Gravidute&Mamici de IASI (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Am scris cateva mesaje pana acum si cand sa le trimit imi pica net-ul.
Noi ne-am mutat de doua luni la casa si inca mai avem foarte multe de facut,m-am saturat de facut curat in urma muncitorilor speram sa terminam cat de curand.
Vladut creste frumos ,vorbeste din ce in ce mai bine ,ieri a fost prima data cand am avut curaj sa nu-i pun pampers la iesirea in oras si a fost super fara nici un accident
Eu nu mai lucrez pt ca nu mai faceam fata navetei cu microbuzul si mai ales faptului ca trebuia sa-mi vad soacra in fiecare zi
Bineinteles ca nici asa nu sunt multumita,parca nu-mi mai gasec locul vreau sa fac ceva si nu stiu ce.Intre timp m-am apucat de gatit la greu ca imi zice sotul ca nu ma mai recunoaste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Va punem si cateva poze in caz ca ne-ati uitat
http://family.webshots.com/photo/2484069160102537454svCycG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui inutsa


aly nu e de slabit sucul ala, e suc natural de aloe, fara conservanti sau prostii. E pt detoxifierea organismului, nu are nica cu slabitul. Prospectul e greu de citit, e in italiana si nu inteleg toate cuvintele

---------------
Inesa, cea mai fericita de fetita Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Bianca la 5 luni

bebelusha in burtica

cum a aparut pe lume Bianca-Maria







Am inteles ca nu e de slabit! Ideia e sa nu aiba efect laxativ!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Moldoveanca........v-am admirat! A crescut Vladut! Daca tot ai timp te mai asteptam cu povesti! Ce bunatati faci acolo?! Mai arunca si la noi ceva idei!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o .... Mai scriu eu cand voi fi mai bine.... Aseara am zis ca mor.... Ma doare pieptul.... de la tuse... si febra.... Si cam acelasi tratament ca si Maya....

Stefy nu mai are febra, dar tuseste.... de mama focului.....

Emma, sa dea DD sa fie bine.

Alina, Inutsa, multumim.

Inutsa, pentru mine fac aerosoli cu 2 ml ser fiziologic si 2-3 picaturi de ulei raceala si gripa. Multa sanatate si voua.

byu, deci sa inteleg ca spitalul e ful....

Teo, ma bucur ca "te-ai intors printre noi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

n-am reusit sa mai trec pe la voi de cand am venit acasa
o bucata de timp nu am avut net

Miruna mea e o cumintica, inca nu avem colici si evedent e o dulce
azi avem prima intrevedere cu dr de fam care e si pediatra
Daria e f intelegatoare ,fara accese de gelozie ,toata ziua i-ar da pupici
scuzati forma telegrafica a mesajului
si sper sa reusesc cat de cat sa tin pasul cu voi

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna
iulia, mersi de cafea si multa sanatate tie si lui Stefi ...cartofi cu otet ai incercat. lui Darius iam dat Influcidsi se administreaza inca de la primele sintome de raceala si gripa cat si pt imunitate si se administreaza de la 1 an , sunt 60 de pastile si costa 23 lei si mai e inca unul TONSILOTRENse administreaza de la 2 ani ... si e pt inflamatii faringo-amigdaline atat acute cat si formele cronice, e la 22 lei( pe asta nu l-am incercat) ... sunt bune si pt gravide si sunt homeopatice ... se gasesc in catalogul de la sensiblu... paote merge
aly... da cand is doi e activitate mai multa ... si de-abia e inceputul, daca la noi e activitate multa apai la voi e la dublu

dastefa, ma bucur ca sunteti bine si ca ai copii cuminti.
moldoveana... am vazut pozici, retete/ specialitati ne zici si noua, incetul cu incetul le asezi pe toate.

Eu ieri am fost harnicuta .... sau adunat rufe pt 6 masini de spalat, mai greu e cu uscatul ... intre timp spalat vase,dat cu aspiratorul, joaca cu Darius care nu poate sa lipseasca, mancare si un pic la plimbare pe la 4... si apoi a urmat o cearta cu sotul... motivul se gandeste doar la el... mancare, dureri de spate, maini, dureri de cap si altele... ca tipa Darius, ca e obraznic... pur si simplu am cedat... am avut o discutie pe ton mai ridicat
Dar azi nu fac nimic... dupa amiaza ma duc la ai mei... RELAXARE scrie in program
Va dorim o zi frumoasa

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Citat:
citat din mesajul lui byu

Salutare
bai am avut o zi de cosmar ieri, o gasca de treaba....picaturi ,injectii....si au mai venit si trei urgente in timpul tratamentelor...alearga in colo alearga dincolo la patru saloane s mai aveam si foilede scazut ditamai teancul...am plecat la 10.10 aseara cand de regula plecam la 8.

Byucu CASIAN ANDREI

Poze




bbbrrrr...chiar ca urata zi! Numai bine si zile cat mai usoare!

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Off Iulia cred ca v-ati saturat de atatea medicamente.Multa sanatate.Eu sunt tare fericita multumesc lui Doamne Doamne ca de cand am venit la Iasi,Vladut a avut doar cativa mucisori rataciti.Bine nici nu a fost la gradi,insa am iesit cu el chiar si cand a fost gerul mai mare sa ne jucam cu Blakie in curte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

HA HA ,ma faceti sa rad cu retetele mele.De exemplu ieri am facut varza murata cu ciolan afumat la cuptor si a iesit o minunatie am mancat ca niste purcelusi,iar la desert am avut clatite
Azi l-am dus pe Vladut la mama ca iar au venit muncitorii si nu mai reusea sa se odihneasca la pranz.Mi-e groaza ca azi lacuiesc scarile si o sa fie miros asa ca dupe ce termina o tai si eu la mama si acolo ramanem in seara asta

Mergi la inceput