Cu dragoste din Iasi (92)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Asa erau iernile de altadata.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Iasmin, v-am trecut in listuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Buna seara.

Multumim Carmen.
Felicitari micului cititor si la mai multe!

Noi prin casa,ieri am fost la muzica ,intr-o plimbare,azi trebuia sa merem la balet insa am zis pas..mi-a fost cam frig la picioare dimineata si acum ma incearca iar o raceala la burta..cam dese astea..hmm cred ca trebuie s-o urmez pe Gabi si sa ma indrept cat mai repede spre doctor..

La Catalina in clasa azi au fost 5 copii.
Insa dl invatator a fost cel ce a sugerat ca parintii ce nu-si pot duce-aduce copiii cu masina,sa-i tina acasa pana trece gerul,ne trimite zilnic pe mail ce se lucreaza in clasa si ce teme au de facut.
Catalina a fost pana acum,insa azi mi-a spus ca i-a fost tare frig,au facut doua ore(mate) dupa care s-au dus la gradi sa faca jocuri(caci la gradi au caldura) si acum ma gandesc ..daca o mai trimit maine sau ba.
Am imbracat-o destul de gros ,zic eu,si mi-a spus ca si-a pus si geaca si fularul la ore.

Hei,noi am mai inregistrat un cantecel(ar fi nr 3,urmeaza nr 4,acusica)..ne pregatim ptr festival la Barlad in martie.
TAre as fi recunoscatoare daca ar fi cineva printre voi(noi) care sa se priceapa la desenat hainute..sa ne schiteze doua tinute ,caci ne trebuie o tinuta etno hoata(smechera) si una care sa scrie pe ea"artista"..ceva cu o manusa lunga..un sarpe de pene pe la gat,palarie,nu stiu...
Este cineva?

Ce se intampla sambata?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Adi,
iti foloseste o traista
http://family.webshots.com/photo/2692510770070054352VePYEl ?
am si opinci dar is cam mar 32

pt. costum uita-te la pozele de aici, poate te inspira
http://www2.tvr.ro/ovedetapopulara/

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionitza spune:

felicitari Adriana pentru micuta artista! Te-as ajuta, dar nu ma pricep eu deloc, sigur celelalte fete-s mai talentate.
vroiam sa-ti zic: la ultima mea raceala la burta am luat urinal acut, e din plante...si f eficient mi s-a parut! oricum, multa sanatate! is groaznice racelile astea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Azi e ceva mai bine....

Va ofer o si fug....

Adi, felicitari CAtalinei.

Carmen, bravo lui Alex...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

'Neata tuturor fetelor din Iasi. O cafea fierbinte si o zi senina va doresc din toata inima mea.
Adriana, prin raceala la burta te referi la cistite? Daca da, si daca se repeta prea des ar trebui sa faci analize suplimentare sa nu fie Doamne fereste vreun colibacil. Ai mare grija de tine. Felicitari pentru dulceata mica, multa bafta la Barlad.
Carmen, felicitari pentru micul cititor Alex. AS vrea si eu sa-l conving pe al meu sa citesca, dar de cand cu ultima raceala (cand avea febra si nu stiam inca) si l-am obligat sa citeasca (desi nu-i era bine), nici nu vrea sa auda.
De cand a inceput iarna asta, asa un frig ca azi nu am simtit. Mi-au inghetat umerii (in drum spre servici), in picioare aveam zeci de ace care se infingeau neincetat, iar genunchii ma dureau si parca nu ii mai puteam indoi. Bine ca am ajuns la servici si stau calare pe calorifer cu cafeaua fierbinte de rigoare in brate.

Va pupa


Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Iasmin,nu e nik,de cand am inceput sa racesc des,mi-am facut analiza respectiva pe la n laboratoare,nu iese nimic,dar eu cu simptome.
Mi-au spus pana la urma ca se poate sa fie din cauza problemelor gineco(chist ovarian de 6 cm ,uter fibromatos cu membrana ingrosata de .. etc)nu stiu sigur ce e ca n-am mai ajuns la dr pentru-ca nu stiu incotro sa ma indrept.Na.
Cu doua maternitati in oras,eu nu mai stiu incotro.
Vreau un dr bun care sa si aiba timp sa-mi explice ce se intampla cu mine si care sa stie sa dea tratamentul"potrivit" ca sa zic asa.
Nu sa ma trezesc iar cu medicamente ptr diabetici pe reteta.

VA doresc o zi calduroasa.

Totusi azi au fost cu 10 grade mai putin decat zilele trecute,cum de ai inghetat tocmai azi mai tare?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Anca ,mersi mult.
Probabil ca va fi binevenita traistuta si trebuie sa vedem si opincile(chiar zice in versuri ca strica opincile la joc:)).
Dar atunci cand vom pleca.
Pana atunci ,mai studiez netul,dupa tinute,daca mai ai poze de gen,mai trimite.

Ioana,Iulia,Iasmin , multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Adi, pt model rochita de artista mai poti da o cautare dupa imagini pe "girl party dresses" sau "girl wear party" - eu am gasit ceva chestii fainute, dar voi va stiti mai bine gusturile.
si apoi cu poza poti incerca la o croitoreasa.
mai sint unele magazine la care poti face si comanda, depinde cind iti trebuie.
uite, de ex. mie mi-a placut asta - dar nu cred ca neagra
http://www1.macys.com/catalog/product/index.ognc?ID=434584&CategoryID=48109

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput