Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *131*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui zsuzsu
in rest suntem bine Julia are 8.300 kg, la 9 luni si 2 saptamani -deci categ pana, dar arata grasunica
nu ma mai stresez pana e sanatoasa si nu pare slaba deloc
dintisori nu avem nici acum-mai e cineva fara?


Noi suntem fara dintishori.. Si cu calciul stam kiar bine, deci... nu e de-acolo. Asteptam cu interes. Kiar ma gandeam azi daca mai sunt ghiocei non-dintzoshi.
8300g la 9 luni nu e "pana" e kiar super-ok!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

novus ce frumusete de fetita ai, zici ca-ipapusica s-o pui in vitrina nu alta.

Am mai vazut si un Stefan chipesh, pui de Ramona7575

Momentan e mai liniste la lucru asa ca ma delectez cu poze , dar parca vad ca nu tine mult rasfatul asta. Sa vad poze tot apuc, asa printre picaturi dar e mai greu sa comentez

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

venim si noi cu un La multi ani! intarziat pentru puzderia de sarbatoriti de astazi - bebici, mamici si tatici


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 8 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

novus - multumim

paste ii dau cu :
branza+iaurt
br+dovleac turcesc
br+spanac
si cateodata si cu pireul de legume de la amiaza , cand am cateva zile de mofturele, ca sa-si revina

pana acum am avut paste fara gluten (fie din orez, fie din porumb+cartof) , desi am introgus glutenul in cereale, cu pastele am luat-o mai incet
bine-nteles ca am luat paste bio din car4/gima

monnvas - multumesc pt ideea cu pastele din faina integrala; wk asta iil organizez pe tati sa cumpere si vad cum reactioneaza micsunica


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 8 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

am nevoie de un sfat legat de spanac:
ii place fff mult spanacul insa pana acum i-am dat doar 1 data pe saptamana ca tot am citit controversele legate de el
oare daca ii dau mai des (2/sapt) fac rau?
nu am ajuns inca sa-i gatesc singura, folosesc borcanelele de la hipp sau holle pe care le amestec cu branza




Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 8 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

aaaa, am uitat sa va spun de recordul nostru absolut: asta noapte/dimineata pe la 5 a baut 100 ml lapte si daca mai aveam in sticla ar mai fi inghitit dar eu nu fac decat 100 in fiecare zi (ca sa nu arunc mai mult[:I, ca-i tare scump laptele nostru -80 lei/cutia)
nu stiu cum s-a intamplat minunea si nici nu ma astept sa se repete insa ma bucur pt ziua de astazi

poate i-o fi fost sete ca aseara am facut pt prima data cereale cu biscuiti si a inghitit 210 gr in 12 minute; s-a vazut ca i-au placut ca le-am facut si mai grosute si tot le-a mancat desi in alte conditii ar fi imediat

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 8 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

La multi ani tuturor!!!
si La multi ani mai ales Ioanelor,Ionilor si lui bb Cristian alias chiscuta

am revenit si noi acasa de cateva zile,dar mai am de recuperat ceva din urma,insa pana recuperez trece si Pastele si nu va salut.
am vazut o multime de craciunei si craciunite superbi.
mai citesc din urma,si revin
noi suntem ok,fara probleme ,craciunul si rev l-am petrecut doar noi 3,fara nimic special,la casuta noastra de la tara...poze u punem,k nu avem...am cumparat aparat numai dupa ce ne-am intors acasa,in bucuresti...dar am facut aici cateva poze,in parc la dr taberei.le pun pe acelea.
mosul a fost destul d bogat la noi,caci ne-a adus amandoi caninii de sus,insotiti de ,dara acum a trecut.
va pup si revin

Nikoleta 20 mamica deMario Andrei
A sosit minunea din viata noastra!!!
http://b1.lilypie.com/mY71p2.png
poze picasa:
niko_bruneta2000@yahoo.com
parola:26022009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Spunem si noi La multi ani ghioceilor , mamcilor si tuturor celor ce isi serbeaza ziua numelui!!!!!

La multi ani Joanna , Pisik

Am o intrebare: Ca sa pot pleca cu fata la plimbare ce trebuie sa-mi cumpar pt masina?? scaun auto sau scoica????...nu stiu care-i diferenta intre ele. Vreau sa mai iesim la plimbare ca ne-am saturat sa iesim doar in jurul blocului

aaaaaa....si pt plimbarile din jurul blocului as vrea sa-mi iau un marsupiu ca mi-e greu cu caruciorul acum si sa o tin in brate ma rupee........am voie sa o pun in marsupui la 3 luni??? daca da...pt cat timp??

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

La multi ani IOnilor si Ioanelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Spunem si noi La multi ani ghioceilor , mamcilor si tuturor celor ce isi serbeaza ziua numelui!!!!!

La multi ani Joanna , Pisik

Am o intrebare: Ca sa pot pleca cu fata la plimbare ce trebuie sa-mi cumpar pt masina?? scaun auto sau scoica????...nu stiu care-i diferenta intre ele. Vreau sa mai iesim la plimbare ca ne-am saturat sa iesim doar in jurul blocului

aaaaaa....si pt plimbarile din jurul blocului as vrea sa-mi iau un marsupiu ca mi-e greu cu caruciorul acum si sa o tin in brate ma rupee........am voie sa o pun in marsupui la 3 luni??? daca da...pt cat timp??

fericita poze Maya Andreea
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!


Poti sa ii cumperi scoica- merge pana la 13kg cica.
Mai exista si varianta de scaun de masina categoria0+1, dar cel mai bine este scoica acum. Are doar 3 luni si e micuta totusi, in scaun s-ar pierde.

Eu l-am pus Vladimir in wrap de la 2.5 luni. Isi tinea bine capul si era un bebelus mare. Folosesc wrap-ul si acum, Il recomand cu caldura.

Am avut si port-bebe/marsupiu dar nu mi s-a parut asa eficient. Vladimir fiind mare (la 3 luni avea 8 kg), iar marsupiul avand bretelele subtiri parca ma taiau pe umeri si pe spate (ca la ghiozdanul de scoala), sper ca m-am facut inteleasa.

Eu iti recomand wrap- parca stam si mai lippiti in el. De fiecare data cand il pun in wrap adoarme.

Bafta sa faci alegerea buna si potrivita tie,

Mergi la inceput