Fulgusori de nov-dec 2009 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

DIANA ti-am admirat silueta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

..DianaR si eu ti-am admirat silueta...acum am 80 Kg....eu am apuc de sport fie ce-o fi....sunt imensa si urata..

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

oaaaa, ce de-a chestii ati vorbit, si ce tare mi-as da si eu cu parerea (mai putin despre regim ca daca va zic ca-s slaba snur, mai ceva ca inainte de sarcina, o sa ma injurati), dar am de lucru pt scoala
asa ca sper sa revin mai pe seara.
Bine ca macar mi-a trecut indigestia, ca ieri eram cam asa:

tuturor sarbatoritilor de azi, si mari si mici

si voua mamicilor

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Diana, wow, si zici ca ai 3 copii?. Abia dupa luni pot sa fac abdomene? Credeam ca e ok dupa 3.A-propos de ce regimul de alaptat- dupa ce am introdus mere si morcovi cruzi si a mers, am zis sa bag si o salata verde... ghici cine a facut azi kk verde si cu putin mucus de m-am si speriat. matei a avut mereu kk regulamentar, mustar. Nu il suspectez de altceva, e vioi, are pofta de mancare, nu plange...

cu vigantolul e o tampenie, subscriu, in primul rand sticluta nu are indel de sigiliu, ce inseamna x zile DE LA DESCHIDERE? cand il scoti din cutie, cand ii desurubezi capacul?

mami de bebe MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Chiar vroiam sa va intreb si eu: ce faceti ca sa mai dati jos din kg acumulate in sarcina? Eu am 70 de kg si ma simt ca o vacuta. Sotul tot imi spune ca imi sta bine si plinuta, dar eu simt ca o iau razna cand ma uit in oglinda, si mai ales cand trebuie sa ies pe-afara si port inca hainele de gravida , ca in altele nu intru

Eu am incercat vreo doua zile sa nu mai mananc dupa 6 seara, dar nu merge. Mai intai, pentru ca seara, productia de lapte oricum imi mai scade. Daca nici nu mananc...se trezeste bebe tot din 2 in 2 ore toata noaptea dupa papa.
Nici sotul nu ma lasa sa incep vreo dieta, oricat de simpla ar fi. Si ma gandesc si eu ca acum, copilul e pe primul loc, deci...la mancare nu pot renunta deocamdata. Ramane sportul. Insa, nu stiu cam la cat timp dupa cezariana as putea reincepe aerobicul. Eu am facut si inainte de a ramane insarcinata. Insa...in 9 luni...am ajuns cat Casa Poporului pentru ca am avut o sarcina cu probleme, contractii, si a trebuit sa renunt la orice efort si chiar plimbari.

Asadar, este careva cu cezariana, care s-a apucat de zbantuiala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:

Pup mamicile si fulgusorii nostri frumosi!

Astazi am facut si noi vaccinul,cadou de 3 lunite!
Am luat-o dormind,s-a trezit la cabinet,a ras la doctorita si asistenta,ca apoi,dupa intepatura,sa nu se mai opreasca din plans pana acasa(cand i-am dat laptele).

Se discuta zilele trecute daca trecem copilul la intretinere sau nu.La mine nu era trecuta,dar astazi,o vecina a facut tot posibilul sa ma ajunga din urma,sa ma intrebe de ce nu e trecuta.
Am argumentat putin,bineinteles,felul in care m-a abordat a fost departe de a fi unul dragut....Si am intrebat-o de ce nu m-a oprit pe scari toti acei 6 ani,in care nu am locuit aici,dar am platit sarguincios lift,curatenie,varuit,usa noua etc....

Vorbeati si de slabit,asta da subiect! Nu am intrat la dieta,dar,pe langa exercitiile de ridicare,carare una bucata copil de 6kg, astazi am inceput tae-bo,cu Billy Blanks! Am mai facut cu vreo 3-4 ani in urma,e super!

DianaR,ai un corp de invidiat,felicitari!

Camy,mult succes!

Monis,felicitari! E bine ca intri din nou in hainele dinainte de sarcina!


La multi ani celor ce-si serbeaza ziua de nume astazi!

Ionelamaria Un `La multi ani` special pt tine!




Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

vin si io ca dumb head ce sunt cu niste intrebari:
1.mie imi trecuse sangerarile de vreo saptamana si ceva...ieri a inceput sa curga rosu inchis..nu mult..care s-a transformat azi in ceva brun spre negru.vascos-gelatinos..am sunat la cabinet si asistenta de la ginecologie mi-a zis ca e menstruatia..e posibil dupa 38 de zile de lehuzie sa apara? si sa aiba aspectul acesta...mie mi se topesc si firele cu care mi-a fost cusut vaginul..ca s-a rupt la nastere..oare sa fie probleme acolo..ma doare un pic..dar m-a durut de csand m-a cusut..acum nu ma mai doare asa tare..de cand au inceput sa iasa firele
2.voi cu ce v-ati rashchetat la fofo dupa nastere?lama?crema de epilat....??la mine e problema ca sunt si cusuta pe fesa dreapta ca s-a rupt pielea...si ma intrebam cum sa fac..ca n-as mai sta asa...ma simt ca un babuin nespalat...problema si intrebarea mea de baza e chiar daca rana e inchisa..nu e cicatrizata inca...daca dau cu lama...fac vreo prostie...nu?atunci cum fofo ma=sii sa scap de tiulei?
ASTEPT O LAMURIRE..SAU MAI MULTE...cat se incalzeste baia..sa fac si io un dush.....danke fain


POZE BOTEZ REBECCA 26.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Wow, DianaR, ce silueta! Oooof ne-ai complexat Eu mai am 6 kile de dat jos (care toate cred ca-s pe burta) si ca sa fac asta pina la botez ar insemna sa nu mai pun gherutza pe dulciuri ceea ce nu stiu daca sint in stare Ca sa nu mai pun pe mine hainele de graviduta mi-am luat niste blugi si o fusta + citeva bluze cu nasturi in fata ca sa pot alapta si nu stiu cind voi putea accesa si restul dulapului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaranditza

Asadar, este careva cu cezariana, care s-a apucat de zbantuiala?


Je ....tocmai ce am scris azi....numai ca am vb acolo (la sala) si nu pot incepe cu aerobic...ca am 2 cezariene...asa ca incep cu ceva mai simplu...banda...fitness....apoi d'alea grele..aerobic....si mai stiu eu ce..

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Seara buna fetele,

DianaR, merci pentru detalii. Nu ma gandeam la o dieta stricta in nici un caz, mai ales ca imi doresc foarte mult sa alaptez cat mai mult, ca la Riana nu am reusit decat 3 luni jumate (nu stiu din ce cauza am pierdut laptele, ca aveam destul, sa fie oare de la stres, am avut o perioada cam naspa atunci). Si ma gandesc sa incep sa folosesc banda de alergat impreuna cu o dieta, mai degraba o alimentatie sanatoasa, ceea ce acum nu se intampla, din cauza ca la noi se mananca cam hipecaloric pentru ca sotul e pe principiul "cea mai buna leguma e carnea".
Aaaa si vreau sa-ti zic ca aratai super si sunt convinsa ca si acum o sa-ti revii. Bravo tie!

Nici eu nu cred in povestile cu Vigantol, am mai scris intr-un post mai demult. La Riana am folosit sticluta pana am golit-o, deci cam cateva luni, si fontanela i s-a inchis la 8 luni, nu am avut probleme cu rahitismul. Concluzia este ca sunt doar niste povesti...parerea mea.

Camy ce fain ca ai inceput sala.

Monis sa nu te auzim aici cu kg tale, ca murim de inima rea

Mergi la inceput