Cu dragoste din Iasi (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Multumim, Acvi, de informatie. Sper sa reusesc sa ajung si eu, daca nu, macar sotul cu Stefan. Si eu abia astept sa-i vad pe cei de la Fun Science. Si tare as vrea sa nu intervina ceva pana sambata.

Fetele...mi se pare mie sau se face totusi prea mare caz cu gerul? Parca suntem o tara de panicati. Daca nu avem motive sa ne panicam, sa declaram cod galben-portocaliu-rosu...le inventam noi. Totul e sa fie jurnalul de stiri cat mai infiorator, nu? Mai putin si ma apuca nostalgia telejurnalelor de pe vremuri...cu productia de grau la hectar si vizite in fabrici si uzine. (chiar, care era difernta dintre o fabrica si o uzina? )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Oana, ai dreptate... totul e ori comercial ori de speriat - ma rog exagerat, casa dea o nota infioratoare! - la tv... ca sa distarga atentia... acum 3 -4 ani au fost si -25 de garde ziua ca stiu ca imi turnam la geamuri CaCl din dotare ca sa il dezghet - gaurile alea mici de la geamuri, pt aerisire erau inghetate!!! Si l-am scos pe Alex afara ca abia venise tata-sau - si era februarie nu ianuarie!- tin minte bine asta...
Si cate ierni grele am dus si noi cat am fost copii... Isi mai aminteste careva iarna 1984-1985? Cand s-a intrerupt scoala? Cand era frig de nu stiai cum sa te incalzesti in casa?
Nu suntem la tropice si tocmai ce ne plangeam ca vine gripa peste noi ca e prea cald! Ei uite ca nu e asa de cald si gata!

Eu il tin acasa pe Aelx din alte motive. Acum 2 saptamani inca tusea dupa pneumonie iar asistenta desi ii dadusem hartia ca tuseste dar e ok, mi-a atras atentia, asa ca l-am tinut acasa. Ieri i-am refacut radiografia si e totul ok insa inca mai tuseste uneori, mai ales daca alearga sau se agita. Asa ca mai ramane acasa.
Acum, sa fiu sincera, nici mie nu mi-ar fi convenit sa aiba un coleg care tuseste in grupa, asa ca inteleg. Bine ca am cu cine il lasa.
Nu stiu daca l-as fi dus la gradi, poate ca da... dar eu il aduc cu masina si il las in fata gradinitei si cand e urat afara il iau tot cu masina acasa ... nu prea il las sa inghete, dar asta pt ca nu am timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Oana, nu's asa mari probleme cu gerul. Doar ca puiul meu oboseste mult mai repede (urca dealul mitropoliei pana la Gh Asachi). Si am o frica in mine de nu-ti pot povesti. De ce? Pai scolarul meu vine acasa cam fliu-fliu. Caciula pe-o parte, fara fular la gura, descheiat la haina, ce sa mai... zici ca e din ''Haiducii lui 7 cai". Acuma, deh, se mai caleste si el (sper), dar tocmai a iesit dintr-o viroza (juma de clasa a fost bolnava pana in prezent). Ca sa il scot prin frig la minus 26 de grade dimineata, ma cam strange in spate.
Ce sa fac is o mama paranoica . Si sunt constienta ca daca e sa raceasca, tot va raci. Da am zis si io ce ma doare pe mine, nu te supara. De aia spuneam ca eu as fi preferat sa fie copiii lasati in vacanta cand e gerul mare si sa mearga la scoala cand mai creste temperatura. OK now?

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Iasmin, noi suntem suparati pe media nu pe tine. Aici nimeni nu se supara pe nimeni!

Vrem sa raportam a doua carte terminata - carte cu maxim 25 de pagini cred... nu stiu cate are de fapt si cu multe poze!!! - de Alex.
Prima a fost Prima mea carte de Craciun si a fost nevoie sa stau cu gura pe el, ca sa o termine pana pe 24 decembrie! sa ii faca o surpriza mosului! iar cea de a doua a mers usurel, mult mai usurel, e adevarat, si e cea cu Winnie pooh si poveste porcusorului. Aseara a vorbit la telefon pe tot mapamondul sa se laude, ma gandesc ca am sa platesc o factura pe ianuarie la telefon mai mare decat la gaz! Dar bine ca vrea sa citeasca, de o saptamana si jumatate a preferat sa buchiseasca deact sa se joace cu dinozaurii!!! 1-0 pentru mine anul asta! Poate scap de ei!

Mei, o zi buna si ne mai auzim...

Adriana, pupici printesei!
Gabi acvi, ne vedem sambata deci?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iasmin08 spune:

Carmen, multam fain.
Vreau si eu sa va vad sambata, poate reusesc sa ajung cu Codrin, ca tot se joaca de-a chimistu' prin casa.
Carmen, nu ai mai zis nimic de pietricica aia care te chinuia. A iesit sau nu?

Iasmin, mama de strengar de 8 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Mutlumesc de intrbare, da, a iesit si s-a dus duca-s-ar! Din pacate mai am o multime!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetele dragutele, care din voi are nr de telefon al dr. Mihaila Catalin, ginecolog? Si ce program mai are la cabinetele unde merge...parca era la Omini si la cel al prof. Dragomir.

Multumesc,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

pai, Oana, cine te pune sa te uiti la tv?

nici Matei n-a mers la gradi, a terminat tratamentul pt laringita, dar mai tuseste si il mai tin un pic acasa.

nu mai stiu ce voiam sa zic - mi-a inghetat picioruuuul

Carmen, nasol cu pietrele. ceva mai simplu nu puteai sa gasesti si tu?

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Gabi - dr Mihaila avea acum 3 ani nr. 0742 012916

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buli

pai, Oana, cine te pune sa te uiti la tv?

Carmen, nasol cu pietrele. ceva mai simplu nu puteai sa gasesti si tu?

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@


Nu, mie imi plac lucrurile complicate!
Sau sa complic lucrurile, ma rog... asa ceva...

Mergi la inceput