Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Fetele cu legea, nu va amagiti ca nu face statul nimika sa castigam noi Chiar daca ar mari perioada de 126 de zile, tot statul castiga ca economiseste 1 luna de plata a CIC. Concediul de maternitate e suportat de Casa de asigurari..
Si daca va acorda salar 100% , probabil va fi un salariu net, ceea ce e mai putin decat 85%din brut, nu?




Castelana felicitari mamica de bebe grasunPai al meu avea 2100 la 33 saptamani , si nici al meu nu e mic

Anca

cu Codrin Fabian in 35 saptamani
AMR 5+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

Castelana mare bebelushul tau . mi-l imaginez pe dr. ala obisnuit cu alte dimensiuni uitandu-se cu ochii scosi la mandretea ta de flacau .
Freedelia sa ai o zi la fel de buna in continuare. De mult nu te-am mai vazut asa calma, linistita, multumita .


Carmen mami de Mihai 24.8.99 si 35+ Sofia Maria

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

IOANA - Eu stiu ca trebuie sa ai contractul de munca semnat cu un an inainte. Chiar daca esti in concediu, tu figurezi ca angajat al institutiei respective.

Cristina +26 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel

Fetele cu legea, nu va amagiti ca nu face statul nimika sa castigam noi Chiar daca ar mari perioada de 126 de zile, tot statul castiga ca economiseste 1 luna de plata a CIC. Concediul de maternitate e suportat de Casa de asigurari..
Si daca va acorda salar 100% , probabil va fi un salariu net, ceea ce e mai putin decat 85%din brut, nu?



Da, exact asta spuneam si eu.

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Bumbitza - si eu mai auzisem la inceputul anului ca vor sa schimbe legea, si sa treaca iar la 800 lei.
Inca sper sa nu.

Cred ca ii impusc si ma impusc si eu, daca ma forteaza sa ma intorc iar la servici dupa 4 luni .

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Salut si eu gagicile. Pana acum l-am avut pe socru in vizita, asa ca am stat la o cafea de vorba.
Castelana felicitari pt grasunici. Stai sa vezi cand s-o naste, ce or sa se uite cu jind la el, celelalte mamici de prunci
Delia chiar ca nu te-am mai vazut de mult asa vesela. Ia sa mai repeti tu experienta cu VW ca vad ca are efecte terapeutice
Oana draga, stiu ca ai emotii cu caru, dar mai e putin si scapi si de burtica si de junghiuri, si de gaze..si unde mai pui ca o sa vezi si mutrita lu bebe Eric. la fata

Nici eu nu ma mai agit cu legile lu peste...ca deja sunt obsnuita sa se schimbe totul peste noapte, si bine inteles ca nu in bine! Si in astfel de momente, ma apuca asa un dor de duca in alte tari....

29+ Eric Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui briza_marii
Nici eu nu ma mai agit cu legile lu peste...ca deja sunt obsnuita sa se schimbe totul peste noapte, si bine inteles ca nu in bine! Si in astfel de momente, ma apuca asa un dor de duca in alte tari....



Exact la asta ma gandeam si eu mai devreme....

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Honey chiar m-am distrat la faza ta cu " nu ai dormit rau...pur si simplu nu ai dormit"

KossirEu sunt si mai mandra de mobilutze stiind ca le-a facut sotul meuDar proiectul e facut de amandoi

Sa ma laud si eu cu ce am mancat. Aseara m-ati inebunit , si m-am apucat de mancat paine cu unt si dulceata de zmeura
Azi dimineata , m-am apucat de facut clatite, cu dulceata de maciese, si de papa mi-am pregatit o salata de ton cu porumb

Si acuma stau cu burtoaca in sus...si ma gandesc oare ce sa mai fac azi?(de papa, evident)


Anca

cu Codrin Fabian in 35 saptamani
AMR 5+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel

Fetele cu legea, nu va amagiti ca nu face statul nimika sa castigam noi Chiar daca ar mari perioada de 126 de zile, tot statul castiga ca economiseste 1 luna de plata a CIC. Concediul de maternitate e suportat de Casa de asigurari..
Si daca va acorda salar 100% , probabil va fi un salariu net, ceea ce e mai putin decat 85%din brut, nu?

Anca

cu Codrin Fabian in 35 saptamani
AMR 5+ saptamani!!!
si mami de Lucas-Sebastian
http://community.webshots.com/user/babyanca


Nu.
E vorba de salariul brut (cel de incadrare), daca va uitati pe site-ul trimis in mesajul anterior veti vedea m multe comentarii..
iar din salariul brut se scad CAS, impozitul..etc
In orice caz salariul brut e mai mare decat cel net..

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 28+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

eu pana acum am dormit, trebuia sa recuperez neaparat somnul

andira cand am citit ca te duci 3 statii sa iei lana, m.am oprit si m.am gandit ce.o fi lana asta de mancare, apoi mai departe mi.am dat seama ca e de crosetat :))

oana, denisa imi pare rau ca ati tras si voi aseara un pic cu greturile
denisa tu n.ai mai dormit deloc?

oana si eu prefer galuste da nu.s in stare sa le fac

castelana felicitari pt vestile bune de la eco

freedelia sa.ti fie de bine plimbarea! cat a zis doctorul ca are bebe la ultima eco? si copiii cu ce greutate s.au nascut?

selina aici a nins ieri un pic, nu s.a depus si tot ma luase cu nervi, nu mai suport vreau vara

de linda ma intrebasem si eu ce face...ca n.am vazut.o de mult

ramy , ceva vesti de la gaby?



roxana 31 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput