La multi ani!Clopotei ianfeb '08 in sarbatoare 249

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Lulua


Ereena,ce frumoasa aniversare a avut Matei!

Stancutza,ma bucur ca vestile sunt bune

Ellenuta,e numai inceputul...(perlele)



Am nevoie de un sfat:am aflat acuma seara ca duminica avem botez(seful sotului),noi nu ne-am pregatit deoarece stiam ca sotu' pleaca,e ok daca pun doar bani si iau un buchet de flori?Precizez ca i-am dus un premergator cand s-a nascut bb,pt ca nu ne asteptam sa fim invitati.Ce sa zic ca nu am haine mai grosute pt asa ceva si chiar nu vreau sa investesc in asa ceva,cand mai am 2-3 sapt de sarcina.O sa arat nasol in local daca voi fi in maneca scurta?off,cu ce ma framant eu,bine ca am fost ieri la cosmetica

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd
Raluca,mamica Sonia Andreea si 36+Andrei Casian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Chiar ca ai framantari ...e ok ca ai banii sa-i pui in plic, e ok ca ai o haina sa cuprinda burtica si e ok ca va veti distra...asta da problema...daca o sa deranjeze pe cineva manecutele sa se uite la burtica sau sa se uite in farfuria lui .

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ANTONIA

DARIA

RAZVAN

TUDOR

La multi ani, frumosi clopotei de doi anisori! Sa aveti zilele senine si pline de sanatate, sa fiti destepti si norocosi, fericiti si iubiti!


Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata

poftiti la o fierbinte!

eu iau 10 cafele fierbinti sau mai bine ceaiuri caci nu avem caldura de aseara .. sunt 15-16 grade in casa, nu am calorifer electric, daca las aerul condintinat pe caldura nu ajunge in dormitoare .. sunt disperata .. pe fete le-am invelit cu cate doua paturi, Doamne sper sa nu raceasca, respectiv la Eva sa se agraveze caci deja e fonfaita si imi zice c-o doare in gat .. off .. mor de gat cu astia de la radet!



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



laurici hai ca poate ii trec mucii pana sambata. mai da-i panadol (si eu ii dau evei ca are muci), picaturi vibrocil, da-i sa rontaie vitamina c (de la ascovit au cu mai multe arome .. lamaie, capsuni, portocale, piersica), miere cu lamaie, ceai cu miere si lamaie daca ii place .. tin pumnii sa treaca.

stancutza si eu ma rog sa reuseasca operatia si sa nu mai aveti de-a face cu spitalele!! si mie mi se pare mai comfortabil cu branula insa .. pe mine una m-a durut tare, nu cand a pus-o ci ziua urmatooare .. ma dorea toata mana si locul unde era infipta si pana la urma am cerut sa mi-o scoata si am facut tratamentele intramuscular .. noroc ca nu aveam multe de facut (dupa cezariana).

raluca poti pune doar bani .. chiar fara flori. si noi am avut o nunta inainte sa nasc si s-a dus doar sotul .. chiar nu aveam cu ce sa ma imbrac la gabaritul depasit si am zis pas .. nu aveam chef sa cheltuiesc bani aiurea .. nu cred ca e deplasat cu maneca scurta .. eventual poate ai un bolero sau un sal sa-l pui pe umeri daca e mai racoare ..

pupici .. fug in patul cald .. in casa incepe sa fie congelator .. ce ma fac???



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



incredibil .. mi-au raspuns la telefon .. si la radet si la enel .. e o avarie nasoala pe partea electrica si centralele termice au ramas fara curent .. deci nu e vina radet .. si astia de la enel sunt pe teren sa remedieze ..

cat o mai dura ca facem turturi in casa ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Repede,repede,inainte sa se trezeasca domnii:

La multi ani Lulua !

La multi ani Razvan Gabriel, Tudor Gabriel, Daria Maria, Antonia Izabela !

Am citit ieri dar nu am apucat sa mai scriu.
Elle superbe perlele Evei, e desteapta foc daca vrea s-o ajute pe mamica ei !
Roli nu am vrut sa sugerez ca Andrei va manca fast-food-uri;stiu ca tine si de obiceiurile familiei.Am dat doar in exemplu.Ca sa fiu mai clara, pe langa fat-food (nu stiu cat de des ca sa fiu sincera), el mananca doar alimentele pe care le-a consumat de mic, iar pe celelalte le refuza.De exemplu: cartofi prajiti, paste, oua, orez.Bunicii nu i-au dat fast-food cat a crescut la ei,in schimb nu insistau prea mult pe alimentele care nu-i placeau.
Pupici si sper ca nu te-a suparat mesajul anterior.

Poze Khalid
www.youtube.com/watch?v=ZhFqjfn-35w" target="_blank">video - Khalid razand
Elena,mamica de Khalid 21.12.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

La multi ani, Lulua! pt ieri


La multi ani, Razvan Gabriel!

La multi ani, Tudor Gabriel!


La multi ani, Daria Maria!

La multi ani, Antonia Izabela!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

La multi ani, Antonia Izabela!
La multi ani, Tudor Gabriel!
La multi ani, Razvan Gabriel!
La multi ani, Daria Maria!


Elle simpatica foc Evita cu perlutele ei!Cat despre caldura ufff, noi avem in casa de rezzerva pe langa ac, doua calorifere electrice, nu se stie niciodata ce se poate intampla si am vrut sa fiu precauta, le folosec mai ales toamna si primavara cand inchid caldura dar totusi e racoare noaptea.

Errena ma bucur ca ai rezolvat, nici nu putea fi altfel banuiesc ca aceleasi legi se aplica in toata tara.Am vazut pozele cu Mateias dragalas se vede ca ati petrecut pe cinste!Tu ai zis ca ai gasit dupa petrecere jucari si mancare peste tot, eu plec de acasa si ma trezesc pe de diverse institutii ca in geanta in loc de acte am pistoale, ursuleti, bibu(biberon), imi umplu cada sa fac baie si gasesc in cada papusi puse la inmuiat, prin pat sigur am vreo capcana incepand de la jucarii la mancare si exemplele ar continua la nesfarsit.

Stancutzaesti o mamica deosebita!Ma bucur ca Sofiuca mica nu are nimic grav la rinichi.Sunt sigura ca dupa operatia din martie veti scapa de spitale chiar dc au fost numai pt investigatii pana acum tot nu e placut.

Laura calatorie usoara si distractie placuta in concediu!Sunt sigura ca te agiti degeaba si ca Thea o sa fie un copil super cuminte.

Roli of nu stiu ce sa zic cu mancarea si la voi, singurul lucru care il mananca Sofia este osor(ousor), il cere zilnic dar nu-i dau decat 2 pe sapt, in rest e jale mare daca nu ar fi laptele dimineata si seara chiar nu stiu din ce ar trai, nimic nu mananca, o las singura nu vrea, daca incerc sa-i dau eu nici atat, pana acum ceva vreme mai manca de la mama acum nici de la ea nu mai vrea, iurturile pe care le devora inainte acum nici nu pune gura, ce sa mai zic de legume, mai mananca cand si cand carne daca e la gratar sau la cuptor, din mancare/ciorbita nici nu se atinge, acum am vazut ca a inceput si ea sa scada in greutate se vede ca am terminat tratamentul care o umfla cu aer are 13kg de la aproape 14.Asa ca te inteleg perfect, incerc sa fiu indiferenta dar nu pot, dr pediatra zice sa o las ca arata bine pt varsta ei, dar eu am vazut persoane solide care de abia puteau merge pe picioare de anemice ce erau.

Gata placinta cine nu are chef sa sara peste.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

Stiu ca am zis ca n-o sa mai intru (o idioata sunt ) dar trebuie sa va impartasesc bucuria mea:
Am fost la SANADOR sa-mi fac o eco la sani (in ultimele luni mi-au intrat niste pitici in cap care mi-au facut creierul franjuri) - Simona-gata mi-a recomandat - si vestile sun bune; nu este nimik suspect; la sanul drept este un posibil lipom de 1cm (dr a zis ca cel mai probabil este lipom, din experietanta ei; si chiar dak sunt si ceva sanse sa fie nodul, nu este de natura oncologica) si sa stau linistita.
Ca sa fim sigure, mai fac o eco peste 6 luni, dar ea a zis ca probabil, tot asta o sa vedem.
Oricum, cresterea este lenta, deci nu este pericol.

Dupa multa vreme, am asa, un sentiment de usurare - eu, am un cui, pt ca bunica materna a avut cancer la san si piticii dau bairam pe tema asta, la mine.

Despre buburuza, i-am facut doza a 2-a de HAVRIX; mi-a dat trimiere sa-i fac analize de sange, urina si copro - asa, o verificare generala.
Are 15kg si 91 - 92 cm - dr a zis ca este foarte bine.
Mi-a zis sa-i dau si 700ml de lapte, nu are nici-o legatura cu Fe.
Nu se da Fe si Ca in acelasi timp, dar lapte poate sa bea. (asta, ca am vazut discutii pe-aici; oricum, am mai intrebat o dr de la G. Alexandrescu si mi-a zis acelasi lucru - dar, fiecare face cum crede ca este mai bine).

A zis ca dupa analiza, vedem dak e cazul sa-i dau Ca, 10 zile /luna pana in aprilie.

Astea sunt vestile bune.
Vestile proaste: Dan si acum, lucreaza pe unde apuca si cand apuca, eu stau pana la 8pm la munca si cateodata in w/e (Alina nici nu stii cat de bine te-nteleg ).
Sabia este de-asupra capului meu

Pt rata am cerut bani la parintii lu' Dan, iar de mancare ne dau ai mei (deci Roli, facem 'echipa' de suferinta).
Si zic saru'mana lu' D-zeu, ca avem si varianta asta sisa-i tina sanatosi, ca altfel, ne-am duce la balamuc.

Urez si eu LA MULTI ANI[s] tuturor sarbatoritilor de pana acum, si in special celor din ziua de 29.01!

Revin.


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 2 ani
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela


Mergi la inceput