Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (142)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

ina welcom back! ma bucur ca sunteti bine!

laura si Cri baga niste replici de raman masca...ieri cand am venit de la gradi i-am ordonat sa se schimbe....speram sa execute...cand il aud "dar eu nu te vad pe tine ca te-ai schimbat...tu te-ai schimbat?"

Astept weekendul cu nerabdare...sper sa merg la Szeged sa vad ce reduceri au si ei...

gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrinaAndreea spune:

Neata

Adriana, Fecian multa sanatate! Sa va faceti bine cat mai repede!
Nici Bogdan nu a avut pana cum nici o boala a copilariei, si sa fiu sincera ma gandesc cu groaza ca va veni si randul nostru

Si noi asteptam primavara, sa putem sta pe afara ore intregi, sa renuntam la hainutele astea prea groase, la caciuli si fulare...

Lovitura de ieri arata destul de bine astazi, pare sa se vindece foarte bine. Doamne ajuta!

Se pare ca astazi va fi inca una din zilele in care nu vom iesi pe afara, dar se pare ca in week-end vor ajunge gradele la plus, si vom putea sa profitam putin .

Va pup tare si mai vorbim.... . Ma cheama "seful"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Mihaser hehe, ne-am gasit nanasul cu smecherii astia!
CrinaAndreea ma bucur ca e mai bine Bogdan, groazanica patanie!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 27+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Multumesc fetelor!

Lara se simte simte mai bine azi. Nu mai are febra, insa o tin acasa, ca azi-noapte ardea ca focul.

Aveam atatea de facut, si acum sunt consemnata la domiciliu. of

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Neatza!

Adriana, Doloress, ma bucur ca si-au revenit puii...dea Domnul sa fie definitiv...sanatate!

Laura, Mirci mai are probleme? Dar Simona ce mai face? parca n-a mai intrat?!

Mihaser, te "omoara" cu replicile la varsta asta...sunt asa haiosi!!!
Drum bun si spor la shopping, in we!

I-am reinstalat si eu bucataria Cristianei...deocamdata e incantata, se joaca cu ea... sa vedem cat o tine...

Nu stiu daca azi iesim afara, dar maine sigur daca o sa fie asa cum anunta la meteo (adica mult mai cald)...

Acum trebuie sa fac curat in bucatarie, ca arata ca dupa bombardament...dar n-am nici o tragere de inima...



Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrinaAndreea spune:

Adriana bine ca ati scapat de febra...

Luminel spor la curatenie!
Si noi ne bazam foarte tare pe prognoza meteo.... poate mai scoatem si noi nasucul la aer curat!

Doamne nu stiu cum sunt copilasii vostri, dar Bogdan e tare neastamparat. Nu termina de facut o prostiuta, ca deja a trecut la urmatoarea. Trebuie sa stau numai cu ochii dupa el, caci altfel... cine stie ce minunatie mai face. Cred ca este si foarte plictisit de statul asta numai in casa. Sa se mai duca gerul asta o data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Hello scumpele...noi suntem fara tati, e in delegatie si tare greu e. Ieri m-am chinuit cun el, s-a kkrisit de 7 ori, a tb sa-l ridic mereu, sa-l pun in cada, sa-l scot, tot circuitul, stiti.

Seara nu mai stiam ce sa fac cu el si l-am scos la locul de joaca de langa noi, Kids Planet, f simpatic, am nimerit si o petrecere de copii de 5 ani, s-a distrat fi-miu pe cinste dar eu m-am cocosat dupa el ca mi-era teama sa-l las doar cu animatoarea.
Iar noaptea n-am dormit deloc bine, ca fara Stef ma simt aiurea rau.

Imi pare rau de copilasii bolnavi, sanatate multa!

CrinAndreea, asa e si Vlad, tb sa fiu tot timpul cu ochii pe el, nu l-as vedea sa stea si el linistit juma de ora sa se joace cu ceva> tot se catzara, cauta si scoate din sertare, alearga bezmetic, ma striga non stop.e nebunie. Desi toata lumea imi spune ca e un copil fffff cuminte

ALI, mami de Vlady si 19+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Salut salut

Azi am mai vizitat o scoala pentru Robertix - e mai departe, mergem cu buzul, dar cartierul este de vis, scoala e fix in buza unui parc padure si suntem la o statie de un loc mare de joaca. Parcul ala mare e asa frumos, se auzeau pasarele, era o liniste ... te credeai la munte. Scoala asta, desi e comunala, deci "de stat", mi-a placut mai mult ca prima, erau mai dragutze tanti alea de ep acolo, era mai bine structurata, aveau mai mult spatiu, mobilelel erau mai noi etc. Grupele sunt de 20 si ceva de copii la o tanti. Cu somnul e mai bine, locul de "siesta" e mai ferit ca la prima scoala si poate reusim sa doarma bebe le pranz pana pe la 3 ani si ceva. Aici in genere copii sunt lasati sa dorma "daca vor", unii stau pe jos, peniste saltelute si dorm, restul se joaca. Evident ca pana la 3 ani jumate nu mai doarme nici unul la pranz, se dezobisnuiesc.

In schimb, Robert (am fost si cu el, caci e un pic racit si nu l-am dus la cresa) mi-a facut-o Cum am intrat pe usa aia a inceput sa planga ... a plans non stop, desi ii spuneam ca nu il las acolo, se uita la copii, aia mici erau dragalashi si il mangaiau, doamnele zambeau, intelegatoare, erau jucarii etc. A dat sa si vomite moment in care l-am scos de acolo, l-am trimis cu mama afara si eu am continuat vizita. In fine, o sa fie super dificil se pare la toamna. Desi sta multa vreme fara noi, merge la Naima... se pare ca schimbarile nu ii sunt pe plac :) Pe la final, mai completam eu hartii si el era pe acolo, alerga, a vazut copii iesind afara si a inceput sa chiuie, se ducea direct la ei, se plimba peste tot.

Luminel - haiosi piticii Uite, si Robert, care nu zice decat 3 - 4 cuvinte (de ma capiaza cu ele ) sa il vezi ce mi-a facut: seara noi mancam cu totii la masa, fiecare pe scaunelul lui Aseara era ceva la TV si mi-am luat farfuria si m-am dus pe canapea; cand si-a dat seama ca nu am de gand sa stau cu ei la masa, domnul meu a inceput : "MAMA - PAPA" - zbang - imi arata scaunul. Eu i-am zis ca o sa ma uit la TV - el "nunu, MAMMA PAPA" aici (imi rata scaunul). Deci treci mata aici, e ora de masa. Nu am scapat de gura lui - mi-a dat o lectie: seara se mananca in familie, nimeni nu are scapare M-a rasplatit cu un zambet muultumit cand m-am dus langa el si cu un pupic

Dolores bine ca ati trecut hopul La fel si Lara :) Al meu acum incepe - e mucos, face febra uneori, tuseste noaptea. Sa vedem ce si cum.

Gata, trebuie sa plec

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Fetelor vad ca tot va chinuie iarna grea, uite asa e la noi minim 4 luni pe an, de prin decembrie pana in martie, cateodata ne apuca in noiembrie si ne tine pana in aprilie- mai Iarna asta a fost OK, cred ca cea mai blanda din cele cunoscute pana acum. Sotul e cel mai fericit ca nu mai trebuie sa dea la lopata in fiecare zi. Cand stateam la bloc si aveam garaj subteran era fain, acum dam la lopata. Eu mereu am zis ca o n-o sa ma mai plang si o sa incerc sa iubesc iarna, anul asta chiar am reusit, insa am inceput sa muncesc de-acasa, nu ies mai deloc, asa ca nu dau piept cu frigul in fiecare dimineata Am zis ca pe Patrick il invat sa iubeasca sporturile de iarna, o sa iesim mereu, o sa ne jucam in zapada, problema e ca totusi cred ca e prea mic la varsta asta. Am fost duminica la sarbatorile zapezii si totusi mai mult ne-am plimbat, activitatile erau mai mult pentru cei mai mari. Asa ca ne resemnam, vreo doi ani de-acum incolo tot o sa hibernam, si cu bebe 2, abia cand vor avea in jur de 4-5 ani o sa ne luam si noi abonamente la ski si o sa facem activitati hivernale in week-end.

Crina Andreea asa e si al meu, mare neastamparat, insa ne-am obisnuit, asa e felul lui si nu mai vreau sa-l schimb. Il las sa se manifeste, am grija sa nu-si faca rau si gata. Am observat o schimbare de cand ii dau Nervita de la Boiron, nu mai face crize de nervi cu trantit pe jos si are rabdare cel putin 10 minute sa se joace cu un joculet deci tot e ceva.

Simonix si al meu ma pune la masa, merge la scaun, si bate cu pumnisorul pe scaun pana ma asez. Acum nu mai mananca deloc in scaunelul lui, numai cu noi la masa.

Noi am fost ieri la doctor, asta e a cincea zi cu febra, ii scade 4-5 ore dupa advil, apoi creste iar, la doctor same old story, este un virusel care va trece eventually, sa-i dam inainte cu advil si lichide. Mama cand aude innebuneste, a zis chiar sa-i dam ei copilul in Romania sa-l creasca pentru ca la ei sigur i-ar fi dat un antibiotic ceva si i-ar fi trecut copilului imediat Ca fetita nu stiu carei colege a facut 40 intr-o zi si au dus-o imediat la un pediatru care i-a si prescris un antibiotic si i-a scazut imediat febra si ii merge mai bine. Degeaba ii zic eu ca daca e virus antibioticul nu are nici un efect, ba chiar mai mult ii slabeste sistemul imunitar, n-ai cu cine vorbi. Eu sunt bucuroasa ca mi-a cofirmat ca nu e infectie, urechile, gatul, plamanii sunt OK, am deci confirmarea a doi doctori, pot sa stau calma.
Speram acuma sa nu ne pricopsim cu alta boala, la doctor erau si copii cu varicela, care se jucau pe-acolo, cand am vazut l-am luat pe-al meu imediat si ne-am jucat pe scari, se uitau ceilalti parinti la mine cam urat, insa eu zic ca dupa ce abia il scot slabit din raceala asta (ca are 5 zile de cand abia mananca si a slabit ca un drac) nu-mi mai trebuie si varicela.

Iar n-am chef de munca... Mai revin cu niste pozici de la sarbatoarea zapezii.

Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
"Tell your children what to do, not what to be. They already are something-themselves"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Laurita, sa stii ca nu mai e asa frig afara, noi am iesit ieri pe la 17.00 dupa ce s-a trezit Delia,cu sania. Numai ca nu-i mai place sania, ea vrea imbulgareala ca asa a vazut ca se joaca cei mari…..iar sania o trage mami cu cumparaturi. Dar mai incercam si astazi.

Gabitzam hazliu tare Andrei cu textele lui!

Fecian, Adriana, Doloress, Simonix …sanatate multa puiutilor!

Crina, imi pare rau de patania puiului tau. Of, of……caloriferele astea…..

Lilly, multzam de link-uri.

Alysh, te cred ca e greu fara tati…ei, las ca vine bb si peste un an – doi, sa vezi ce alergaturi prin casa, n-or sa te mai bage ei in seama, o sa stai tu cu gura pe ei…asa e la cumnata-mea, zarva la orice ora(baietelul e de-o seama cu mladitele si mugurasii, iar fetita are 4 ani).

Luminel, cam la fel arata si bucataria mea…fug sa vad ce pot face pana se trezeste Delia.



Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput