Bobocei de sept-oct 2008 (240)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Hello,

La multi ani Ioni si Ioane! Trat pe vatrai azi, nu fac nimic, ca deh, e sarbatoare! :):):)

Babytza, foarte frumos mesajul despre forum/fetele despre forum. Chiar de dat la soricei. Pupici speciali

Paula, deci si voi v-ati balacit in ape termale? Hmmm, va invidiez. Ce baietel mare ai, seamana fff tare cu tine, tare frumusel si cu aer de smecheras.

Giulianna, Nerantula, Laureta, bine ati revenit. La multi ani pe 2010! Sa aveti parte numai de bucurii.

deci Nerantula, te bagi la niste solduri? e inca nu m-am uitat, mi-e teama ce o sa iasa...anul trecut am cumparat la greu!!! Am tot zis ca ma duc la magazine, insa a fost asa de frig ca am renuntat. Shopping placut!

de Ratonelu mai stie cineva ceva? dar de Bitza?



Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Apropo de vizita popei la noi pt botezul casei, pe langa ca m+am fript la cuptor, erau niste haine in canapea care asteptau de mult ele sa fie calcate,Imi zic hai ca deschid ca e bine sa ne boteze si noua casa, niciodata nu am deschis...ma rog si iau hainele si le arunc pe calorifer ul din spatele unei canapele si deschid usa, fete intra popa si cand ma intorc cu fatza catre sufragerie vad niste chiloti cazuti exact in mijlocul camerii, sa mor, in mod sigur si popa ia vazut.I-am ridicat in fatza lui, ce sa mai zic ca nu mai aveam ce zice.Asa ca Ramo, mai bine ca nu ai deschis.

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)




ai cui erau? sa nu imi spui ca erau d-aia de-ai tai pe care ii porti in noptile acelea...

Mami fericita de Mihnea-Cristian &5s5z
Mihnea se face mare Gargaritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

gata fetele...am comandat..abia astept produsele...Serena mea..doarme...asa..ca merg si eu langa ea...

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

La multi ani pt toti cei ce-si serbeaza azi ziua numelui!!!

sunteti mortale! mi-e drag de voi!
Ada, pana la urma, ce cuptor ti-ai luat? ca am pierdut ideea si ma tot tineam sa te intreb

nikolici, crezi ca s-a suparat popa?? si a propos de asta, la noi n-a venit POPA, a venit PAPO, in acceptiunea lui Razvan

300, cred ca se vedea ca ai copil mic si asta e pana la urma...cate case vede popa...

piolica, super pozele!! si copilasii, i-as privi non-stop, sunt asha de dragalasi!
dar ce v-ati mai destrabalat la petrecere!

bravos, Shoricel!! si bine ca v-au ajuns pastilutele alea! multe peripetii ati mai avut!

Lumi, zau ca ai niste baieti superbi! si e mare lucru ac se au unul pe celalat! a, sa stii ca poti parola si albumul de pe bobocei!

Laureta, eu stau in spatele lui Razvan, il apuc de barbie (cu blandete!) si-i spun: ia sa-i aratam lui tati cum luam noi siropul!" si ii introduc seringa in gurita, pac-pac...sa nu se inece...si apoi gata, Bravo!

babymom, super pozele de la patinoar!

Paula, ce frumos a fost la Felix! va felicit pentru alegere! vreau si eeeeeeeeeu! cate kg are Mihnea?

AlexaM, am salvat retele
si bineiteles si ideile de sufleuri expuse aici!! am deja fisiere cu retete si cu numele celei care a scris reteta pe forum


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Gata..NiKolici....am tranzmis mesajul..si pe celalalt forum....sa speram ca o sa fie bine...

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

la capitolul celalalt nu este link catre acest capitol, poate mai puteti edita, fetele care ati scris pe ultima pagina


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Corrina

ai cui erau? sa nu imi spui ca erau d-aia de-ai tai pe care ii porti in noptile acelea...






Ba da...in noptile alea cu rushii pe cap...de aia cu manecutza si picior, eee cred ca nu si-a dat seama popa ca erau ai mei,,,ce naiba port eu de aia?

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

Cu rugamintea de a da mai departe. Urgent.
Andreea TUDOR - fata nou nascuta a unui profesor de la Colegiul National Henri Coanda Bacau - are nevoie urgenta de sange B3 NEGATIV .


Sotia lui a murit la nastere saptamana trecuta. Poate se gaseste cineva...


Va rog sa trimiteti mai departe pana se gaseste o persona ce poate si doreste sa salveze acest bebelus.


Numarele de telefon le aveti aici :
0741 864 495/ 0765 262 424
Scuze pt deranj si dati mai departe, va rog ...


Prof. Irina Leonte
inspector de specialitate


Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)




Nikole, cunosti tu persoana sau e primit pe mail?
S-ar putea sa stiu pe cineva...




Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

alexa am primit un mesaj pe messenger.Merita incercat!
Doar nu vrea bani, cine sa dea mesaje de astea?Zic si eu!Poate ajutam cumva!

Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Mama ce repede s-a inchis subiectul azi, nici n-am apucat sa-mi editez enormitatile...

Nerantula, ma bucur ca sunteti bine, sper sa scapati cu bine de afta asta. Eu mai stiu ca si tantum verde merge la afte. Sotul meu a venit de la farmacie un un preparat cam amar care continea multe treburi - din pacate mi-a dosit anda borseta cu unguente and stuff si nu mai stiu daca are vreun nume - parca totusi era "solutie contra aftelor". Anda mea a avut candidoza bucala si intr-adevar e dureroasa si nu-i lasa sa pape.

Tin minte ca si Ralu a avut o forma foarte urata de afta care a grecut si foarte greu. Eu i-am cumparat atunci glicerina boraxata si a reactionat bine la tratament.

A propos de asta, cand am nscut noi se vehicula pe aici ca glicerina boraxata nu e buna (toxica???) si ca e bine sa cerem glicerina simpla cu stamicin etc? Mai stiti careva despre ce vorbesc si, mai ales, care erau motivele invocate?

Babymom am tot auzit ca nistatinul nu mai actioneaza asupra tuturor tulpinilor de candida (de restul nu stiu) si ca stamicinul ii calca pe urme... Tu ai spus ca glicerina poate fi simpla in caz de afta-care-nu-e-candida presupun? Eu la farmacie am gasit glicerina preparata cu nistatin si intr-adevar nu avea rezultat decat cam... greu.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput