Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *59*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia79

Raluca, Natalia e o frumoasa tigancusa . Si la noi programul de noapte e asemanator


Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos


Stiu, zici ca sunt gemene!


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

MONIKUS de fimoza am vrut sa-ti spun atunci cand ti-am zis ca poate din cauza decalotatului plange dar aveam lapsus,sper sa nu ajungeti la cutit si sa nu mai planga Rares
IOANNA am vazut ca si tu i "prieteni" din astia care te citesc.Oare nu or avea ce face?eu abia reusesc sa citesc aici si mai am un topic la care intru d-apoi sa mai stau sa vad daca gasesc pe vecinu sau vecina pe forumul asta
RALUK ce surpriza frumoasa ai vrut sa-i faci Danutei,las ca i-o faceti cand se asteapta mai putin.Si in familia mea se practica surprize din astea sau de tot genul(cum a fost ca sunt gravida).Ma bucur ca tatal tau e bine
Vai cuscra DELIA si eu cate mesaje am pierdut,eu una nu am reusit sa-l recuperez.Ii trimit un soimitei si ii transmit ca a zis Iri ca vrea poze cu ea.Ce mireasa frumoasa ai fost cuscra,mi-a placut voalul lung si crapatura de la rochita,super
BIAZ cat de scump a putut fi Busici cu plusul si crucea,uneori te uimesc cu inteligenta lor
RALUCA_U ma bucur mult ca Stefanut e bine si nu a mai luat antibiotic.Sper sa termini si cu proiectele ca sa vina si Adinuta acasa

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinus8 spune:

buna seara fete dragi!!!
of Ralukule, pai cum puteam eu sa nu scriu cand am vazut ca te-ai gandit la mine? tare fata si pe Alexutu plangacios, care se pare ca urmeaza tiparul meu de urlacioasa cronica( mi-a zis tati acum cand am fost acasa ca am urlat pana la 2 ani de i-au pocnit creierii in cap si-i venea sa plece de-acasa, da' pe urma am fost cel mai cuminte copilas...asa ca legea compensatiei sigur se va aplica si la tine)
Mangulico draga, vin in petit ca n-am uitat, doar ca Aidan va trebui sa inchida un pic ochii ca fiica-mea e indragostita si de David cel frumos si ochios...acuma eu ce sa-i fac apropos, chiar ma uitam zilel trecute la ultimele poze cu Aidan si ma gandeam cat poate sa fie de frumos si cat de schimbat e fata de cand era mic...s-a facut un barbatel rapitor de-a dreptul
Anomis cat despre puiul mic...woooow!!!
Nela, vroiam sa-ti spun neaparat ca tu esti o fata extraordinara si ca Ana sigur o sa fie mandra cu o asemenea mamica si te rog nu te mai consuma cu diversificarea inainte de 6 luni, ia lucrurile asa cum sunt...din exerienta iti spun ca asa e cel mai simplu, mai ales in situatii in care nu prea ai cine stie ce alternative. uite, eu nu am cantarit-o pe Sonia mea de la 8 saptamni, pana ieri.adik 11 saptamani habar n-am avut ce greutate are, dar mie mi s-a parut ca arata binisor...nu e un bb gras, e mai subtirica, asa cum ii sta bine unei fetite delicate si ea e lunguta si a luat doar 2,6 kg in aproape 4 luni jumate.asta e, asa e ea, oricum ptr mine e perfecta si chiar foarte bine proportionata
Luci mami, sa stii ca astept...poate ai maine un pic de timp si mi le trimiti
Danutza am trecut prin cj cand am fost acasa, sa ne vedem garsoniera...asa mi-ar fi placut sa ne vedem...da' la anu' nu mai scapi
Liliac
Croco, Suede, Monikus, multa multa sanatate puiutiilor vostri
Raluca, Natalix e gorgeous...si ce mare s-a facut...
fetelor, eu am pierdut vreo doua capitole cu drumul de intoarcere...mai stiti ceva de Danagie sau Claucia si fetele ei frumoase?

noi...sunt back in uk...dupa o vacanta luuuunga si frumoasa acasa
puiuta mea e ok, am carat-o peste tot dupa noi( doar la ski n-am luat-o) si a fost foarte foarte de gasca.noi am tot scos-o si in ro pe ger mare si zapada si cred ca clima de acolo, cu tot gerul de rigoare, ia placut mai mult decat asta.parca n-a mai respirat asa repede si a papat ff bine. nu pare prea incantata de intoarcere, ca de cand am venit e cam maraici, dar per asamblu e totusi un copil f cuminte.ne-am hotarat de cand ne-am intors sa n-o mai culcam cu noi in patul mare, asa ca i-am luat un alt patut, mai mare, stil travel cot si surpriza...a dormit in el din prima noapte, fara nici o figurala asta chiar nu m-am asteptat, ne inarmasem si eu si sotz cu rabdare si ne sfatuiam unul pe altul cum sa facem si care de cate ori sa se ridice cand plange
de diversificat n-am inceput inca desi e pe formula de la inceput, health visitorul ma bate la cap sa o tin macar pana la 5 luni asa...eu ma gandeam sa-i dau totusi ceva cereale de orez seara, ca se tot trezeste la 3-4 ore de cateva saptamani.dar i le-as pune in biberon, desi stiu ca diversificarea se face cu lingurita.doar ca nu cred ca as putea s-o conving sa pape cu lingurita seara cand e e torpilata de somn si maraita de numa.plus ca adorme intotdeauna asa frumos dupa lapticul de seara...ceva sfaturi?

va pup cu drag, va las daca aveti chef ceva poze din luna a 4-a, de acasa, deci nu chiar actuale
http://picasaweb.google.com/adinus8/Sonia4thMonthAcasaLaBuniBu#



de Sonia, sufletel mic si iubit

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

RALUCA ai fost gtare haioasa cand ai zis ca din clasa a 4 a nu aui mai avut 45 kg.De ce te vaiti mami ca arati atat de bine
MARY si eu am primit linkul de la tine si l-am mai si dêschis ca proasta,sper sa nu-l fi luat si eu ca sunt pe calculatorul sora-mii.Sper ca s-au intors cu bine sotul si tatal
DANA si eu am ramas la fel de socata ca si tine cand am vazut ce scria pe linkul dat,de accea am si deschis sa vad daca a furat careva pozele mele si a facut cine stie ce cu ele
CRISTINA e super la Mogosa,sa urcati si la Izvoare la un gratar.Si eu consider BM un oras frumos si linistit,m-as fi mutat acolo oricand dar de na fost sa fie
LUTO mi-l imaginez pe Davidosu cum se lingea el dupa nango ala gustos,Sper ca ne-ai pus si noua poze noi cu el sa ne clatim ochii cu niste ochii superbi
IOANNA am vazut ieri un reportaj la stiri in care se spunea ca copii dusi la un an mai mici de 2 ani sunt predispusi la bronsite si pneumonii mai dese decat cei dusi dupa 2 ani,cica din cauza calcarului si ce se baga in apa de la bazine...desi sunt atatea mamici care isi duc bebelusi la bazin
SANTORINI ma bucur ca sunteti bine,sper sa-si revina si Andreiutu din maraiala
Off doar atat am reusit sa recuperez,sunt pe la üagina 15 din capitolul trecut dar mi se inchid ochii asa ca ma bag la somnic.Va recuperez maine dupa ce ma trezesc

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Mami de Sonia, e superba pustoaica, si in costumasele de iarna, si in rochite si cum il calareste pe crocodil si la baita , scumpa foc! Si voi sunteti frumosi si se vede ca v-a priit vacanta . Sunt topiti bunicii dupa ea, asa-i?





Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Cuscra Mada, ce faci treaza la ora asta? Sper ca macar ginerica Iri doarme frumos cu parul in ochi . Noi incercam maine niste pozici, daca ma lasa soimita, pana atunci va pupam dulce. Cum se simte sora ta in vacanta? Cat sta? Transmite salutari..... asa ca intre rude .



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Delia am citit articolul din Monitorul m-am uitat iar la pozele voastre si mi-au placut. Am eu un "ce" contra lui Botezatu si chiar n-am remarcat asemanarea, sincer, pana n-a scris o mamica. Botezatu pierde la faza asta
Kawaichan angel kiss+stork bite sunt foarte comune, banui ca ai citit ca sunt capilare neinchise. Ambii baieti o au. Un pediatru mi-a spus ca trec la 1 an, o alta mamica la 3 ani, Peter nu mai are nici un semn acum la 4 ani. La Peter m-am stresat si tot apreciam cat s-a mai estompat in ultimele 6 luni, la Nicholas am remarcat razand cand mi l-au aratat prima oara si nici ca m-am mai gandit la asta, stiu ca trece.
Prima oara cand am parcat masina asa ca voi, in NY, am avut emotii ca acum-acum se rastoarna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

neatza fetele
am fost ieri la dentist, se pare ca voi avea multe vizite de facut la ea, ca e treaba multa, de pus surub, coroana, luat amprente, etc....m-a lasat si fara o caruta de bani, din cauza altei probleme, si eu chiar aveam de gand sa mai caut cate ceva pt pitica, dar n-am mai avut cum...i-am luat doar niste botosei cu zornaitoare

sa incepem cu recuperarile
Monikus bine ca ati aflat ce este si v-ati mai linistit..si poate se linisteste si Rares dupa ce rezolvati problema..

Croco imi pare rau ca pe voi nu v-a linistit medicul...dar daca e doar de urmarit deocamdata, eu zic ca-i semn bun..

Raluk ai fost cea mai tare alaltaieri seara si cu dl zero, si cu raspunsurile ordonate, si capitol nou! si mai ales cu surpriza pe care vroiai sa i-o faci Danei ma bucur ca operatia tatalui tau a decurs bine, insanatosire grabnica din partea mea

Cristina ai fost o mireasa tare frumusica, si mie imi plac rochiile mai simple si mi-a placut si a ta..
referitor la vorbitul lui Andrei, nu ma prea pricep, dar pot sa-ti dau exemplul nasului nostru mic, care de-abia acum, la 3 ani jumate a inceput sa vorbeasca inteligibil...si tot nu face propozitii intregi...dar oricum, si-a dat drumul de cand merge la gradi, pana atunci tot asa era, numai parintii lui intelegeau ce zice....eu cred ca nu tb sa-ti faci probleme....

Delia, wow, u sexy girl!! ce mireasa tare ai fost

Biaz la ce s-a putut gandi Busici al tau!

Raluca_U ce ma bucur pt Stefanut, s-o tina tot asa! si bafta la examene!

Ralucapaun ce m-ai distrat cu mesele Nataliei noaptea, cum s-a mufat ea singurica, pai tu nu mai esti fast food pt ea, deja esti autoservire

Diana super mesajul catre Cristina, m-a si distrat cu two oglindas, dar am bagat si la cap, in caz ca voi avea nevoie...

am terminat jumatate din capitolul trecut, fac cafeluta si ma intorc



VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimineata,
am o dimineata proasta, mi-au terminat creierii cu nemancatul..fiu-miu andrei nu a vrut sa manance deloc deloc...criminal...45 de minute m-am rugat de el; nici stefan nu m-a dat gata, dar macar a lins nitel bibele ala
deja m-a luat o crancena durere de cap de la nervi

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Buna dimineata


Raluca foarte tare descrierea cu tiganca, castile si puradelu, parca te si vad. Cred ca daca se nastea Andreea intr-o perioada mai calda imi luam si eu sling ca asa imi place cum stau ei acolo, dar pana la vara o sa se faca cam grea s o car asa.


Techila, Hepilica deci ati fost foarte tari cu cunostintele tehnice. Si noi o sa construim la primvara o casa eco la corbeanca, ma rog un concept, asa ca ma bag si eu la intalnirea de la casa eco a Techilei sa mai adun informatii.


Cristina_Ana este o draguta . Sa sti ca ti se pare tie ca ma pricep la multe ca eu scriu numai despre ce stiu si cred ca e de folos, la ce nu stiu nu ma bag, las pe altii care stiu. Legat de problemele pe sistem nervos eu te sfatuiesc sa nu apelezi la medicina moderna ca medicamentele care sunt la ora actuala pt sistemul nervos au efecte secundare foarte nasoale si creaza dependenta (adica la un mom nu mai au fect si tb sa iei doze din ce in ce mai mari). Eu ti-as recomanda acupunctura pt ca am inteles ca rezolva problemele legate de stres si anxietate fara efecte negative. Sau si tratamente hmeopate, dar neaparat prescrise de medic

Mergi la inceput