*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (99)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariutza_mea spune:

ne alaturam si noi cozonaceilor de noiembrie. Cozonacica mea Daria-Andreea este nascuta pe 26 noiembrie 2008, nascuta de 3,590kg si 52cm inaltime. Nota 9, nascuta natural!

Bine va-m gasit dragi mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

bebecris, ma bucur mult ca David e mai bine! Si noi am avut febra de la Priorix, pe rand, cate 3 zile (Raducu de duminica pana marti, Anastasia de marti pana joi)... offf...
Daar... te-am vazut in revista, pe net, bravo mamico! Arati de milioane!

Anca , super faza cu tzitzi! Si ai mei stiu de tzitzi, desi nu au fost alaptati. Daca-i intrebi "unde are mama tzitzi?", incep sa traga de tricou si zic "tzitzi". Mai nou au invatat sa zica "tata-tau" (dar zic "tatuta") si "fetita" ("Titza"). A, si-i ziceam Anastasiei intr-o zi "du-te, tuuuu!!!!" si ea de colo ""du-de, tuuuu"...

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Bine ai venit, mariutza! Sa-ti traiasca minunea! Spune-ne cate ceva despre ea acum!

Citat:
citat din mesajul lui mariutza_mea

ne alaturam si noi cozonaceilor de noiembrie. Cozonacica mea Daria-Andreea este nascuta pe 26 noiembrie 2008, nascuta de 3,590kg si 52cm inaltime. Nota 9, nascuta natural!

Bine va-m gasit dragi mamici

mami de Daria si Maria


manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Revin, pentru ca am citit din urma discutia cu olita... problema care, culmea, si pe mine ma preocupa zilele trecute! Cum se folosesc acele reductoare? Se pun pur si simplu pe capacul toaletei? Cum sta copilul pe ele? Ma gandesc si eu la varianta asta, evident cu olita in casa pentru situatii de urgenta, dar cred ca-mi va fi mai greu cu doi. Oricum e mult mai igienic cu reductor.

OTILIA, tu ai folosit reductorul de la inceput sau olita pt obisnuinta si apoi reductorul?

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

F urat ce citesc pe aici... daca nu ai probleme financiare trebuie sa te bagi in barlog si sa nu zici la nimeni ca pleci in concediu ca jignesti...
nici noi nu stam bine la partea financiara dar cand vad ca altii insi permit concedii ma bucur!


mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariutza_mea spune:

Multumim de primire! mandruta mea e o smechera si jumatate desi are abia un an si 2 luni, deja spune cuvinte si chiar propozitii. "da-te jos", "mama", "lapte", "butin"-buletin, "aca"-caca, "da"-cand cere ceva intinde mana si zice da, e sugubata, se urca pe scaun, imi trage condimentele din dulap jos, ieri a mancat cacao din pungulita si avea mainile si gurita negre . alearga si prin casa si pe afara..cu olita abia incepem, abia face pipi dimineata.are 8 dintisori si o maseluta(un colt de masea iesit pe la 3 luni ) o sa pun si o pozica cu ea!

ps: Numele meu este Ramona si mai am si o fetita de 3 ani, insa nu gasesc clubuletul de ian-feb 2007

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Mariutamea bine ai venit !Daria e tare draguta si vesela ..sugubeata cum ai zis tu mai vrem poze !
Bravegirl abia astept impresii si poze din concediu Sa va fie de bine si sa nu va fie prea tare dor de Arianna (desi nu cred asta ).Promit sa pun si eu 2-3 poze cand ne intoarcem de la Paris ...abia astept imi doresc de mult sa mergem
Otilia spor si bafta la shopping puiu mic din burtica si cele 2 surioare si mamica burticoasa
Manumanu imi imaginam deja 2 gemenei pe 2 olite ,succes sa gasiti calea cea mai usoara
Oceanborn ce fain mananca Thomas pasteeee , sa sti ca de cateva zile asta mica mananca dimineata numai mozzarella cu paine bucatele ....asta pt. ca nu vrea nimic altceva
Anca mi-au placut filmuletele cu Z am tot vrut sa-ti zic , le-am vazut cu Sofi si tare bucuroasa se uita si gesticula ,cat despre chitarist daa e ca un roker rebel

Criss mami de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez si nu numai
PovesteaNasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

mariutza, Daria este o dulceata! Mai vrem poze, poate si cu surioara Maria!

manu
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008
http://family.webshots.com/album/570097332OcrkWq

Mergi la inceput