Viitoare mamici de septembrie - octombrie 2010 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui nike974

Anca,
cei mai buni pe endocrino sunt la Parhon.pune-mi mail pe nike974@gmail.com

Ai mail

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


SA II DAM VIATA ALINEI!!!!!!!!

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

VIATA PENTRU ALEXANDRA!!!

ALEX ARE NEVOIE DE 3000 DE EURO PANA PE 31 IANUARIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Aniast – iata-ma ! am tot stat pe DC dar sincer cred ca mi-a fost doar lene sa scriu …
M-ai prins !
Ditu – si eu am la fel dureri f mari, eu le simt dupa ce fac pipi, si eu la fel ma trezesc noaptea de durere …Ba chiar am visat ca nasc (din cauza durerilor).
Hm, m-a impresionat ce ai scris, si eu am atatea planuri despre cum voi fi ca mama, ma intreb daca voi reusi, ma intreb daca personalitatea copilului meu nu va fi atat de puternica incat sa nu-i pot face fata, etc
Loredana – sa stii ca greata o ai si pt ca nu mananci, am inteles ca asa o mai si combati, mancand putin si des. Mie mie greata numai cand mi-e foame
Dana_bebe – te asteptam sub un ID nou-nout, fresh si curat, care sa-ti permita sa vorbesti decat cu persoanele cu care iti face placere.
Eu am (din alt motiv, ce-i drept) un ID nou (de fapt, e al unei prietene care nu-l mai folosea) iar pe cel vechi am lasat toate esecurile, neimplinirile si lacrimile.
Faceti cunostinta deci cu ID-ul meu de mamica, btw, nu ma cheama Ana. Dupa ce trec de saptamana 12 va spun si cum ma cheama …

Girls, m-am uitat pe youtube la o nastere naturala si mi-a facut asa o fricaaaa. Inainte n-aveam nici o greata, imi pare rau ca m-am uitat.
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

burticute

n-am mai intrat, m-a "anesteziat" experienta randunicilor mele (zoze si kitzy), si n-am avut stare de povesti. la odieseea trecuta n-am fost la inceput asa ca n-am avut experiente d'astea.

ana, cum ti-e tie bine.
in ceea ce priveste nasterea, uite eu voi fi la a doua, merg tot "naturala". n-a fost ceva ce as zice "nu mai fac niciodata!"
pana una alta poate te ajuta povestea mea, o gasesti aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=128721

iar daca vreti sa-l vedeti mandretea de puiut de randunea, uite aici
http://family.webshots.com/album/576071477ObhcXy

va , aveti grija de voi si de samburel

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

www.TickerFactory.com/weight-loss/wtM1xDP/] br / [img] br / " target="_blank">Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Miha – vaaaai, am ras si-am plans citind povestea ta … ce draguuut !
Dar de ce nu ti-a facut epidurala ? Merci de incurajari, pe bune ca sunt importante, am avut cosmaruri dupa faza de pe net, oricum cred ca la tipa s-a si rupt …ceva, sange, etc
Dar daca TU (care vorba ta, n-ai gauri in urechi) zici ca ai mai face-o odata, atunci parca am prins curaj. In general sunt rezistenta la durere …
Doamne si ai un baietel extraordinar de frumos, si cred ca seamana cu tatal tau, ca am vazut intr-o poza ca e cu un bunic cu care seamana perfect, si de obicei baieteii seamana cu tatii mamei, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ditu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihatp

burticute

n-am mai intrat, m-a "anesteziat" experienta randunicilor mele (zoze si kitzy), si n-am avut stare de povesti. la odieseea trecuta n-am fost la inceput asa ca n-am avut experiente d'astea.

ana, cum ti-e tie bine.
in ceea ce priveste nasterea, uite eu voi fi la a doua, merg tot "naturala". n-a fost ceva ce as zice "nu mai fac niciodata!"
pana una alta poate te ajuta povestea mea, o gasesti aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=128721

iar daca vreti sa-l vedeti mandretea de puiut de randunea, uite aici
http://family.webshots.com/album/576071477ObhcXy

va , aveti grija de voi si de samburel

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

www.TickerFactory.com/weight-loss/wtM1xDP/] br / [img] br / " target="_blank">Miha scade




Superba povestea ta,ai un dar de a povesti,sa ne povestesti mai multe ca ne bine-dispui.
Eu am nascut cu cezariana si eram programata dimineata la ora 9 si am nascut seara la 7:25 ca de ,sa mai am timp sa ma relaxez,ca dr era de garda asa ca s-a ocupat de mine cand a terminat urgentele,noroc ca si-au dat seama asistentele ca sunt desidratata ca nu mancasem nimic de vineri dimineata ca nu m-au lasat,nici apa nu am avut voie.
Ii multumesc din suflet dr meu pt tot ce a facut pt mine,in aceea zi am inteles ca sunt alte fete care au nevoie de el si nu am putut sa ma supar,problema mea era ca nu pot bea apa si fara apa nu pot rezista,pe la pranz mi-a dat pe ascuns o asistenta sa beau jumate de cana de apa ca ii era mila de mine,a fost cea mai buna apa bauta vreodata in viatza mea!!!!!
Sper ca si acum sa am o experienta placuta legata de nastere,daca va fi natural va fi cu epidurala clar!!
Azi este o zi normala,fara dureri,parca ma ingrijorez ca nu le am,nu am greturi,sanii nu mai dor,obosita ma simt ff putin,sa tot tina ziua aceasta.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

ana, ditu, va multumesc de aprecieri, si de cele pentru pui si de cele pentru mine.
da, Luca seamana cu tata-meu, adica si cu mine

cu toata "distractia" travaliului, nasc tot cu acelasi doctor si tot la clinica. cred ca am gresit si eu exprimarea durerii. aparatul nu arata cat "doare", cine stie de ce. cu epidurala n-a fost de acord doctorul la o prima nastere sa pot "colabora" cu el pe contractii. adica mai bine ma durea pe mine decat sa trebuiasca sa scoata copilul cu forcepsul. nu stiu acum la a doua ce o sa fac. mi-e frica de intepatura din coloana.
mai vedem ce e cum e, este vreme.

intre timp am mai experimentat un "travaliu". mi-a iesit naspa un papanicolau si mi-a facut biopsie si a trebuit sa "intre" pana pe canalul cervical, in capat... adica a trebui sa dilate colul. e drept ca doar 15-20 de minute, dar tot travaliu a fost.

asa ca ana, uite ca voi fi la al treilea travaliu, si tot nu m-am razgandit cu bb2. de fapt inainte de a-l avea pe Luca am zis ca vreau doar un copil, anume pentru anxietatea mea in fata durerii si spitalelor. si m-am hotarat la al doilea dupa ce am nascut. asa ca hai, incurajeaza-te, trece repede, e suportabil.

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

neata
alergiile mele incep sa isi arate coltii.ieri seara eritem generalizat cu sangerari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Buna dimineata, girls !
Cum stati cu moralul de moms to be in aceasta minunata zi ?

Nikie – ai cum sat ii in vreun fel in control chestia asta ?
Mihatp – ei draga mea, normal ca nut e razgandesti cu bebe dintr-o chestie din asta. Mai ales ca mai sunt totusi optiunile epidurala si cezariana. Oricum, clar nu imi mai e chiar asa de frica, doamne ajuta sa ajungem acolo !
Ditu – cum e la voi cu nasterile ?exista ceva … metode revolutionare ?
Goldi – maine e vineeeeri !

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

o pot controla doar cu medicamente interzise in sarcina sau in cantitati interzise in sarcina.

noroc ca ma stiu colegii,ca daca ma vede cineva cum ma scarpin, jura ca am raie.si capul e cat casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ditu spune:

Buna dimineata,

Unde v-ati ascuns toate ca vin si eu ,lisiste totata astazi. Am avut o noapte destul de linistita cu exceptia ca am vrut sa ma intorc pe o parte si iar m-a sagetat ovarul stang de am zis ca ma taie cineva,in rest a fost bine.Hai sa va zis ce am patit cu pitica,in fiecare noapte ma mai trezesc sa o verific daca este ok,pt ca se dezbraca,doarme dezvelita,isi mai da pampersul jos(il avem numai noaptea),asa ca fac ture,ma duc azi noapte si ma sperii,la marginea patului am paturi sa nu cada din pat,la capatul patului am un urs mare,tot sa nu cada din pat,pipai eu in pat,nu dau de ea,ma gandesc o fi pe marginea patului ca doar unde o disparea? aranjez paturile,ii dau jucariile pe margina,ca doarme cu jucarii pe care le tine in brate si in gandul meu:auci au fost lupte,iar a cazut din pat si dau sa pun ursul mare la loc ,cand colo,dau de copilul meu
,scumpa cazuse din pat si dormea acolo pe ursul mare tinandu-l in brate.Asa scumpa era..

Ana- inca nu stiu de ceva noi pe aici,aici se practica nasterea normala,acum sa vad ca am inteles ca daca ai cezariana la a 2-a nastere tot cezariana iti face mai ales ca nu stiu istoricul,nu iti dau medicamente de sustinere a sarcinii in primele luni,nu iti dau medicamente pt contractii...deci sunt inaintati!!!Astept sa merg la dr sa vad ca totul este ok ca deja nu mai am rabdare,durerile le ma pe stanga unde ma nodului,incerc sa raman calma,am dureri dar nu am sangerarisi cred ca asta conteaza.
Eu la prima sarcina si acum port in fiecare zi tampon zilnic,asta si pt a vedea daca apar sangerari,asa sunt sigura ca sunt ok ca imi place lengeria neagra,un sfat.
Va pup,merg sa trezesc copilul

Mergi la inceput