Cu Iubire, din Mures, la inceput de an!!! (24)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

lala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Moniland, cat am mai cautat si eu o bona ...Acum am gasit pe cineva in Unirii, o intreb pe ea, daca mai stie pe cineva si iti zic...
De ce nu se mai scrie la subiectul asta?
Biancas, cred ca noi am lucrat impreuna intr-o vreme... Ce mai faci?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Fetele, chiar nu mai vrea nimeni sa scrie la subiectul asta? Unde sunteti?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brandusa_ms spune:

Salutare mamici! Ma alatur si eu comunitatii mamicilor, poate mai invat si eu din experientele voastre. Am un baietel, Daniel Stefan in varsta de 1 an si 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Brandusa, bine ai venit!! Sper sa vina mai multe muresence aici sa ne cunoastem mai bine!!
Fetele vechi nu stiu de ce nu mai intra, dar poate incet, incet ne strangem mai multe.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Buna seara. Mai e cineva din Targu Mures prin preajma? As avea nevoie de putin ajutor. Pe 20 august trebuie sa ne internam la Institutul de boli cardiovasculare cu unul din copii si mai am un bebe de 10 luni pe care inca il mai alaptez si nu as vrea sa-l intarc. Asa ca ma gandeam sa ma internez eu cu copilul mai mare si sotul sa ramana cu cel mic, undeva cat mai aproape de spital, ca sa-l poata aduce sa-l alaptez. Aveti idee unde ar putea gasi cazare, aproape de spital si cat mai ieftin? Ca o sa avem probabil cel putin 10 zile de stat si nu ne permitem sa risipim banii. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_rosa spune:

Scuza-ma dar numai acum am vazut mesajul tau. Langa spital este o biserica de lemn iar parintele de acolo impreuna cu enoriasii au ridicat si un centru de adapostire a persoanelor care insotesc pacientii care vin la spital. Am sa caut sa vad daca gasesc un nr.de telefon si revin. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_rosa spune:

Nu am gasit un nr.de telefon de la acel adapost, dar am gasit Pensiunea Angi, care este aproape de spital. Da o cautare si vei afla mai multe detalii. Sanatate copilasului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui adita

Buna seara. Mai e cineva din Targu Mures prin preajma? As avea nevoie de putin ajutor. Pe 20 august trebuie sa ne internam la Institutul de boli cardiovasculare cu unul din copii si mai am un bebe de 10 luni pe care inca il mai alaptez si nu as vrea sa-l intarc. Asa ca ma gandeam sa ma internez eu cu copilul mai mare si sotul sa ramana cu cel mic, undeva cat mai aproape de spital, ca sa-l poata aduce sa-l alaptez. Aveti idee unde ar putea gasi cazare, aproape de spital si cat mai ieftin? Ca o sa avem probabil cel putin 10 zile de stat si nu ne permitem sa risipim banii. Multumim

Sugestie - de ce nu se interneaza sotul tau cu cel mare?
Peste zi stai cat poti de mult cu copilul (sotul tau iese) iar tu poti sa fii noaptea cu cel mic...
Sper sa nu te superi eu am avut pe cel mare internat cu buni cand cea mica avea 7 luni - dar e fff adevarat ca nu a fost operat, a avut ceva edem alergic si a fost internat doar 3 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Multumesc pentru sprijin. Pensiuna Angi mi se paruse si mie o alegere buna, era si aproape, si mai ieftin ca prin alte parti, dar au toate locurile ocupate in perioada respectiva, e nu stiu ce festival. Am primit numarul unui preot care ar putea sa ne ajute, poate e cel de care spui tu,Bianca.
Oana, nu poate sa se interneze tati, nu primesc decat femei. Probabil saloanele sunt pline de mamici, bunici si n-ar putea baga si un tatic printre ele.
Imi mai ramane sa aflu cam cat se da pe acolo, daca ati auzit pe cineva care sa stie, poate imi trimiteti un pm

Mergi la inceput