Viitoare mamici de septembrie - octombrie 2010 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Zoze,Ramo,Raluca imi pare ffff rau si sunt alaturi de voi

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna!

Ramonella imi pare sincer rau!
Dumnezeu te va ajuta si vei avea inca un , nu tb sa-ti pierzi speranta!
Iti doresc putere multa!

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 27+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Ce faceti gravidutelor? Cum va merge? Eu m-am trezit cu o durere de stomac foarte puternica.Cred ca de la foame. Abia acum am reusit sa mananc si eu pe ziua de azi ca imi ocupa timpul piticul.De greata vad ca nu scap. Va pe toate!

Eric Joshua... o minune de la Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ditu spune:

Buna dimineata,

Va invit la o cafelutza sau la un ceai,dupa preferintze.A fost o noapte linistita,fara trezirile de rigoare,fara dureri.
Mai fetelor voi simtiti intepaturi asa la ovare cand va miscati de pe o parte pe alta ca eu de 2 zile asa ma trezesc,vreau sa ma misc si ma inteapa,ma doare asa de tare ca ma trezeste din somn.Deabia astept sa merg la dr sa vedem ca suntem ok si noi.

Dana imi pare rau ca te-ai retras de pe forum,eu vad forumul ca un loc unde sa discutam problemele aparute,sa ne sfatuim si sa ne imbarbatam una pe alta nu sa ne barfim si sa ne criticam ,sa invatam sa fim mame una de la alta ca asa cum stii tare greu este sa fii mamica,avem firi diferite si reactionam ciudat aatunci cand este cazul,eu de ex ma vedeam o mamica calma,cea mai calma si uite ca nu prea am rabdare cu ea,poate ca uit ca este inca mica,astept mai mult decat poate ea si depinde si de firea copilului,a mea este foarte independenta,nu vrea sa o ajut la nimic,afara pleaca de langa mine si exemplele pot continua,ei sora care este o fire diferita de mine are parte de o cumintenie de copil,pt orice o intreaba daca are voie,nu i-a facut crize pe starda sau in casa asa cum face Bria daca nu facem ca ea si pot scrie o zi intreaga cum credeam ca voi fi si cum sunt ca mamica,atat stiu o iubesc ca din ochii din cap , stiu ca gresesc de multe ori ca parinte.
Aici ne sfatuuim nu ne barfim...

Va pup si va doresc o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

incerc sa papa ceva,dar..............e inutil.renunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

dorinutza, sa stii ca nu te-am uitat, insa n-am apucat sa-ti raspund. Eu am fost atat la sarcina cu Vladi cat si la cea pierduta in paralel, in Bucuresti si la dr Letitia Goraneanu din Ploiesti.
Am auzit si de dr. Iancu, chiar am fost la un consult acum ani de zile cand incepusem noi sa vrem copii dar mie mi-a convenit dr. Goraneanu pt ca e buna profesionista, are echo vaginal (ceea ce e important pt Ploiesti) si nu e extraordinar de greu de gasit. Singurele 2 reprosuri pe care i le am de facut sunt destul de grave (parerea mea) dar nu afecteaza evolutia buna a unei sarcini. Primul repros...pe vremea sarcinii cu Vladi eram suparata ca unul din sfarcurile de la piept era ombilicat si mi-era groaza ca nu pot alapta. Cand am intrebat-o ce sa fac, mi-a zis: Ei lasa ca au crescut copii si fara sa fie alaptati. Pentru mine alaptatul mi se pare piatra de temelie pt sanatatea, imunizarea si dezvoltarea copilului. Evident ca am facut tot ce-i posibil si am alaptat 8.5 luni.
A doua faza, pierdusem a doua sarcina anul trecut. Am sunat-o sa-i spun si ea (care ma sfatuise sa mai astept pana sa raman iar insarcinata dupa Vladi) mi-a raspuns: Asa-ti trebuie daca nu m-ai ascultat! Cuvinte extrem de dure si directe...cred ca efectiv au fost negandite.
Deci daca acum o sa ma hotarasc si pentru un medic in Ploiesti, o voi alege pe ea.
Cine ti-a urmarit sarcina la Stef?

Eseea, multumesc tare mult pentru urari, le vazusem si la FIV insa n-am mai apucat sa scriu pe acolo. Din pacate eu nu mi-am mai amintit de tine, la odiseea de martie-aprilie 2008 am intrat f putin, am scris si mai putin si s-a si terminat destul de repede. Da' ce-i cu tine si la FIV si aici? Te bate vreun gand sa ni te alaturi? Daca da, te asteptam cu drag. Hai ca merge si al treilea, eu chiar cochetam cu ideea ca mi-ar fi placut sa fie gemeni.

Am vazut ca ati discutat despre denumirea topicului... Sa stiti ca atunci cand am deschis subiectul m-am gandit la ceva dragut insa, vorba Anei, trebuie sa gasim un nume care sa ne reprezinte pe noi momentan...dupa ce o sa nastem si o sa trecem la Clubul Scutecelor, atunci vom da un nume care sa se refere la bebelusi.
Pana va vin si alte idei o sa las aceasta denumire...care mie mi se pare draguta (pt ca, pana la urma, o sa devenim mamici)...si nu pt ca am inventat-o eu.

Bun venit noilor burtici!

Sa stiti ca ditu deja s-a apucat sa trimita in mailul comun diverse articole interesante despre/cu bebelusi. Daca aveti si voi sau vreti sa cititi, atat mailul comun cat si userul sunt facute spre folosinta tuturor.

Andreea, in 7+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Btw, Ana, azi nu ti-am vazut ochisorii....

Andreea, in 7+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

ancadragoman, de multa vreme vroiam sa-ti spun....daca stii ca ai probleme cu progesteronul, de ce nu incerci un CSD cu sustinere? Vorba aia, esti aspiranta cu vechime, stii tot ce se discuta si la FIV... Iti trebuie putina mobilizare? Mie mi-ai dovedit ca atunci cand te ambitionezi, poti. Hai, stiu ca poti.

Andreea, in 7+ si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Andreea tu esti bine?
Andreea stiu perfect ce inseamna dar nu mi-am facut curajpana acum,o sa merg la endocrinolog ,niset hormonale si probabil o lamparo sa desfund si trompa stanga.Te pup si multam ca te gandesti la mine
anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

Anca,
cei mai buni pe endocrino sunt la Parhon.pune-mi mail pe nike974@gmail.com

Mergi la inceput