*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (99)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Noi inca nu avem nicio maseluta si nici alti dintisori pe langa cei 6 cu care au implinit 1 an! Dar au zile cand saliveaza foarte abundent si dau semne de iritare din cauza gingiilor. Si totusi... inca nimic!

Oceanborn, tare as vrea sa pape si ai mei pastele asa! Trebuie sa incerc macar, ca noi suntem mari fani de paste!

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariutza_mea spune:

multumim fetelor! acum caut sa pun cateva pozici in album.
ps: cu dintisorii la cea mare a fost cam la fel..la un an avea 6dinti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

BraveGirl, super treaba cu vacanta Si noi ne gandeam la un moment dat sa mergem doar noi doi porumbei pe undeva la plaja prin martie, insa cred ca o amanam, c-am fost in Austria, si sotul ar mai vrea inca o tura de schi, plus ca ar fi ceva mai greu sa le lasam pe amandoua. Si nu-ti fa probleme cu Arianna, asa m-am gandit si eu la Ecaterina, c-am lasat-o 9 zile cu mama si bona. Ea a fost foarte bine ingrijita, acasa in mediul ei, chiar nu a resimtit foarte tare lipsa noastra. Conteaza sa va odihniti voi, sa va reincarcati bateriile si sa veniti 3 inapoi acasa
Si nu da importanta la rautati, eu chiar sper sa fi fost o scapare din partea ei, desi oricum nu a fost frumos deloc!!!

Izaaaaa, si eu vreaaauuuuuuu!!!!!! Doar ca mi-e tare frica Astept detalii de la tine, ce si cum a fost, cum e cu durerea, recuperarea etc Si apoi poate ma hotarasc. Oricum, Doamne ajuta sa iasa super frumosi, asa cum ii doresti

Amalia, eu inca n-am apucat sa va urez sa va fie de bine mutarea Cred ca ati luat o decizie inteleapta, chiar daca asta implica ceva greutati pe de alta parte. Pupam baietii frumosi si cuminti

Otilica, ce-ai cumparat frumos??!!

Ancule, dar stiu ca va plimbati zilele astea Foarte tare faza cu sora-ta si Z

Eu sunt toata o febra musculara, m-am apucat de sala si m-a facut instructorul varza joi si vineri de abia ma misc
In rest toate bune si frumoase la noi, frig de crapa pietrele, stam prin casa si asteptam primavara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Brave, da` nu zise nimeni nimic din rautate... cel putin eu n-am sesizat... Ma bucur tare ca puteti merge, doar o faceti pe banii vostri, si prin ochii tai, ai Laurei, Alrei, Criss, si care pe unde-a mai umblat, mai vedem si noi locuri speciale.

Eu sunt varza cu pisicu, si de depresata ce-s, fac un tort si ling ciocolata... E reteta de-aici.
Chiar ca nu mai intru azi, il fac, pun la pachet si-am plecat, sper sa stea Silvia un pic cu z, sa ne hodinim un pic...
Si ne-asteapta iar drum cu urlete. Nu sta si pace, daca e doar cu daddy, n-are treaba, daca-s si eu... jale. Of, din punctul asta de vedere astept sa treaca mai repede timpul. Doar din punctul asta de ved.

Mariutza, welcome, vazut dintzoasa, o dulce!

Un weekend magique!

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.sling.ro/" target="_blank"> Poarta-ma, mami!


===================
"We don't see things as they are, we see things as we are." - Anais Nin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

nu am atacat pe nimeni...
corina...scuza-ma daca te-ai simtit jignita...
era la modul general....
f bine ca unii isi permit sa plece...si eu cand mi-am permis am fost pe colo, pe colo...fiecare face ce vrea cu banii lui


david a trecut bine noaptea...



Craciun, cadouri, renii

Cristina - mami de DAVID - ANDREI

BLOGUL LUI DAVID SI AL MEU


Povestea nasterii



Pe 20 oct...ora 23:05 a venit pe lume MINUNEA MEA - DAVID ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramiron spune:

Anca, identic si la noi Oriunde am merge....daca e doar cu tat'su, e cel mai cuminte copil, nu auzi un scancet, se joaca, zambeste la oricine, nu cere in brate, fara probleme in masina etc etc
Cand sunt si eu in peisaj, se schimba foarte mult e matzaita mai mereu, sa nu se uite nimeni la ea, ii trebuie in brate, scancita etc etc Si sunt cu atat mai debusolata cu cat la Rebeca nu m-am confruntat cu asa ceva
Weekend placut sa aveti!

Citat:
citat din mesajul lui anca_27
daca e doar cu daddy, n-are treaba, daca-s si eu... jale. Of, din punctul asta de vedere astept sa treaca mai repede timpul. Doar din punctul asta de ved.

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.sling.ro/" target="_blank"> Poarta-ma, mami!
===================
"We don't see things as they are, we see things as we are." - Anais Nin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Bravegirl cu siguranta iti va fi dor de Arianna, dar cum au zis si fetele, ei ii va fi foarte bine in mediul ei...voi sa va distrati, sa va odihniti si sa veniti sa povestiti cum a fost, ce v-au vazut ochii.

Bebecris ma bucur ca David a trecut cu bine peste noapte.

Laura din februarie ma bag si eu la sala. Sper sa ajung macar de 2 ori pe sapt. Ce-i drept am reusit sa slabesc, dar de pe burta si solduri nu reusesc gram. Si daca mai fac ce face si Anca, tort, prajituri, gogosi si alte minunatii, de la care pur si simplu nu ma pot abtine...

Otilia zi-ne ce gasisi! Cum fu la shopaiala?

Mariutza bine ai venit! Vazut dintoasa mica.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Fetelor imi pare rau ca prin ce am scris legat de problemele mele provocate de criza asta nenorocita am starnit discutii intre unele fete...
Bebecris, am vazut revista pe net...super mamica!
Noi ne-am apucat sa zugravim balconul, care e de fapt o prelungire a bucatariei, este locul de luat masa...a gasit sotul prin baie niste lavabila si s-a hotarat sa curete peretele care da in exterior...era plin de mucegai.Sara nu sta acolo, e doar in trecere cand ii facem baita...ma gandeam ca bubitele de pe fata pot fi si de la mucegaiul acela, desi e cam aiurea ...
Am curatat peretele si am dat cu clor si cu lavabila de exterior...pana la vara cand il vom reface...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

Ramo, si eu am niste lavabila in balcon, si niste ceresit, si niste glafuri de reparat..
nu da sotul tau si peste ale mele, mah?

doamnelor, caut si eu un instalator care sa nu imi lege tzeava de calda la rece.
n-aveti vreun cunoscut pe care sa il recomandati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginye55

Laura din februarie ma bag si eu la sala. Sper sa ajung macar de 2 ori pe sapt.






taci din gura, mai fata.
tu nu mai ai oglinzi in casa?
ce vrei sa faci la sala? sa socializezi.. poate.
la ce iti trebuie madam sala? sa le faci pe fumeile de acolo sa se zgarie pe oki?

Mergi la inceput