Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *131*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

simina,pt masina iti trebuie scoica auto,dar exista si scaune auto 0+ parca,iar despre marsupiu nu stiu ce sa zic,dar sunt acelea de la chicco cu 2 sau 3 pozitii,in care poate sta si culcata,sau sling-ul.
dar ai mare grija sa nu aluneci cumva cu fata,mie tare imi e teama,de aceea il scot doar in sanie sau carut...oricum in port bebe nu mai incape.
te pup si p tine si pe cea mica

Nikoleta 20 mamica deMario Andrei
A sosit minunea din viata noastra!!!
http://b1.lilypie.com/mY71p2.png
poze picasa:
niko_bruneta2000@yahoo.com
parola:26022009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

am nevoie de un sfat legat de spanac:
ii place fff mult spanacul insa pana acum i-am dat doar 1 data pe saptamana ca tot am citit controversele legate de el
oare daca ii dau mai des (2/sapt) fac rau?
nu am ajuns inca sa-i gatesc singura, folosesc borcanelele de la hipp sau holle pe care le amestec cu branza




Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 8 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink


daca ii place, poti sa-i dai spanac de 2 ori pe saptamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

simina - la 3 luni - 10 min/zi
sunt marsupii care se pot aduce la orizontala (nu stiu sa explic prea bine insa bebele sta ca si cum ar fi in brate culcat) si care bine-nteles ca-s de la 0+ si-i nelimitat ca timp
eu am un marsupiu de la chicco si scrie pe el de la 0+ insa eu am pus-o de pe la 5-6 luni ocazional



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 8 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin
Am o intrebare: Ca sa pot pleca cu fata la plimbare ce trebuie sa-mi cumpar pt masina?? scaun auto sau scoica????...nu stiu care-i diferenta intre ele. Vreau sa mai iesim la plimbare ca ne-am saturat sa iesim doar in jurul blocului



scoica pana la 9kg in jur de 9 luni, acum e mica nu poate sta in fund si scaun

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

aaaa, am uitat sa va spun de recordul nostru absolut: asta noapte/dimineata pe la 5 a baut 100 ml lapte si daca mai aveam in sticla ar mai fi inghitit dar eu nu fac decat 100 in fiecare zi (ca sa nu arunc mai mult[:I, ca-i tare scump laptele nostru -80 lei/cutia)

ce lapte e asta? e un record ptr o masa nu ptr toata ziua?

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

wow ce scoruri la scoicile auto!!!!!!!!!!!! mi-e rau.....da trebuie sa-mi iau una ca vreau sa incep sa va vizitez....ma autoinvit

wrap este "fularul" ala ce-l infasori in jurul corpului???

Am cautat pe net marsupiu care sa aiba si poz orizontala si singurul ar fi asta de la chicco

Nicko eu prefer sa o iau in brate decat sa mai ma trambalez cu caruciorul prin lift/scari/usi/trotuoare/mocirla , + ca pe vremea asta nici nu stau prea mult cu ea afara , 10-15 min max (mai mult timp imi i-a pana suntem gata de plecare)

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Provista scuze da n-am inteles ce ai vrut sa-mi spui in mesaj
Sa iau scoica ca-i buna pana la 9 luni????? sau sa nu iau nuimic ca nu sta in fund??????

Am vazut la scoicile 0+ ca au adancitura la coloana , da ma gandesc ca punand un scutecel/paturica se estompeaza.......altfel de ce mai sunt 0+ ?

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

la noi e simpllu cu caruttul k stam l curte
iar eu mi-s mai impiedicata de fel

Nikoleta 20 mamica deMario Andrei
A sosit minunea din viata noastra!!!
http://b1.lilypie.com/mY71p2.png
poze picasa:
niko_bruneta2000@yahoo.com
parola:26022009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

aaaa, am uitat sa va spun de recordul nostru absolut: asta noapte/dimineata pe la 5 a baut 100 ml lapte si daca mai aveam in sticla ar mai fi inghitit dar eu nu fac decat 100 in fiecare zi (ca sa nu arunc mai mult[:I, ca-i tare scump laptele nostru -80 lei/cutia)

ce lapte e asta? e un record ptr o masa nu ptr toata ziua?

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)
dragos tea mea






aptamil pepti

noi avem (teoretic, ca practica ne omoara) o singura masa de lapte si aia prin somn cum am norocul

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 8 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Provista scuze da n-am inteles ce ai vrut sa-mi spui in mesaj
Sa iau scoica ca-i buna pana la 9 luni????? sau sa nu iau nuimic ca nu sta in fund??????

Am vazut la scoicile 0+ ca au adancitura la coloana , da ma gandesc ca punand un scutecel/paturica se estompeaza.......altfel de ce mai sunt 0+ ?

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!


nu e nevoie sa pui tu scutec pt ca au ele o reductie din burete care se scoate cand copilul a implinit 6 kg

Mergi la inceput