Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Denisa eu m-am speriat numai cat am citit. Tu cred ca trebuie sa fii legata de pat, sincer acum. Ai grija totusi, ca nimic din tot ce faci nu merita mai mult ca bebele din burtica.

Oana 36+ Eric Nicholas
AMR 3+(sau mai putin)
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

vai denisa, zau ca nu gasesc emoticonul , dar chiar imi vine si mie sa ma iau cu mainile de cap!
in fine, acum bine ca au incetat contractiile si bebe e bine , sa stai linistita in continuare

eu nu ma iau dupa zodii, dar daca ar fi prefer balanta decat leu ca mine

roxana 32 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

FreeDeliaDoamne ajuta Ziceai ca iti merge si burta? ca asta ar mai fi un semn...
Contractiile nu e neaparat sa fie dureroase, mai ales la a 3-a nastere, si la 10 minute.
Dar daca sunt regulate....ma gandesc eu ca nu are ce sa fie altceva




hai bebe de Delia!!

Anca

cu Codrin Fabian in 35 saptamani
AMR 5+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Honeybaby, ieri nu a fost nici marti si nici 13...Dar acum esti bine?? E totul ok?
Eu stiu ca (,) cazaturile in sarcina pot fi periculoase, de asta te intreb.. Sas urmaresti contractii si miscarile bebelinei, da?


Anca

cu Codrin Fabian in 35 saptamani
AMR 5+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

La primul mesaj am pus doar cateva agitate, dar nu mai pot nici eu.







HAI DELIA!!!!!






Chiar vroiam sa va intreb de acum cateva zile cum e cu contractiile astea ca tot vb , dar eu nu stiu cum se mantifesta ca sa stiu si eu la ce sa ma astept: deci se intareste burta cateva sec. si e o durere ca o intepatura?

Delia13 [('') 33+ David Andrei
http://family.webshots.com/photo/2154004650105762323bvXXik


http://picasaweb.google.com/mihaela.luca.17/HainuteFetite09Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

andira oricum voi merge cu cererea deja completata, ei tb doar sa-mi dea nr de inregistrare. Merci!
Alina2 parerea mea e ca mai bine sa suga bebe, decat sa folosesti pompa. Cu cat suge bebe m mult cu atat ai m mult lapte.
freedelia wwwwooww..se pare ca bebe vrea sa vina!
Asa am avut eu contractii din 10 in 10' cu o zi inainte de a naste..
Deci, ma alatur si eu Oanei la galerie si daca bebe vrea sa se nasca..apai sa vina..
HAI DELIA!
Denisa ce zi ai avut ieri..ai grija de-acum in colo..si soacra mea a cazut av sarcina in luna a 8 -a, dar tot asa nu a patit nimic..


ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 29+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

uffff Denisa ce poveste... eu stiu cum e cu capitolul cazaturi si eu am avut una in casa acum cateva luni. ai grija ca nu e de glumit, incearca sa mergi cat mai cu grija ca nu mai e mult si topaim noi in voie cand e bebe afara

te

Ina 32+

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Acum sunt bine.
Si ieri contractiile s-au oprit dupa 1 ora . Doar se mai intarea burta cand ma ridicam din pat, cand mergeam, aplecam
Cele de aseara a fost cele mai soft contractii de pana acum.
Mai mult m-am speriat cand am vazut maisna care venea si m-a luat durerea de cap care a tinut toata seara.
In rest bebeluna de dimineata misca, acum doarme, contractii nu mai am, spatele nu ma doare.


Denisa, 31 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Citat:
citat din mesajul lui freedelia

Fug sa fac baie -- contractile sunt, dar parca nu atat de regulate, nu stiu ca nu sunt foarte dureroase si nu prea imi dau seama... sunt cam asa: incepe sa ma doara burtica in partea de jos, in parti, apoi incepe sa se intareasca, sta asa tare 1-2 minute, insa durerea nu se amplifica in timpul contractiei. Isi mai aduce vreuna din voi aminte daca asa e la inceput? Ei, mai astept...

34+, John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006)
POZE



Delia eu imi amintesc ca asa era. Bine imi amintesc de cand am pierdut sarcina la 22 sapt, nu are nimic deaface. Ideea este ca dupa 2 ore de contractii asa, eram dilatata complet zicea doctorul. Bine ca era asa un idiot, ca nici macar nu sunt sigura ca a fost asa.

Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 36+ Sofia Maria

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Delia eu cred ca e fals travaliu, cand te apuca nasterea te doare mai tare, cel putin se intareste burta. Oricum anunta-ne daca e ceva.
Denisa esti tare cu cazaturile. Si eu am tras ieri o tranta cu tot cu fiica-mea, pe spate amandoua, dar nu ne-am lovit.
Oana mersi de link. Ma voi interesa si eu daca la noi se da asa ceva.

Fetelor eu sunt tare intoarsa astazi, n-am chef de nimic, ma dispera ca nu fac nimic. As iesi in oras, dar mi-e lene, mai ales de imbracat (eu +Elena), eu nici nu conduc. Aseara am tot discutat si cu sotul, ca el de ceva vreme lucreaza mult si speram amandoi ca pana la nasterea bebelusei sa se termine, dar nu prea sunt sanse. Sper sa isi caute altceva, ca de nu cea mica il va vedea in weekend. Prefer sa avem mai putini bani, nici acum n-avem mare branza, dar eu urasc sistemul asta ce e acum la moda, cu servici toata ziua, copiii crescuti de bone, bunici, crese . Iubesc viata de familie asa cum era ea mai demult, cu mama acasa sau oricum mult mai disponibila.
Scuze de deviere

Mihaela31+ cu Angela Ioana si Elena Maria (9 aug 2006)

Mergi la inceput