BRAVO DASTEFA!! Danutza84!!! Puf Ian-Feb (107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SorinaF spune:

Off....Ioana...grea situatie...
Mult curaj si optimism...toate greutatile trec...

35+ Luca Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Cam slaba activitatea pe aici asa ca ma duc sa trag un pui de somn si revin putin mai tarziu.

38+ (Amaris-Stefania)
AMR maxim 2 saptamani!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Multumesc pentru incurajari fetelor.Pana la urma important e sa fie bebelina mea sanatoasa in continuare si o scoatem noi la capat, ma bucur ca aici ma pot descarca si eu sufleteste si am parte de sprijin.Din pacate asta e situatia la noi in tara, sunt loviti tot cei care nu trebuie, la mine la munca au preferat sa tina niste pensionare care nici macar nu stiu sa umble pe calc ,iar eu care m-am chinuit si am facut o facultate si eram si insarcinata m-au trimis in somaj si acum dir de acolo se vaita.Asta e sa se vaite sa stea cu cine a oprit.

30+ Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

vai vai ioana probabil mai sunt n fete pe aici care au o situatie ca a ta! iti admir curajur si sinceritatea! nu multe si-ar deschide sufletul! sa dea Domnul sa fie bine si sa ai o nastere ushoara si un bb sanatos ca restul...vb ayannei : sunt trecatoare!

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

ioana,imi pare sincer rau ca treci prin asa ceva,mai ales acum cand aveai atat nevoie de toate aceste "lipsuri".O sa te intareasca D-zeu si vei depasi cu bien momentul asta neplacut

Andreea 34+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Ioana, indiferent cat de greu iti este acuma ai sa vezi ca dupa ce apare bebe toate vor incepe sa mearga bine. Toti prietenii mei, toate cunostintele...absolut toti, cei care au un copilash...au spus ca indiferent cat de greu le-a fost inainte, indiferent cate probleme au avut si situatii care pareau a fi fara iesire...dupa ce a aparut bebe in viata lor toate s-au rezolvat de la sine, ca prin minune.
Niciunul nu-si explica cum, pur si simplu toate lucrurile au inceput sa se aseze...s-au rezolvat si problemele legate de servici, de bani...probleme care pentru ei pareau de nedepasit...si totusi, cu ajutorul lui Dumnezeu toate au luat o intorsatura pozitiva.
Asa ca nu dispera, ai sa vezi...dupa ce apare bebe o sa fie altfel...mai ales daca ai credinta in Dumnezeu, sigur viata ta o sa se schimbe...fara sa-ti dai seama, fara sa-ti explici. Eu chiar cred treaba asta...bebele aduce noroc in familie si toate greutatile dispar.
Bineinteles, neajunsuri vor fi mereu, dar lucrurile majore isi vor gasi rezolvare. Important e sa fiti sanatosi, sa te intelegi cu sotul tau, sa va iubiti, sa va sprijiniti si sa va sustineti reciproc si sa cooperati pentru viitorul vostru...chiar daca la inceput o sa fie mai greu.
Dar o sa vezi, ca peste ceva vreme o sa vii cu vesti foarte bune.

Mai suntem si noi aici si te sustinem, macar cu o vorba buna...nu ne cunoastem decat asa la modul virtual...fiecare dintre noi avem neajunsurile noastre, calitatile si defectele noastre, care poate intr-o alta situatie de viata nu ne-ar "apropia", dar aici suntem unite toate printr-un singur sens...urmeaza sa fim mamici, experimentam un sentiment comun, aceleasi spaime si griji, aceleasi bucurii si sperante...si uite asa devenim o "gasca" de prietene, daca-mi permiteti sa spun asa, cu care putem vorbi si ne putem descarca of-urile.
Asa ca sa nu te simti nici o clipa singura, nici macar cand esti in spital fara nici un sprijin...poti sa iei numerele noastre de telefon (cel putin in numele meu daca vb si tot e ok) si cand simti nevoia de o incurajare pur si simplu scrii un mesaj la cineva si ai sa vezi ca nu esti singura...de partea cealalta cineva o sa raspunda.
So...gandeste-te la bebe, la ce frumoasa o sa fie viata ta dupa ce o sa-l cunosti si o sa-l tii in brate...si nu te stresa prea tare pentru detaliile legate de spital, o sa te descurci de minune.


39+ cu strumfita Daria-Ioana

burtica...fara ochi
burtica...cu ochi
Revelion 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

fetelor!

FELICITARI NOILOR MAMICI: OANA80, DANYELANA, VIKINGA, ALE1212XA, IULIAPB, UNBOTICUTZ, SAGETUTZA, PINGUINROZ, AMIR10, RATUSCA MICA, NICOLCRIS, CRIS.DOGAREL, MARIA11MARIA SI BEATRICE!

BUN VENIT PE LUME IOANA TEODORA, ARTHUR, LETIZIA, DRAGOS ANDREI, MARIA, RARES, MAIA TEODORA, SARA MARIA, RADU STEFAN, ANDREI IOAN, ANDREI VLAD, IRIS EMA, REBECCA MARIA SI IVAN MATEI!

Roco La multi ani pentru ieri! Multa sanatate alaturi de familia ta frumoasa!

Bun venit la odisee noilor burtici/mamici!

Plateea, sanatate multa, imi pare rau ca te chinui cu tratament injectabil acum, pe ultima suta, cand s-asa sunt o gramada de alte chestii specifice sarcinii care creeaza disconfort... Iti dai seama ca ne chinui cu dulciurile tale, nu? Ce-as mai manca niste eclere...

cris.d, esti tare mami, cum intri tu pe forum din spital, ma bucur ca ti-ai mai revenit cat de cat, am vazut-o pe Ema in poze, e superba!

cris_mario, felicitari pentru terminarea pregatirilor, ce harnicuta esti, eu nici bagajul nu mi l-am facut... Ma bucur ca macar mi-am facut lista...

decenuela, cristies, va felicit pentru felul in care va organizati si aveti timp si pentru bebe si pentru forum, mi-as dori sa fiu macar pe sfert la fel de descurcareata ca voi!

Ioana, nu cred ca este legal ce ti s-a intamplat, nu puteau sa te trimita in somaj gravida fiind... Imi pare rau pentru situatia ta grea, sper sa se rezolve toate pana la urma si sa ai parte de o nastere usoara si o bebelina sanatoasa!

alexia, cristies, xela, cris_mario va multumesc pentru ca ati intrebat de mine!

Eu sunt relativ ok, ma simt nitel aeriana pentru ca desi am in continuare o gramada de contractii (am oprit tratamentul medicamentos) si practic pot sa nasc oricand, n-am reusit sa-mi fac bagajul macar, darmite sa postez si eu cate un mesaj pe forum macar la doua zile... Daca acum sunt asa, cred ca dupa ce se naste bebe, o sa ma dati disparuta (sper totusi ca nu de tot...). Imi roiesc in cap o gramada de ganduri legate de nastere, cred ca am acoperit toate scenariile posibile si intrevad iar la orizont puiul de depresie care m-a bantuit sarcina asta. Totusi, nu pot sa spun ca nu ma bucur de faptul ca am reusit cumva sa ajung la 36 de saptamani si riscul pentru bebelina e micut acum, in caz de nastere prematura. Ma uit la exemplul Tanei, care a tras si ea o gramada din cauza contractiilor si acum are o minune (sa va traiasca dulceata de Maria!).

Sunt sigura ca mai aveam ceva de spus, dar pana una alta scot si eu niste agitate pentru danutza80 si trimit mesajul.



HAI DANUTZA84!!!





Nico de Isabela si 36+ cu Irina

AMR 5+ saptamani MAXIM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Aveti pe adresa de mail comun vreo lista unde se gasesc datele voastre?Adresa este numai pe yahoosau si pe gmail?

30+ Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Am revenit sa o pup mult pe xela ca se gandeste la mine, am vazut acum PM-ul! Vroiam sa-ti zic ca m-ai impresionat cu mesajul tau in care spuneai ca te simti bine si ma bucur din suflet pentru tine, nu multe gravidute pe ultima suta pot spune asta!

Cu ocazia asta am corectat si semnatura, nu-s obisnuita sa am AMR, asa ca acolo nu modificasem.

Ioana, adresa comuna este pufuletipufosi@yahoo.com, pe gmail nu avem.

Nico de Isabela si 36+ cu Irina

AMR 3+ saptamani MAXIM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Burtici si mamici

Eu am fost plecata la surioara mea we asta, asa ca am ramas iar in urma... Din fericire, se pare ca n-ati fost foarte vorbarete si n-am de recuperat decat un capitol si un pic Ma pun pe citit si revin

35+ David Alexandru... inca negociem
poze gravi
trusou bebe
revelion de gravi


AMR 5 saptamani... nu-mi vine sa cred!!!

Mergi la inceput