Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *59*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns techila spune:

mai mumelor, ia uitati aici:
www.reclama ilegala - avertizare.ro/scaune-masa-bravo/scaun-metalic-bravo-blue-bear-bertoni--2257" target="_blank">niste scaune
ce pareri aveti? sunt o gasca mai mare de ieftinaciuni...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Techila draga mea, nu te enerva, au deja 7 kg, eu zic ca au luat bine in greutate. Mie pediatrul mi-a spus in nici un caz sa nu fortez copilul sa manance, ei datorita instinctului de consertare mananca fiecare exact cat le trebuie. In schimb daca ne enervam la ora de masa ca nu mananca, incercam sa ii fortam ei asociaza masa cu ceva neplacut. Masa ar trebui limitata la 30 minute, daca in acest interval nu a mancat ii dam la urmatoarea ora de masa, nu mai devreme. Stiu cum e ca si Teodora cand era mica facea fite la masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Crocodana sper sa se rezolve problema fetitei. Pentru recoltat urina la bebelusi stiu ca sunt niste pungulite ca sa zic asa comercializate in farmacii. Intreaba si tu si vezi ce iti spun.
Techila pupam mamica suparata.
Selen vai de capul tau cu maselutele. Sa nu fie prea dureros macar.Eu una tot aman mersul le dentist este adevarat ca inainte de sarcina mi-am pus gura la punct si nu am avut probleme pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

mai mumelor, ia uitati aici:
www.reclama ilegala - avertizare.ro/scaune-masa-bravo/scaun-metalic-bravo-blue-bear-bertoni--2257" target="_blank">niste scaune
ce pareri aveti? sunt o gasca mai mare de ieftinaciuni...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia


Muma draga..nu merge linkul..

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui monique02

Techila draga mea, nu te enerva, au deja 7 kg, eu zic ca au luat bine in greutate. Mie pediatrul mi-a spus in nici un caz sa nu fortez copilul sa manance, ei datorita instinctului de consertare mananca fiecare exact cat le trebuie. In schimb daca ne enervam la ora de masa ca nu mananca, incercam sa ii fortam ei asociaza masa cu ceva neplacut. Masa ar trebui limitata la 30 minute, daca in acest interval nu a mancat ii dam la urmatoarea ora de masa, nu mai devreme. Stiu cum e ca si Teodora cand era mica facea fite la masa.

Monica, mamica de Teodora (04.09.06) si de surioara Andreea (20.08.09)
adica io-s de acord cu tine si in general nu ii fortez...daor ca andrei nu a mai mancat de aseara de la 9, cand a papat vreo 4 masuri...urmatoarea lor masa e in jur de 1-2. plus de asta el are si un stil deosebit de a manca: se joaca cu bibele si face balonase de scuipat peste tetina aia juma de ora dupa care se mufeaza si mananca...asta e stilul lui

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Sonia este foarte draguta, cum sta ea la baita in spuma aia e foarte dragalasa. Costumasele sunt foarte dragute, nu stiu daca am vazut bine da cred ca si tati are o pereche de cornite in cateva poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

Citat:
citat din mesajul lui techila

mai mumelor, ia uitati aici:
www.reclama ilegala - avertizare.ro/scaune-masa-bravo/scaun-metalic-bravo-blue-bear-bertoni--2257" target="_blank">niste scaune
ce pareri aveti? sunt o gasca mai mare de ieftinaciuni...

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia


e cu reclama ma-sii...

http://www.pro x bebe.ro/scaune-masa-bravo/scaun-metalic-bravo-blue-bear-bertoni--2257

scoateti voi icsul

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Monique ca tot esti in zona..care este treaba cu pastele acelea negre? cu cerneala de sepie? stiu ca ati mai vorbit, dar atunci nu ma tenta si nu am bagat la cap
daca vreau sa fac creveti cu paste..merg orice fel de paste sau imi recomanzi unele ca fiind mai bune?


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Techila draga nu mere sa vedem,dar atata vreme cat sunt robuste si rezistente cred ca sunt k mai ales ca trebuie sa iei doua. Cu papatul nu trebuie fortat alex deschide gurita mare cand doreste ceva mai ales cand vede lingurita. Cand nu mai vrea nu mai deschide gurita intoarce capul si refuza asa ca atunci ne oprim. Asta e cat doreste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

uff..chiar daca am sters spatiile, tot nu functiona linkul (nu oi fi sters eu tot?!)..in fine, am dat gugal : scaun metalic bravo blue bear bertoni..chiar ieftinut..si chiar fain! si cu cos sub, si cu baza larga de sustinere..chiar asa, pare destul de bun!
www.magazine-online.ro/babymania/scaune-de-masa-metalice/bertoni-scaun-metalic-bravo-blue-bear---cu-cos-de-bagaje-le-part6402--574694" target="_blank">scaun..de acesta ziceai, nu?

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput