Puiuti de Randunici 2008 !! (356)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Va multumesc din suflet pentru laude

Vali, pai rad in poze, ca asa m-a invatat mama cand eram mica, la poze se ranjeste :)))

Tonicuta, ne incuscrim, dar mai pune si tu poze cu voi sa ii arat Anei, sa nu spuna ca o fortez asa, pe neve. :)

Monix, suna bine dievuska, din pacate eu deja cred ca ma incadrez la "tiotka" (tanti) :))


Luny, e de neoprit Mufi!

Cris, nu e Planeta Copiilor, e o planeta (gradi) necunoscuta .

Zoze, astept pm-urile

Naty, tare frumos ai scris de energia mamelor. Asa e, resurse se gasesc, in cea mai mare parte a timpului. Dar sa vezi in perioada asta cand sunt maraiti amandoi, daca ma enerveaza careva care nu Sasa sau Ana -fac sfichi sfichi, jap jap, puski puski, tanki tanki

Cu siguranta mai aveam de scris ceva, cuiva, dar sunt scurtcircuitata rau la neuroni, ce copii nelinistiti am avut azi! si am mai fost si pe teren, cu atat mai greu.

Azi am fost la Unchiu sa sarbatorim cu ceva intarziere Anul nou si sf. Vasile. Sasa, normal, urla de dinti. Si sa vedeti faza! mi-a dat vara-mea 2 bilute americanesti, de a adormit Sashu in 4-5 minute! sa fi fost coincidenta...


Aaaa sa va povestesc cum am ajuns sa imi fac si eu test de sarcina acum o saptamana?
prea se potriveau niste lucruri: 2 nopti am visat ca pofteam tigara, ceea ce s-a intamplat in mod repetat NUMAI in sarcini. Zic, eeee n-are cum. Apoi simt ceva dara de sciatica, ceea ce s-a intamplat NUMAI in sarcini. Hmmm... mai sa fie! Apoi ma trezesc dimineata -greata! Valeu!!! ce m-am speriat! si ma dureau si ovalele. repede test! -era clar negativ.


Acuma, intrebare pentru fetele care au ramas accidental cu bb2 (asa, ca mine cu Zana mea iubita), ce metode de fereala ati folosit? Poate ne foloseste ca si cultura generala sa ne ferim pe viitor. Eu de exemplu am folosit metoda calendarului, ca am apucat sa am 2 sau 3 CM-uri, si a fost total ineficienta, ci chiar productiva . E, la un bb3 n-as mai rade chiar asa. Acum, dupa ce vine CM, vreau sa cumpar contraceptive locale (adica gel, nu imi amintesc deloc denumirea), sa combin cu metoda calendarului.

(\/) pozici www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=293160224b605501d6e9fd" target="_blank">MONTAJE
(='.'=) nasterea lui Sasha, 17.04.08
(")_(") nasterea Anei, 03.09.09 .... povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

zozezoze..ce-mi facusi?..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Sovi, cand descoperi cum e cu gelul ala, sa-mi zici si mie, ca tot cu calendarul 'lucrez' si eu..si desi am mai comis-o, na, ca la mine nu se prinde cu una cu doua..dar nu vreau sa risc..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Sovi,Micu a ajunus in burticuta dupa metoda calendarului!Am ovulat cu 2 zile mai repede...,dar nu-mi pare deloc rau
Zoze

Simo cu ,mami de DAVIDsi de SAM

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Naty,Iuliei sa ii treaca cucuiul.
Tu cum mai esti??????

Noapte buna


Simo cu ,mami de DAVIDsi de SAM

"Exista un singur copil cel mai frumos din lume,si fiecare mama il are"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

ptiuu si eu tot cu calendarul lucrez sau "go out"..acu' io ce sa zic..cum o mai vrea si DD...ca uite cate mamici fericite imi vad ochii aici pe crenguta

nicohai nu maine dar poimaine baga un test sa ne linistim si noi..



RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Raportez si eu supercucui rosu si umflat drept in mijlocul fruntii lui DudelleCadere din picioare cu amortizare pe genunchi si palme dar cu sprijin in frunte
Am fost si noi dimineata in IOR si am cautat Luny-aticii degeaba ca ei erau la caldurica si se ocupau cu cafelitul Bietul copil cu cat sarg va explica el ca din cauza cafelei voastre si-a murdarit pantalonii si voi nimic
In rest [emoticon care-si pune cenusa in cap] raportez incalcare grava a regimului cu coliva (bogdaproste, sa fie primit ) .
Vad eu ca veselia a revenit pe crenguta cum-necum si astept cu interes sa vad cine completeaza cvartetul-cvintetul urmator
Acestea fiind zise, scrisorica nu mai fac ca nu mi-s neuronii acasa .


Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

am pus cateva filmulete cu andru ..fresh vorba lui luny...pasiunea lui

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a328ffbfbc9b9bb328eb93&skin_id=601





RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

naty, eu greturi mai nasoale am avut la teo...pana in ultima zi. uram fumul, parfumul, mirosul de oua prajite...am ramas cu sechele si acum cu cel de oua.
zoze, la vreo 3-4 zile dupa ce l-am "plantat" pe teo m-am simtit foarte gravida. in primul rand sanii ma dureau si cand respiram si se intarisera. apoi greata si somnul ala cumplit, stare de betie.
la alex, am avut si greata si ameteli,dar scurte si rapide. si pofte ciudate (glet), amestecuri nebune (cioco+morcovi, castraveti murati cu piersici). la teo, nu pofteam nimic. puteam manca numai portocale....
mama si prietena mea au mai zis ca aveam CEVA in timpul sarcinilor....privirea! au zis ca de la inceput chiar, pana sa le zic, se citea in ochii mei ca sunt gravi.la alex, mama a stiut chiar inaintea mea

sovi, alex e facuta in timpul perioadei "sigure" dupa metoda calendarului ...pana sa apara ea, vreo 2 ani nu am avut prbl, dar ea aparitia ei s-a suprapus cu licenta si....ovulatie tarzie. cred ca m-am reglat apoi, ca teo e facut fix in ziua x, am facut si un test de proba, dar si simteam intepaturile in ovare si durerea de sani, asa ca am spus ca ala e momentul! a 2 a zi plecam la mare si...ratam momentul
nu am incredere in spermicide, din cate stiu eu e o metoda riscanta si poti face iritatii locale de la ele. mai erau niste ovule, farmadex parca, care le-am folosit cand alaptam, insa la fel, dr. mi-a spus clar ca risc mult....stiu ca mai erau foitele alea spermicide, la fel, nu de prea multa incredere, chiar am o amica cu bebe rezultat in urma lor....
momentan folosesc AC, dar mai mult terapeutic, in rest ne protejam cu "caciulita", mereu, caci daca imi mai trage clapa nea ovulu' si apare in alt moment, hmmmmm....ma ia cu fiori pe sira cand ma gandesc cum ar fi sa mai apara un te(r)o mic, caci asta, actualul, ne-a desfiintat pe toti! este intr-o faza superurlatoare si datatoare cu c...l de pamant, super mamoseala, incat imi vine sa ma inchid in baie vreo saptamana, sa raman acolo si sa ma ascund

acum si faze haioase. teo a facut prima declaratie de dragoste!!!! cui? mie? nooooo! lui alex? nooooo! cui?????? MUSTEI!!!! are o carte cu poze si intr-una este "muca" si a pupat-o, a strans-o la piept si a declarat:"ubec muca!" ...eu suparata:"si pe cine mai iubesti?", la care el:"aiel!" (adica ariel, mica sirena )....
asa ca MUCA si AIEL sa stea cu el sa-i tolereze toanele


mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eu sper sa va spun maine ca da. Au venit... Trist, dar adevarat... Inca nu bb3.

Mergi la inceput