi.


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bryny intreba la clinica. Poate nu e asa grav daca intarzii o zi.
Tinem pumnii stransi.

Bafta multa fetelor



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Fetelor dragelor
am fost plecata din tara asa ca nu am mai intrat deloc. Ma bucur ca e activitate pe aici ca deja se apropie si la noi momentul!

Cor-Cora: daca homocisteina e normala (chiar mai mica decat normalul), in principiu nu e niciun bai. Mai spune-mi te rog o data care e mutatia pe care o ai? (scriu acum un pic pe fuga...)
Bryny - merita sa intrebi la clinica; parca si mi e mi se pare ca o zi intarziere e prea putin ca sa merite amanat FIV cu o luna intreaga!

De acum intram si noi in linie dreapta, si abia acum (dupa plecari, garzi etc) apucam sa ne organizam cu bilete (noroc cu Austrian ca e ieftin - acelasi bilet de pe site Tarom e de 2-3 ori mai scump...)
Luni ma duc sa caut Menopur (am vazut ca si SensiBlu are pret similar cu Tei, asa ca poate iau de langa casa).
Si am emotie ca luni e ziua de Enantone, si de recoltat CD56+. Ce de chestii! Sper sa nu ne tina zapada in loc cu planurile!

Va pup si va citesc de acum,


Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisuc Mic spune-mi te rog unde faci tu anal CD56+ Eu stiu ca ac sunt NK si ca nu se pot face doar ei si tb facuta toata imunofenotiparea de limfocite (care nu e decat 250 ron la Institutul V Babes). Am NK mariti si vreau sa-i repet doar pe ac sa vad dc au scazut dar mi s-a spus ca nu se poate. Oare ce faci tu e alta anal?


Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!
MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Miki-Miki
Planul e sa ii fac intr-o clinica de hemato care face asta pe scara mica, pentru niste studii.
Dar am vazut si eu de Babes si ma intrebam daca sa nu merg mai bine acolo, insa nu stiu ce fac ei de fapt in acest termen larg. Ce imunotipare de limfocite ti-au dat in rezultat? adica ce tipuri?
Multumesc frumos!


Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisuc Mic uite ce contine imunofenotiparea de limfocite :


  • Numar leucocite /mm3 (hematocitometrie)

  • Procent limfocite (hematocitometrie)

  • Numar limfocite /mm3 (hematocitometrie)

  • Imunofenotipare limfocitara (Citometrie de flux)

    • Valori procentuale:

    • -T totale (CD3+)
      -T ajutatoare (helper) (CD3+ CD4+)
      -T supresoare/citotoxice (CD3+ CD8)
      -T ajutatpare:T supresoare
      -B (CD19+)
      -NK (CD16+ CD 56+)
    • Valori absolute (/mm3)

    • -T totale (CD3+)
      -T ajutatoare (helper) (CD3+ CD4+)
      -T supresoare/citotoxice (CD3+ CD8)
      -B (CD19+)
      -NK (CD16+ CD 56+)

Dc te hotarasti sa faci imunofenotiparea de limfocite la Institutul V Babes te sfatuiesc sa faci si
  • anticorpii antinucleari

  • anticorpii anti ADN.
toate fac 335 ron.



Miki Anul asta pun d'un pui.
DOAMNE AJUTA sa se prinda bb! DOAMNE AJUTA sa duc sarcina la termen!
MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari
2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

pisucmic, cand vei avea prima eco la Viena?
Probabil ca si eu am sa fiu acolo in aceeasi perioada ca si tine .


mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

bryny - pe cat februarie trebuie sa incepi sa iei Primosiston-ul?
pisumic-MTHFR A1298C homozygot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

pisucmic , balanta , cand plecati in Austria? Eu pe 21 ,daca totul decurge OK voi fi la Wunschbaby.
bryny-te-am intrebat cand incepi sa iei Primosiston , pt ca eu am vreo 15 tb ramase de anul trecut(sunt in termen)si daca se termina nebunia cu codul portocaliu le-as putea trimite prin curierat la CT . Daca te pot ajuta scrie-mi la adesa: corina.focsa@yahoo.com

Mergi la inceput