Burtici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Am reusit (avand in vedere ca Luca doarme si acum..) sa citesc postarile din ultimele doua capitole. Pupacesc si multumesc fetelor care si-au facut griji pt mine (Andira, Oana, Roxi) ; din fericire au fost de vina conexiunea net si virusii informatici si nu vreo problema medicala.

Diana ma bucur ca bebe e inca la caldurica. Primul lucru pe care l-am facut, cand am reusit sa intru pe forum, a fost sa verific prima pagina pt a citi eventualele noutati.
Samaria ai grija de tine! Col deschis necesita repaus fizic; stiu ca e greu pt tine dar bucuria de a-ti tine puiul sanatos, in brate, la final, compenseaza.

Recunosc ca am citit "pe sarite" micile dispute.. nu-mi plac defel certurile (am o fire rezervata cand vine vorba de acest lucru, indiferent ca e vb despre viata reala sau postarile pe forum) si intotdeauna am fost de parere ca aplic din ceea ce citesc/aud doar ceea ce mi se potriveste si imi convine. N-am incercat niciodata sa imi impun opinia ( desi, testata fiind, pentru mine si cei dragi a fost ok) insa mi-a placut sa impartasesc din experientele mele. Asta facem aici. Nu judecam pe ceilalti pentru modul in care aleg sa traiasca sau pentru ca au anumite principii (...sau pt ca nu le au). Haideti sa fim deschise si sa incercam sa intelegem motivele fiecareia dintre noi de a aplica ceea ce simtim/credem/stim ca este bine pentru copiii nostri.

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

andira asa e, ai dreptate. Si eu sper sa se fi schimbat ceva de acum aproape 5 ani, desi s-ar putea sa ma insel!
In leg cu alaptatul. Nici eu nu sunt fan al alaptatului in parc, dar regretul meu de acum 4 ani este atat de mare, incat nu ma va mai interesa sigur ce spune x sau y ca alaptez in parc. Iar daca in alte tari, civilizate, se spune sa alaptezi copilul exclusiv 6 luni, atunci or stii ei ce spun!

Marina 26 + CRISTIAN si mami de Bianca Maria (15.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Anca,eu nu sunt prea mancacioasa de felul meu dar in sarcina asta chiar am mancat, zau, cei ce ma cunosc se mirau de cat mancam Dar e adevarat ca in ultima vreme , cu problemele de sanatate, plus altele...am slabit un kg. Si sa stii ca nu ma bucur, chiar ma ingrijoram..sa nu fie bebe afectat...dar am vazut ca s-a mai intamplat si altora, iar la eco acum cateva zile era totul ok.
Cat despre proba de schi, eu m-am distrat copios...adevarul e ca nu prea-s de el, dar asta repeta mereu ca vrea de la Mosu...asa ca i-am facut pe plac.
da mie chiar imi place de tine, chiar daca te-ai rotunjit nu ai nici un stres, complex

Ioana, 30+ , si Alexandru ,07.04.2006.

noi...
Alexandru
icoane pe lemn
BEBE...in burtica..
Sarbatori de iarna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

bluekidoo primesti carnetul de vaccinari si atata tot! Mie nici macar nu mi-au cantarit copilul la externare!

Marina 26 + CRISTIAN si mami de Bianca Maria (15.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

am rectificat si semnatura..
ce putin mai e...si recunosc, eu sunt un pic stresata cand ma gandesc ca Alex s-a nascut la 37 sapt. Dar tot nu ma apuc de bagaj si pregatit hainite...mai aman un pic

Ioana, 31+ , si Alexandru ,07.04.2006.

noi...
Alexandru
icoane pe lemn
BEBE...in burtica..
Sarbatori de iarna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Ioana te apropii de Marea Intalnire!!
Eu am nascut la 36 de saptamani, prima data si, bazandu-ma pe asta, am inceput sa mai asez una-alta in bagajul pentru maternitate. Timp mai e (conform spuselor d-nei dr care m-a asigurat ca nu vede vreun motiv de nastere prematura: colul arata bine, firul de cerclaj este la locul sau...) dar nu se stie niciodata cand va decide mica minune sa ne cunoasca. Acum am 30 de saptamani!
Imi amintesc ca la eco de 34 de saptamani (in sarcina trecuta) colul era ok, lungutz si inchis si in doua saptamani nasteam...

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana noi cred ca suntem gand la gand, nu de alta dar aseara exact inainte sa scrii, ma gandeam la tine iar azi inainte sa ne dai vesti de andra, ma gandeam ce.o mai face :)

gaby ma bucur ca a fost ok la clinica si ca te.ai relaxat! wow in februarie...asa ma bucur pt tine

freedelia ziceam eu mai demult de prietena aia mea de aici care nu vrea sa stie de teste , de pliu nucal etc, adica si le face dar daca medicul spune ca e ok , ea merge pe mana lui, a nascut de curand pe la 37-38 de saptamani, i s.a rupt apa la 5 dimineata, a facut dus, a pregatit fata de scoala, i.a dat sa manance etc si la 7-8 a plecat la spital unde a nascut in 2 ore, un baiat perfect!

ca vorbeati despre vaccinuri sau la iesirea din spital , poate nu e relevant dar m.am uitat si eu ce.am avut de la ivan si mi s.au dat toate datele lui si toate testele facute, sange din calcai pt depistarea tiroidismului si alte cateva , test auditiv etc

printre foile alea am gasit una de car uitasem de tot, apropo de epidurala, in care scrie ca anestezistul isi asuma raspunderea a tot ce intervine pe parcurs dupa aplicarea anesteziei si altele despre ingirjirea sanilor, epizotomiei, sau cum se numeste ca aici dupa epizotomie se aplica ori niste fire speciale ori un fel de crema care lipeste, in oricare din cazuri nu se scot firele dupa aia, se duc singure

roxana 29 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Fetele, am updatat filmuletul cu ultimile poze. Sper ca nu am omis pe nimeni.

Eu am o stare de greata mare, offf, nu imi era dor deloc de ea.

Oana 33+ Eric Nicholas
AMR 6+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmkristine spune:

si la noi se face acea testare a sangelui din calcai, asta stiu sigur!

Marina 27 + CRISTIAN si mami de Bianca Maria (15.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Rebiana ai vazut cine e aproape de marea intalnire??
Am sunat-o acum si e cam terminata, dar eu sper ca Ivan sa vina cat mai repede.

Oana 33+ Eric Nicholas
AMR 6+
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput