Nou stil de viata (289)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

am analizele perfecte, oboseala e de la scaderea cortizonului repede, da e de bine:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.






Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao pisiiiiiiiiiiici!!!

Nic nu stiu cu ce sa incep, a-ha stiu, inainte de raport ii zic la Tumpi c-am vazut ca a mancat gogosi in concurs

Tumpi, sa stii ca nu am vrut sa fug dar asa mi-a fost, am fost si in delegatie si ici nu mai stiu pe unde si nici nu am prins loc la pc de baieti, dar promit ca incerc sa ma tin de treaba.

Zuziliceo, trece-ma cu rusinoase kg la numar 61.5 incerc sa ajung la 56!

Carina nici nu pot sa mi te imaginez cu 40 la pantalon!

Meph, tks a lot ca m-ai adaugat in lista!!! cum naiba se numeste prajitura aia cu g? ganache? in viata mea n-am auzit de ea...

Gusta, felicitari pentru ca ai fost cuminte si nu ai papat tiramisu, nici nu era ceva nou pt tine, deci nu te-ar fi bucurat peste masura! Spor!

Happy, vai, am constatat cu bucurie ca chiar ai scazut in greutate, de cand nu am mai intrat eu! Bravo! Tot inainte a ma rog, tot in jos la kg si in sus la moral

toate fetele si promit sa incerc sa viu mai rar si sa va zic si ce am mancat, ca sa ma ajute la organizare si curatirea meniului!

Intre timp am mai fost la sala, nu asa cat as fi vrut, dar nu e chiar dezastru.

pe curand deci,
Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxana1974

toate fetele si promit sa incerc sa viu mai rar si sa va zic si ce am mancat, ca sa ma ajute la organizare si curatirea meniului!

roxa, dar oricum noi te asteptam

Sabina, super, e bine ca totul e bine, usor, usor scapi si de tratamentul asta .

Citind ce am scris azi la meniu m-am gandit ce ar intelege altii din waffele mele.Cand am spus 3 bucati, ma refeream la bucatile dintr-o waffe care are 5 bucatele

Oricum pe langa ce am scris la meniu am mai mancat o banana si un mar la cuptor.Plus de asta am facut in doua transe Tae Bo, cam 1 ora impreuna.Oricum imi adun sufletul de pe jos., nici conditie nu mai am, plus ca inca odata mi-am adus aminte de ce nu m-a lasat mama sa fac efort, oricum nu ma las si o iau usor ,usor.

Ma retrag si eu ca-s cam terminata, cred ca apar maine pe la pranz sau mai pe seara.



Rosioare martisoare, cel - dintai invingatoare

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Seara buna fetelor...

Eu ma simt bine, parca din ce in ce mai motivata....si sper sa ma tina. Am vb cu Vio si maine mergem si la sala...si abia astept.

Ancadragoman sanatate multa Mariei. Sper ca nu e asa rau...e o simpla viroza? Te intreb ca si ai mei flacai sunt amandoi muciosi...dar in rest nu au altceva. Nici febra, nici tuse...doar mucisori. Va si inca odata sanatate!
Sabina ce vesti bune....ma bucur pentru tine!

EftimieC....sper ca nu te porcesti ca...pe langa porcii repartizati saptamanal...sa vezi ce iti trag eu daca dai pe langa...
Vio...sper ca si tu esti cuminte...si pune mana si mobilizeaza-te ca si pe tine te iau la ....ai grija, ca oi fi tu sor'mea mai mare....dar....tot o sa te daca nu te tii de treaba.


Gata ca imi e somn si vreau sa merg la nani...Pe maine si Spor la slabit fetelor!!!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Azi am copilul acasa si am tras de dimineata un pic de joaca in pat .Acuma ea isi bea laptele si mananca si eu imi iau portia de cafea.Vreun dispozitiv sa intre direct in sange mi-ar trebui.

Tumpi si Cuscra ma bucur ca nu va abateti de la dieta si tot inainte.

Sabina ma bucur ca analizale sunt bune ,trebuie sa te pui pe picioare.

Dordia asa trebuie sa fii motivata si sa pui mana si pe bici pentru colegute.

Roxa tentatia a fost mare da am zis pas.

Delia cum e examenele.

Si acuma 2 intrebari de fapt cer 2 sfaturi.
1. ce parere aveti ca vreau sa ma fac bruneta?
2. fetele care o sa ajungeti la kg dorite cum o sa faceti cu dulciurile ca eu nu cred ca am sa pot o viata fara ele.

Si am fost anuntata de copil ca am pauza 20 de minute ca urmareste Dora si nu vrea sa fie deranjata.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

neata!

gusta si eu sunt intr-o perioada in care ma gandesc cum mi-ar sta roscata ...legat de dulciuri...singura modalitate - sa imbini utilul cu placutul...daca vrei sa ramai slaba alegi dulciurile cu putine calorii, cumperi cele mai mici ambalaje...Nici eu nu pot elimina dulciurile complet ptr ca alte vicii nu am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Haideti ca n-am rezistat si am intrat o fuguta.

Marilena,de ce vrei bruneta?Sincer daca te plictisesti de el s-ar putea sa-l scoti mai greu.Eu mi-am gresit odata culoarea, am vrut un saten mai inchis apropiat nuantei mele naturale si mi-a iesit brunet,m-am chinuit sa scot brunateala mai mult decat atunci cand eram rosie.

Delia, mai examene?

Cris, esti in focuri?Maine petrecere mare?

Ioana,Anca, cum se mai simt fetitele?

Doridia, sanatate si la puiutii vostrii.

Zuzi, Marilena voi cum mai sunteti ca n-am mai intrebat.

Meniul de azi:

MD: 1 cafea + 2 bucatele placinta cu mere, mai multe mere decat foietaj

Pranz:piept de curcan tras in wok cu broccoli si morcovi
Cina:salata verde cu morcovi si telina


Pup restul fetelor, acum chiar fug la treaba.

Rosioare martisoare, cel - dintai invingatoare

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna,

Gusta, negrul e o culoare cam aspra dupa parerea mea. Eu as experimenta cu nuante din ce in ce mai inchise si as vedea in functie de rezultat daca sa ma arunc pe negru sau nu.
In privinta dulciurilor, maninci dar mai cu masura si mai rar, iar cind vezi ca s-a mai pus 1 kg iei o pauza de la ele si tot asa. E mai degraba o chestiune de ajustare, nu de renuntare completa.
Tin minte ca o data am facut un experiment din asta si m-am abtinut de la dulciuri cam o luna si apoi am mincat o felie de tort de ciocolata. Mi s-a parut absolut divin, am zis ca in viata mea n-am mincat ceva mai bun! Am mai mincat tortul respectiv si cu alte ocazii (era din comert) insa n-a mai avut acelasi gust ca atunci - cred ca abstinenta de la dulciuri i-a dat acel gust nemaipomenit.

Dragelor, mai am 2 examene - vinerea viitoare scap si ma imbat!

V-am pupat.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Hallo fete cu codite

Am ajuns si eu acasa de la coafor si de la cumparaturi. Azi am liber si profit

Gusta nu te fa o culoare prea inchisa. Inchide la fata, te face sa arati mai batrana, se scoate apoi greu din par... Tu esti bruneta de felul tau, nu? si mai inchisa la ten..
Cat despre dulciuri.. Eu cred ca o eliminare totala/ permanent nu e o solutie pe termen lung. Dar cand ai chef de ceva dulce incerca intai sa-ti potolesti pofta cu fructe (proaspete sau uscate) cu ceva nuci (daca ai). Praji poti sa le faci in casa si nu pune chiar toata cantitatea de zahar (eu de obicei pun 2/3 din ce scrie in reteta).

Zuzi multu de capitol SI multa sanatate

Sabina ce bine!!

Salutare la restul.. Si un weekend placut tuturor.. Sper sa intru mai tarziu

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Multumesc la fete de raspunsuri.Eu sunt satena la origine dar am albit ceva cam mult in ultima perioada si sincer vreau bruneta cu tenta de albastru.E clar ca s-ar putea sa imi regret dorinta inca ma mai gandesc.

Miha uite eu am zis nu la roscat,am fost in toate felurile roscata si dupa cateva spalari se duce intensitatea si asta nu imi place.
Dupa am fost si blonda si niciodata nu am sa mai fiu si atunci ramane numai bruneta .Mai am timp de gandire ca am zis pana nu fac 59 nu vopsea nu nimic.

Lou cum ai zis si tu la dulciuri cred ca multe o sa fie facute in casa si numai chiar daca imi trebuie.

Delia sunt super hotarata ca daca ajung la kg dorite sa fiu prietena buna cu cantarul si cum ma anunta ca o iau in sus sa numai las sa se adune.

Tumpi nu prea vorbesc si iau un sirop ca asa muta nu prea sunt invatata.

Am desenat,pictat ,jucat si acuma iar am pauza.

Cuscra da un semn cum stai cu pregateala.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput