Pepenasi de iulie-august 2008 (169)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

LA MULTI ANI FERICITI ADRIANA!! SA AI O SARCINA SI O NASTERE USOARE SI SA TE BUCURI DE COMORI!!

LA MULTI ANI FERICITI TIBERICA!




Dia, mami de Miruna stapana toboganelor (15.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

merci xeno..da' de adormit cu adormea Maria..la tzitzi? si acum cum adoarme? ca Raul doar sau in carucior sau masina

sunisoru distractie faina si umple burdihanu cu bunatati! (nu se stie niciodata ...hai ca m-ai incins)..aaa.spune-mi ce inghetata ii dai mumoasei T.? ii faci tu sau...? anais...vezi ca intram la banuieli

am plecat sa trandavesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

ankaaa bei, musai sa treci la catolici! Ca astia nu au atatea sarbatori Azi nu e nici o sarbatoare in calendarul meu.

biri, oh ce frumos ai spus!Si asa este, anka trebuia sa-si faca mai repede surioara

dana, eu am avut mari emotii pe vremea cand eram gravida cu Matei. Imi era fff frica ca nu cumva sa nu-l mai iubesc pe Stefan, sau poate pe Matei?? oh...nici nu mai stiu. Dar, acum pot sa spun ca nu eram "completa" ca si familie, fara mezin.

dianami, ce frumos ai spus!! Si atat de adevarat!!!

proud mummy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Am pus poze noi pe picasa.

Anna si Ioana (11.07.2008)
asa creste Ioana
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Buna ziua.

Eu nu mai stiu ce sa mai fac ,pe bune...am incercat toate metodele pt nenorocita asta de constipatie,am incercat totul,daca mai stiti ceva VA ROG spuneti-mi si mie.
le-am dat ceai cu miere dimi pe stomacul "gol",le-am dat kiwi,le-am dat para,le-am facut supa cu chimen...spueti-mi orice stit,azi mi se rupea sufletul cum plangea Alexandra mititica pe olita si se tinea de burtica cu tot cu supozitor bagat si nimic... pe bune ca o i-au razna cat de curand daca nu rezolv problema...azi le-am facut iar supica,nu reusesc sa inteleg de ce le refuza ciorba si supa,iau 2-3 lingurite si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

La Multi Ani,ADRIANA.
sa fii sanatoasa,fericita si iubita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

pup fetele si

LA MULTI ANI ATB-ULE!!!
Adriana draguta sa traiesti si sa-nfloresti, sa ai o nastere de vis ! MAi da pe la noi ca nu te-am mai citit de mult...

Tiberica
LA MULTI ANI!

Sunu mai bine nu zicei, ce sarbatoare e?? ca eu spal intr-o veselie... da bine nu eu, masina Auzi nasha daca mai fac eu unu mi-l botezi ??

Moni
parca un an si 5 luni, daca ma duce neuronu'

Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa_teo

Buna ziua.

Eu nu mai stiu ce sa mai fac ,pe bune...am incercat toate metodele pt nenorocita asta de constipatie,am incercat totul,daca mai stiti ceva VA ROG spuneti-mi si mie.
le-am dat ceai cu miere dimi pe stomacul "gol",le-am dat kiwi,le-am dat para,le-am facut supa cu chimen...spueti-mi orice stit,azi mi se rupea sufletul cum plangea Alexandra mititica pe olita si se tinea de burtica cu tot cu supozitor bagat si nimic... pe bune ca o i-au razna cat de curand daca nu rezolv problema...azi le-am facut iar supica,nu reusesc sa inteleg de ce le refuza ciorba si supa,iau 2-3 lingurite si gata

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://picasaweb.google.com/adyaleteo/Margele# vand margele,se fac si la comanda,en-gross sau bucata,prin Posta Romana cu plata ramburs(7-10 lei taxa postala).O zi faina tuturor!!!!


Cand era Deni mica pe la 4 luni a avut o perioada de constipatie si doctorita a recomandat HUMANA MILCHZUCKER il gasesti in farmacie , e o cutie ca si cele de lapte humana , pretul nu e nici mare dar nici mic. Eu ii puneam la vremea aia 2 lingurite in ceaiul baby drink( cam 50ml si ii dadeam dimineata) si important este sa le dai o perioada ca sa isi faca efectul adica o saptamana cel putin , nu te astepta sa vezi rezulate imediat dar este ok pe perioada lunga ca se regleaza copilul . La ele fiind mai mari cred ca trebuie doza mai mare dar nu stiu sigur citeste pe cutie sau intreabaa medicul sau la farmacie.

Nu am timp sa scriu mai mult dar mai intru eu mai ioncolo sau maine
PUP TOATE FETELE SI TOTI PEPENASII.

http://lb2f.lilypie.com/pLsGp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Atb, Tiberica La Multi Ani sa fiti cat mai fericite si Adriana nastere usoara si bebe sanatos si papacios.
Bre ia stati oleaca eu-s prima abonata la Sorelix de nasha la bb3, Nevi a lu Sorelix ia stai la coada please. Ntz, ntz cum iti taie lumea randul la coada, off off mai mai.
Iar sarbatoare??? Pai azi nu pot spala cai sarbatoare maine cai duminica deci copilu' si sotul cu ce haine merg la scoala/munca luni?
Ana asa si la noi nu era complet fara Ami, da am mai vrea totusi si bb3.
Alexa speram sa gasiti o solutie sa treaca si sa se regleze pisicile mici.
Tecky sper ca v-ati distrat bine.
Bobita ms. Mai eu nu stiu ca Ari ca si Eliza a fost f cuminte si na a avut si ea mofturi si purici da nu in halul asta.
Bine ca stie fata cine e furnizorul in familie.
Anaxena pupam fetele frumoase , bravo ma bucur ca se impaca asa bine cu gradinitza Maria si ca a facut progrese multe si Ari de cand e la gradi a evoluat, abia astept sa mearga si Ami de la anu, sper sa ii placa.
Dara sper ca ati rezolvat ce aveati de rezolvat si v-ati mai aerisit oleaca.
Biri si mie exact la fel, a fost mai usor cu amandoua.
Miky uff nasoalte tare migrenele astea, bine ca ti-a trecut.
La noi a fost azi vecina cu fata s-au distrat gagicile de numa s-au jucat s-au alergat au si papat amandoua f bine impreuna , asta mica normal alintata grupei noi am mai stat la o barfa un pahar de ceva mai tare si am bagat la ghiozdan niste friptane cu mujdei, salata si cartofi prajiti , ce mai dezmat adevarat.
Acuma ne relaxam cu maimutzele pe aici, alinaturi, accidente, bocete, rasete, frumos domnle, frumos

_
Just living is not enough. One must have sunshine, freedom and a little flower.
Mami de A & A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Adriana, la multi ani, sa fii sanatoasa, sa ai o nastere usoara!
Tiberica, la multi ani!

Mergi la inceput