HAI BLUE_RAIN! BRAVO AL3CSA! Pufi 2010! (113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Elefantica, tu esti tot in spatele cortinei sau nu mai vrei sa auzi de noi?

Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_2009 spune:

Azi nu da nimeni cafelutza? Atunci pregatesc eu un nesquik si va invit si pe voi.

Felicitari LUCIA, ELENA!

Noi suntem bine in asteptare poate azi maine are de gand sa vina fetita pe lume dar nu semnalez nici un simptom.

40 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

cristies – ma distrezi cu max 18 kg, ce-au mai inventat si astia . A mea nu a mai stat in el cand a inceput sa se ridice. Deci nu stiu daca sta mai mult de 6 luni, sincer, ca i-apuca energia si nu mai poti sa-i tii intr-un loc.
Cu siropele parerea mea ca faci foarte bine , eu personal nu cred ca ii ajuta cu ceva ..

haircut – te asteptam cu vesti, sa stim sa scoatem si noi motatele.
Sotul meu a fost in weekend la bebeshop cu telefon inainte.

blue_rain – chiar ma gandeam ieri la voi ca stiam ca esti aproape rau de DPN. Sa ne anunti si pe noi daca apar noutati.



Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si 38+ Cristian (te asteapta mami cu multa dragoste de ziua ta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_2009 spune:

alicredo vad ca nu sunt singura cu termenul de la dpn amanat. Si la mine la eco era cu 2 sapt mai mica. Eu as vrea sa nasc zilele astea dar am incredere in Dumnezeu ca ne va ajuta sa aducem pe lume bb sanatosi cand va fi momentul.

40 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Neata la fete, am vazut ca vorbiti de costuri de recoltare celule ste,
La Medlife se percepe o taxa de 300ron pentru asta, dar au inclus-o in pachetele lor.
alexuzzza, eu cred ca trebuie sa scrie pe undeva pe site-ul euroclonic, sau prin pliantele lor...ca la medlife scrie si pe pliante si pe site. nu cred ca au facut-o intentionat sa iti comunice cu o zi inainte...

Bafta la gravidutele ce stau sa nasca. Eu sper azi sa nu mi se intample nimic, pt ca al meu sot a plecat cu inca 2 vecini la ski, eu am ramas singurica si masina mea are o roata sparta, nu ca as putea conduce in caz ca mi se rupe apa....stau cuminte in pat si astept sa se intoarca acasa.

Noi am luat infacol si il voi folosi incontinuu, nu cred ca o sa suport sa vad cum se boceste fi-miu si eu sa nu fac nimic. Of...sper sa functioneze.


37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

neata.......recuperez

Andreea 35+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Puiule sa vii cand trebuie,sa nu ne faci vreo surpriza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Lia, parca si tu tot in 21 aveai DPN-ul . Si bebele meu fusese mai mic la ultimele ecografii, dar a recuperat bine... deja avea 3400 grame la ultima ecografie de joi.

Cand am aparut la consultatie ma intreaba medicu "pai ce faceti, nu nasteti ?" Acu doua saptamani avusem ceva contractii, se scurtase colul tare, si era convins ca nasc in maxim 3 zile, dar saptamana urmatoare, colul isi revenise ca prin minune.

Medicu se simtea aiurea ca el merge in concediu in 29,si nu vroia sa am impresia ca ma lasa balta - adica, din asta am dedus eu ca e posibil sa trec de 29 fara sa nasc... ca el nici nu-si pusese problema ca eu nu nasc pana atunci, initial. Era convins ca nu ajung la termen, daramite sa-l depasesc Ma intreba ce facem daca nu nasc pana in 28 Optiunile fiind: ma lasa in grija unui coleg, induce nasterea sau cezariana. Ultimele optiuni nefiind agreate de nici unul dintre noi, desi mi-a zis ca daca bebe mai ia multisor in greutate... si e posibil sa ia, ca placenta are grad de maturare 2/3, probabil ca va fi nevoie de cezariana, dar oricum inceram natural. No, era tare mirat,ca a zis ca femeile migninone ( am un metru jumate )nu duc sarcina la termen - uter mai mic etc..., si eu uite ca il depasesc, cu toate ca am fost atat de agitata si mobila toata sarcina asta. No, o sa vedem prin 26 ce cum va fi, ca i-am zis ca hotaram atunci ce facem daca nu vrea bebe sa vina, cred ca merg pe mana colegului

tzontzo manager 40+ still waiting... my life will never be the same, neither my ass..
poze
poze Tzontzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analessya13 spune:

Neatza si de la noi.

Am dormit bine, insa am avut ceva cosmaruri, in ultima vreme cam fac parte din peisaj.

Azi, adica diseara am s eu vizita si ecografie.

Gratiana, asa am tinut ieri sa fac reteta ta pt placinta cu mere, dar nu am reusit. M-am gandit toata noaptea, mai aveam putin si ma ridicam sa o fac in mijlocul noptii. Sunt innebunita dupa prajituri cu mere. Azi neaparat tb sa o prepar.

Blue flower, cum sotul tau a plecat la schi? Eu inteleg ca tu nu poti, dar nu te superi ca el pleaca fara tine?

O zi buna la toate burticile si la proaspetele mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

luni seara pe la ora 9 o rugam pe alexuzza sa nu scoata majoretele ca nu-s inca pregatita (in conditiile DPN-ului care ar fi fost miercuri). de atunci s-au intamplat urmatoarele:
-la ora 12 45 noaptea, contractii f dureroase, brusc, la 5 minute (pe ceas!). la ora 2 eram la spital, iar la 2 50 se nastea puiul meu (imi vine sa plang...prima oara de cand am nascut...). nasterea in sine nu a fost grea, desi primul copil, dar am fost cusuta timp de juma de ora dup-aia. dar astea au trecut...conteaza ca am adus pe lume o minune, e perfect!!..of...nici nu stiu ce sa mai spun...voi reveni la un moment dat cu detalii...acum sunt.....

Stefan, 3.200, nota 9, 19.01.2010, ora 2:50, maternitatea polizu. dr. Branescu (sa-i dea Dumnezeu sanatate).

intrebare tehnica: pentru un sfarc (cu tot cu aoreola) intarit din care totusi curge lapte, dar pe care bebe nu il poate prinde, ce sa fac?!

39+ cu Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Buna dimineata si din vestul salbatic! Din ce in ce mai slaba activitatea in schimbul 3, ceea ce inseamna ca toata lumea doarme bine!

38 si 6 zile Amaris-Stefania
AMR maxim o saptamana si ceva!
poze

Mergi la inceput