La multi ani!Clopotei ianfeb '08 in sarbatoare 249

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



avem caldura!

pe la 7 dimineata i-au dat drumul .. anna s-a trezit la 7 si ceva, a balotat si apoi nu a vrut sa mai doarma, am luat-o cu mine in pat, a mai comentat, a venit si eva peste noi .. in cele din urma, am expediat-o pe eva, i-am dat annei sa pape si s-a culcat pana la 12 .. acum iara baga somnic ..

mada da, si noi avem calorifer electric insa .. l-a dus sotul la terasa caci era frig acolo si nu mai veneau clientii .. acum, au bagat calorifere si va aduce inapoi caloriferul electric .. oricum, sper sa nu am se opreasca caldura. la mama a fost si mai rau (stam aproape) .. nu au avut nici caldura, nici curent si nici apa rece sau calda ..

roxanici ma bucur tare ca te-ai linistit cu sanul, stiu ca aveai un morcov. ce bine sta adeluta la masuratori, pupa elle buburuza! imi pare rau sa aud de sotul tau .. off .. eu tin pumnii sa-si gaseasca repede de munca.

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



asa .. sa va spun ce am gatit azi .. nimic spectaculos, dar foarte bun ..

ciorbita de salata (in care am pus si cateva bucati de coaste haiducesti)
si coaste de porc si de miel la cuptor cu cartofi .. toate astea puse in vas din acela de lut .. coastele le-am tinut la marinat de aseara. nu va spun cum au iesit ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Am capul patrat. Azi sunt cu amandoi ca Marc nu a fost la gradi. Dupa ce am stat la zapada o gramada, au mancat cuminti si la somn a inceput circul. Ca Andrei urla ca vrea cu Marc in pat. L-am dus, dar nu-l lasa pe Marc sa doarma. L-am mutat pe Marc la noi si Andrei ii tot da cu plansul. Marc a adormit si el urla ca vrea la Marc. Nu vrea nici la el in pat, nici la Marc, acum vrea la noi peste Marc care doarme. L-am inchis cu cheia sa nu plece peste Marc si urla nene de nu stiu ce sa-i fac.

Ginette ma bucur ca ti-ai luat o piatra de pe suflet cu sanatatea si ca ne scrii si noua despre voi. Faza cu finantele e subiect sensibil in multe familii in vremurile astea. Si noi ne taram de pe o zi pe alta. Azi tocmai a fost sotul cu mama la cumparaturi pt noi cu banii ei .

Darene, sigur ca nu m-am suparat si nici nu am crezut ca exemplul s-ar referi si la noi. Eu una sunt f. stricta cu mesele. Andrei ar cam manca numai cartofi si lapte, dar ii dau din toate...mananca, nu mananca. Trebuie sa inteleaga ca se mananca ce e pe masa, nu ce vrea el si odata o sa inteleaga.

Madalina, are dreptate dr. cu greutatea, e f. bine Sofia. Poate are o doar o perioada. Eu cu Andrei la care nu se mai termina perioada de luni de zile, zic ca nu ar trebui deoacamdata sa te impacientezi.

Mda...urla in continuare. Il scot si sa-i fie de bine daca nu vrut sa doarma o sa se culce mai devreme diseara.



Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Nu...cand am iesit din bucatarie se asternuse linistea. Mi-e o mila de el ca a urlat atat...da nu se mai poate... e un santajist si ii trebuie armata. Da, recunosc ca mi se rupe sufletul de el cand vad cat e in stare sa urle daca nu facem ca el.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



asa .. sa va spun ce am gatit azi .. nimic spectaculos, dar foarte bun ..

ciorbita de salata (in care am pus si cateva bucati de coaste haiducesti)
si coaste de porc si de miel la cuptor cu cartofi .. toate astea puse in vas din acela de lut .. coastele le-am tinut la marinat de aseara. nu va spun cum au iesit ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun




MA OMORIIII!!!!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 2 ani
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Hellou,

Ellenuta,
la coaste vin si eu dar supa nu-i de mine. N-am putut niciodata sa mananc supa de salata, brrrrr.
Ce bine ca aveti iar cald!

Roli,
of! greu cu astia mici. Uneori imi zic ca sunt prea slaba de inger sa fac militarie cu mai mult de unul. Pe asta il rasfat se pare....


Dl, sot ma enerveaza in continuare. A hotarat el singurel ca nu mai vrea sa vanda mansarda, pe motiv ca am asteptat destul 1 an cumparator si acum sa o inchiriem. Si a facut si niste calcule ciudate pentru chirie si cheltuieli.... e chilipir rau. Eu as vrea sa tinem de idea cu vanzarea chiar daca dureaza, asa putem sa ne vedem de planuri pentru viitor cu ceva banuti la tescherea.... cine stie ce chirias bengos o sa aleaga! I-am zis ca e singur raspunzator daca ne luam teapa. Pe aici se face mare tam-tam legat de chiriasi care nu platesc chiria si devasteaza locuintele/casele si nu mai sunt de gasit sau nu recuperezi banii in veci.


Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Hai ca ma mai plang putin. A dormit de la 5 la 5.40 cand s-a trezit in aceleasi urlete, care au mai durat inca juma de ora. Acum se pare ca e liniste. Isi mananca amandoi perele. Unul la cartea junglei, altu dand tarcoale sa inchida TV-ul. Eu m-am inchis cu cheia in bucatarie si le-am zis ca daca aud scandal e vai de fundu lor.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:



Daria
Antonia
Tudor
Razvan


Roli,nu e ok ca inca nu am banii,sotul nu lucreaza de aproape 2 luni si mai are de luat aproape 400 eurosalar si numai maine nu-i poimaine

Elle,sunt suparata ca la 124 cm circumferinta nu ma incape nici un taior,iar sal nu merge ,dar ma descurc eu pana la urma....


Am fost azi la dr,totul e bine,nu e prea incantat de glicemie dar mai vedem,bebe are 36-37 sapt,ne vedem peste 2 saptamani si apoi "direct la spital"(vorba doctorului)

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd
Raluca,mamica Sonia Andreea si 36+Andrei Casian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

multumim pentru urari! cateva pozici aici http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/?saved=1


fetele de 29 ianuarie Dariuca si Antonia si coechipierul Razvan!!! Sa fiti fericiti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Acum am aterizat si eu de la munca. E un frig afara, ufff... si un vant de-ti intra-n oase.

LA MULTI ANI !! clopoteilor care azi implinesc 2 anisori. SA cresteti mari, frumosi si sa aveti parte de-o viata lunga si frumoasa.

Ceska, eu tind sa fiu de acord cu sotul tau. Stiu ca poate tie ti-ar placea banu'n mana acum, dar, si daca inchiriaza tot un ban in plus este.Ce-as recomanda este , sa verifice "piata" sa vada ce preturi se poarta in zona unde aveti mansarda si eventual sa inchiriati acolo, 50 euro mai jos decat ceilalti.
Preturile acum la case, sunt jos de tot. Si e pacat sa vinzi acum, caci abia daca iti iei banii pe ce-ai investit . Asta daca esti norocos. Asteapta sa-si revina piata imobiliara si atunci vei fi mult mai castigata. Intre timp, inchiriaz-o si , unu la mana: stii ca este intretinuta,doi la mana, aduce ceva banuti. Daca aduce de-ajuns cat sa acopere cheltuielile lunare pentru piticot, eu zic ca tot e ceva. Pup si sper ca nu te superi ca m-am bagat ca motzu' .

Mergi la inceput