Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (89)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui CoriMami
Cat despre Varsator, sa stii ca este echivalent al zodiei Bou din zodiacul chinezesc, dar totusi caracterizarile sunt diferite.



Boul nu e echivalentul Varsatorului.

Boul e echivalentul Capricornului, iar Tigrul (care va incepe cum zicea Delia dupa 14 feb) e echivalentul Varsatorului.

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Delia daca ai fost prima in capitol, poate esti si prima la nascut.Cum mai sunt contractiile?

Eu la zodii nu ma bag ca mereu am avut langa mine, de mica, o persoana nascuta in aceeasi zi, acelasi an cu mine si eram firi total diferite. De atunci nu mai cred in zodii de fel.

Denisa ce ai patit ieri?

Silvia cand scrii un mesaj, in stanga ai niste smiles-uri(mai putine) si sub ele scrie Arata toata lista de emoticonuri. Acolo gasesti cate emoticoane vrei, inclusiv majoretel. Trebuie doar sa apesi pe cel dori si o sa iti apara in mesaj.



Oana 36+ Eric Nicholas
AMR 3+(sau mai putin)
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greenfrog spune:

multumesc oana

36+ Petru Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Fug sa fac baie -- contractile sunt, dar parca nu atat de regulate, nu stiu ca nu sunt foarte dureroase si nu prea imi dau seama... sunt cam asa: incepe sa ma doara burtica in partea de jos, in parti, apoi incepe sa se intareasca, sta asa tare 1-2 minute, insa durerea nu se amplifica in timpul contractiei. Isi mai aduce vreuna din voi aminte daca asa e la inceput? Ei, mai astept...

34+, John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Freedelia iti tin pumnii sa fie totul bine, si daca e grabit iepurasul sa fie sanatos si mancacios!

te pup

Ina 32+

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

freedelia la mine , contractiile de travaliu s.au manifestat prin intarirea burtii si spatelui, care fiind rigid , nu ca burta, ma durea de nu puteam sa vorbesc, ceva inconfundabil, dar nu e musai sa avem toate acelasi prag de durere sau sa se manifeste la fel

ella ma bucur sa aud vesti bune de la ioana

roxana 32 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Ella multumim de vestile de la Ioana.

Ioana ma bucur ca Ema este bine si eu tot iti simt lipsa, chiar mi-ar placea sa revii printre noi.

Oana 36+ Eric Nicholas
AMR 3+(sau mai putin)
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Delia - la mine a inceput ca o durere surda de burta. Mi-am dat seama ca e travaliu cand nu s-a oprit dupa 2 no-spa.
Iar contractiile au fost inconfundabile, cand au inceput, dupa durerea asta de burta.

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Si pentru ca nu vreau sa ratez momentul, in caz ca sunt contractii de nastere, scot majoretele pentru Delia:





HAI DELIA!!!TE ASTEPTAM BEBE





Oana 36+ Eric Nicholas
AMR 3+(sau mai putin)
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana - hihihi voi sunteti invers decat noi.
La noi Vali e Leu si eu Balanta.
In unele chestii are foarte multa rabdare sa explice sa arate si nu se lasa pana nu intelegi, eu la capitolul asta stau foarte prost.
In schimb nu-i place cand cineva nu-l asculta si are un orgoliu de speriat
Eu echilibrata nu sunt, sunt doar in cautarea permanenta a echilibrului.

Aaaa cam eram mica aveam 3 prieteni rac, 2 fete si un baiat. Asa de cuminti erau copii astia de iti era rusine sa iesi cu ei afara. O prostie nu faceau !!

Ieri... am plecat sa platesc facturi si sa iau ceva fructe si legume. Cand m-am intors pe o strada cu sens unic un camion oprit pt ca nu putea sa treaca ( masini parcate de ambele parti). Pune cel din fata frana pun si eu cel din spate a pus si el dar nu la timp pt ca a patinat si s-a lovit cumva cu aripa de bara din spate ( a luat de volan ca sa evite). Probabil ca nu a auzit de pastrarea distantei adaptata conditiilor meteo. Masina mea nu a patit nimic
Asa ...partea a doua.... ma duc la mama sa tai materialul pt wrap sa-l trag la masina. Cand sa plec pana la o roata.
Honey care ieri a fost capoasa din cale afara numai pe strada era. O chemam pe trotoar in 3 sec inapoi pe strada ( e si ea Berbec, ce sa-i faci)
Il sun pe tata sa-l intreb daca mai plec cu masina asa sau nu. In timp ce vb cu el la tel o vad pe Honey in mijlocul strazii si o masina venid cu suficienta viteza. Alerg s-o iau , cad eu ea in brate. Ma ridic fug la masina ca aveam usa deschisa dar cad si acolo cu picioarele sub masina.
M-am ridicat ... nu am patit nimic dar au inceput contractiile.
La toata faza asta mama statea in mijlocul strazii si se tinea de cap ( asa stie ea sa reactioneze in stituatii de genul. Tata e si mai rau ). Ce o fi zis ala care venea cu masina saracul nu stiu.
Si uite asa am stat pana la 7 cand a venit Vali sa ma ia la mama in pat si am numarat la contractii.
Am fost tot la 5 min dar cumva diferite de restul. Adica burta nu s-a mai facut beton , s-a intarit dar mult mai putin.



Denisa, 31 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput