Pepenasi de iulie-august 2008 (169)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Buna seara

MULTUMIRI FETELOR CU RASPUNSURILE DESPRE PARADISUL ACVATIC DIN BRASOV, poate vom veni prin martie acolo.
Azi am fost la cumparaturi si am trecut prin KIABI au oferta la 1 articol cumparat inca 2 gratis , platit evident cel scump si celelalte doua sa fie cu preturi mai mici, eu i-am luat denisei 3 perechi de pantaloni jeans, raiat si inca unii de doc .
Sunt obosita ca al alergat mult azi .
CAPRI MULTA SANATATE ILINCAI
BOBITA e super tare Irina si Denisa ne speculeaza la orice incercam sa o pacalim, dar nu prea apelam la metoda asta ca nu consider ca e ok..
ANAXENA super ca Maria este ok cu gradi.
S-a scris mult si interesant dar nu am timp sa citesc cu atentie, poate maine.
Maine sta mamaie cu denisa si eu cu sotul iesim la plimbare , ma rog ceva imbinat util cu placut , cumparaturi apoi o cafea in doi sa ne facem planuri ca pe vremuri la o ceasca de cafea si sa fim romantici.
Ma duc sa mai adun ce a lasat deni prin casa si apoi odihna ca ma dor picioarele.
Va pup si weekend placut.

http://lb2f.lilypie.com/pLsGp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

aoleu Ankule ata-i parerea ta despre 2 cupii?? pai sa-ti zic ceva, trebuia sa-l faci mai repede pe al doilea
ca mie chiar mi s-a parut mai usor cu ei doi decit doar cu unul, pe cuvint de pionier.
la noi n-a existat niciodata vreo explicatie de gen tu esti mai mare, ca nici aia mare nu era mare si nu ar fi inteles oricum... si oricum fortele nu au fost mult timp inegale, acum de ex cind se caftesc ii las clar in pace ca se descurca amindoi.
Dana nu-ti face griji ca daca ar fi rau n-ar mai face nimeni mai mult de unul
ai mei sunt extrem de legati, dorm impreuna in camera, daca unul pleaca din diverse motive se trezeste ca prin farmec si celelalt, noi ne distram pe chestia asta, crek ca se miros unul pe altul. merg de minutza pe strada, vorbesc, ana ii explica tot felul de povesti,daca ea fura vreo cioco din geanta ii da si lui pe furis, sunt superhaiosi. cred si pt ca sunt mai aproape ca virsta. si nici activita ti cu anna nu fac care sa nu-l includa si pe tony, asta am invatat-o de la gradi, unde face si el la grupa lui de toate, si plastilina si pictura si desen si citit etc, deci nu il pot da deoparte de la astea nici acasa.

revin ca urla

Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Acum am aterizat si eu acasa.Am luat una bucata sot si am iesit sa facem o plimbare pe jos prin cartier....Ne-am infofolit bine ca nu ne-au recunoscut nici vecinii cand am trecut pe langa ei.
Fetelor cu 2 copii jos palaria in fata voastra .Mie mi-e greu de multe ori doar cu Ralu....
dara distractie placuta maine!Eu am mare noroc ca stau cu parintii mei in bloc si o las pe Ralu ori de cate ori vreau sa ies doar cu sotul,cand fac curatenie sau mancare.
Fug sa fac un ceai fierbinte ca afara e ger nu gluma....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Eu-s putin pe fuga . Vroiam doar sa-i spun Danei ceva: dragostea ta nu se va imparti, ci se va dubla . La mine s-a triplat, iti dai seama? Tot ce e rau dispare cand ma uit in ochisorii lor...sigur sunt inca sub influenta hormonilor, dar iti spun cu mana pe inima ca e cel mai frumos sentiment din lume.
Am trecut printr-o nastere care m-a dus aproape de limita, inca am senzatia ca mi s-a dat o noua sansa si mult mai multa rabdare decat pana acum, am inceput sa privesc lucrurile cu alti ochi si pot intelege cumva nazbatiile si crizele lor.
Nu stiu sa explic mai bine acum, nu am ordine in ganduri...




Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Capri, multa sanatate Ilincai, iar tie multa putere.

Pentru cine este interesat, azi am luat din Carrefour Lapte Milupa Junior (pe asta il prefera Irinuca acum), 2 cutii la pretul de 39 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

Seara buna fetele
Am aparut si noi prin zona dupa cateva zile fara net
Offf k tare greu e fara net.
Ei si in timpul asta am avut parte si de o migrena dinaia meseriasa k la carte de a trebuit sa imi expun poponeatza ptr injectii-metoclopramid si algocalmin.
Eh,bine k a trecut
Acum sper sa tina mai mult netul asta k sa pot intra mai des.
Pup toate fetele si puiutii lor

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

LA MULTI ANI, ADRIANA (ATB)!! SA FII SANATOASA, FERICITA, SA AI PARTE DE O NASTERE USOARA SI UN BEBE LA FEL DE REUSIT PRECUM NICK!

LA MULTI ANI, TIBERICA!

BIRI, ce diferenta de varsta e intre puii tai? Un an si cat?

Mie una mi se pare foarte interesant sa citesc experientele mamicilor cu mai multi puiuti, ca sunt direct interesata, multumim fetelor ca ne impartasiti din experienta voastra!

Fug sa mananc si dupa aia plecam.

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 22+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna dimineata bostana,

La multe lunite, finutul lu' nana si-al lui nanu!Sa fii sanatos tun, norocos si fericit inca 3333 de luni de-acum incolo!

La multi ani Adriana! Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, fericire si implinire langa baietii tai! Sa ai o nastere usoara si un flatiol perfect pentru Nick! Te pup tare, fata frumoasa!

La multi ani Tiberica! Sa ai parte de tot ce-i mai bun alaturi de comorile tale si de toti cei dragi!

Altfel, am citit ce ati scris, discutii faine si adanci; eu nu imi dau cu parerea pentru ca noi nu ne confruntam nici cu crize, nu avem decat un copil, asa ca imbunatatesc tacerea!

Le doresc sanatate tuturor pepenasilor bolnaviori si nu numai, evident!

Vedeti ca astazi e sarbatoare, asta asa, pt fetele care aveau big smotru in program!

Noi bine, o sa mergem la socri, sa ne aniversam big mama cu torturi (de mancat, da?), prajiturele, sucunele, fripturele.

Va pupa nasha! (o sa fiu si nasha de botez a surioarei/fratiorului de Anais, deci deja pot sa-mi pun titulatura asta. Nu se stie cand o sa ramana Narcisa gravida dar cand va fi, io-s nasa:) )


Mamica unui MIRACOL
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

LA MULTI ANI Adriana!
SUN distractie placuta si pofta buna la "socrelina".
Dupa-amiaza mergem si noi cu Ralu la "gasca ei de puradei" ,sper sa-si consume energia sa adoarma usor diseara pt ca ea adoarme numai cu scandal....
V-am pupat,weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Bai, mi-ati stricat planul... Ce sarbatoare e iarasi mai??? Phuaaa si eu trebuia sa bag la spalat, etc..
Va zic sincer, ma scoate din sarite cand se programeaza sarbatorile sambata, vinerea sau lunea!!

Mergi la inceput