Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (370)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ooof, bietul Vladi.
Asa e, supozitoare, sa nu fie gros imbracat, sa nu fie prea cald in casa.....il doare gatu rau, de aia nu vrea sa ia pe gurita nimic.
Sanatate!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Erina, si eu la sarcina cu Gh aveam impresia din saptamana 30 ca acush iese bebeloiou:D
Nu stiu de ce la unele femei sarcina 2 e mai greoaie ca prima.
dar era doar atata, mai greoaie si gata.
Ma bucur mult ca esti optimista, ai toate motivele.
cat despre daria, normal ca dupa o boala mai slabeste un pic, e si multa deshidratare la mijloc. Dar nu e un copil slab, e o fetita frumoasa, desteapta, vesela si normoponderala

Daaa, varsta asta, si pana pe la 4 ani asa e bestiala, cum spun ei totul asa cu mare seriozitate:)
Tin mintea ca Sofia imi facea poante pe bune acu 5 ani pe vremea asta.....exact de atunci dateaza subiectu ala cu perlele ei:)))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

bUna, dimineata fetelor!CA de obicei, eu nu reusesc sa tin pasul cu voi la scris, desi va citesc zilnic.
Am vazut poze cu frumoasa Ana Sofia. Superba, are niste falcute,..... iar mami radiaza de fericire.SUnteti o familie tare frumoasa.. cred ca tati, e mandru foc cu 3 printese langa el.
Noi am facut pauza de gradi zilele astea cat a fost ger, mai ales ca vineri a apucat-o zbieratul e strada si bineinteles ca de vineri seara tusim.Azi o sa mergem la control sa vedem ce si cum..In rest, este super incapatanata si nervoasa, daca nu obtine ce vrea tipa,se tavaleste pe jos si mai nou a inceput sa ma loveasca.Nu stiu ce metoda sa aplic, pentru ca nu merge nimic la ea. DAca tip si eu, e mai rau pentru ca devine violenta, daca o ignor iar nu e bine, tipa in continuu, daca o pedepsesc si o trimit in camera ei iar nu e bine, daca incerc sa o iau in brate ma respinge, nu mai stiu ce sa fac...Aseara m-a adus in pragul disperarii. Si mai avem o mare problema, nu reusim sa adormim la o ora rezonabila, aseara de exemplu pana la 00,30, nu am reusit sa o culc. BIneinteles ca nu doarme decat cu mine, nici la baie nu pot sa ma duc noaptea ca incepe sa tipe dupa mine.Culmea e ca la gradi doamre bine merci fara nici o problema, ba chiar imi spune"mami , eu la pipii dom igula, pune doama geta, fata la pileti si gata dom."(in traducere-eu la copii dorm singura , spune d-na geta fata la perete si gata dorm).
In rest e o fetita super dulce, stie cantecele, stie poezii,mananca destul de bine desi nu e grasuta(are 12,5 kg ) nu avem probleme cu mersul la olita, noi de mai bine de jumatate de an nu mai folosim pampers.Acum incercam sa ne obisnuim sa facem la WC, dar nu prea ii place ideea, mai insistam.
Zilele astea o sa incerc sa mai descarc niste poze cu noi, ca nu am pus demult poze.
GAta ma intorc la treaba, ca raman fara job.
Va doresc o zi buna.
Mami de printesa Bianca Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata spre prinz!

Scriu repede ca am vazut poze minunate pe e-mailul comun!
Luiza, Maria e superba! Ce imi plac ochii ei mari si frumosi. Are si o expresie foarte matura si interesanta! Cum minca cerealele? Le dadea intii la piticuti apoi papa ea ca o pasare?

Maruntzika, Puppi e absolut mortala. O frumoasa creata cu un zimbet de milioane imi place mult si cum o ombraci cu cojocel si gecuta mov. Despre ea in costun de ski si pe skiuri ce sa mai zic!!!
Tare dragalase toate iopstazele. Am vazut ca nici tati nu se da la o parte de la joaca in cort iar de silueta ta nu mai zic nimic.

Rnico remarc inca odata ce bine seamna frumosii tai! Am citit pe blog si salivat la tarta cu fructe. Sa stii sa alessia are simt artistic, foarte frumos a decorat-o.
Sunt tare cumintei daca v-ati incumetat la un asemenea itinerar!
Daria de cind v-a vazut la spa vrea la piscina.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
32+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Andreea11 m-ai facut sa zimbesc la expresia cu baba. Inseamna ca eu sunt matusalemica...ceea ce ar explica si durerile de burtica.

Andreea multa sanatate lui Vladi. Mirunica de Prisi a avut aceeasi neplacere. Daca poti lua legatura cu ea sa vezi tratament, evolutie.

Sabina, asa e cu sarcina a doua. cit despre Daria ai dreptate, e tot ce ai spus si mai mult. E sufletul meu!

Veroboroda, acum e visrta capriciilor. trebuie sa vezi ce functioneaza mai bine la ea. Nu exista o reteta universala. un site excelent e baby center.com (scris legat). Sunt sugestii despre cum trebuie reactionat daca copilul are tantrumuri.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
32+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Daria e bine. Nu indraznim iesim nici astazi din casa. Am aerisit pe rind.

In rest cu tot felul de treburi. Vreau sa facem astazi si un craft. coronita de printesa.

Vroiam sa pun ultima melodie a lui Mika dar o pun pe aceasta: www.youtube.com/watch?v=sPHMnREkLiY&feature=related" target="_blank">Relax, take it easy

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
32+ cu David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Erina,mercic pentru site.Acusica intru.
Mami de printesa BIanca Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Multumim fete dragi! E intr-adevar adorabila Sofi mica. Asa expresiva si mancacioasa! Din fericire laptic este mult, un pic de ragade la unul din sani, dar se vindeca...Papa, doarme cate 3 ore, asa odihnita sunt...zau...in plina forma. Aseara am facut prima baita, i-a placut mamarutei! Sara ne-a ajutat, desigur! Ea trebuie sa se acomoeze cu noua formula. E mai tulburata zilele astea, face tot felul de pozne sa atraga atentia, dar era de asteptat totul...O inteleg si o sustin in totalitate!

Ieri a tinut-o in brate pe Sofi si tare incantata a fost, trebuie sa va arat pozele.
Eu sunt foarte bine, mai am in plus, 5-6 kg, dar ma simt asa usoara, burta aproape deloc, odihnita, fericita, m-am refacut asa usor..clar, refacerea e infinit mai usoara la a doua sarcina,vad ca si in fund pot sta deja!

Nu prea reusesc sa citesc din urma, dar imi intru eu in ritm, acum timpul in care doarme Sofi il valorific exclusiv cu Sara!

Pupici multi, multi!


Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Gabi, su-per-ba fetita ta! Sa-ti traiasca amandoua si multa sanatate!

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Noi suntem bine. Am avut un mic incident rutier (adica pe poleiul de ziele trecute a intrat unul in masina mea - eu il duceam pe Andrei la cresa), Andrei a venit ieri cu un ochi super rosu de la gradi si in plus infectia mea urinara cu e coli nu da cu nimic inapoi (de 6 luni fac tratamente cu antibiotic fara nici unr ezultat, revine mereu), acum eu fac perfuzii acasa cu ceftriaxon si om vedea.

So, numai vesti "bune" de la noi.


Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput