M-am hotarat............adoptie(68)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eleia spune:

criss sa fie intr-un ceas bun!!! sa va traiasca printesa si sa va bucurati alaturi de ea mult, mult timp. cu vestea asta buna pe care ne-ai dat-o, ne cresc si noua sperantele.
danaionela felicitari si tie si sa dea DD sa treaca cat mai repede luna asta si sa-ti iei acasa minunile. cred ca ai multe emotii.
simona14 nu mai pleca urechea la toti oamenii limitati. important e ca sunteti voi bine si sunteti o adevarata familie restul....din pacate sunt multi oameni lipsiti de omenie si ar fi bine sa ii scoti din anturajul tau ca sa nu te intristeze parerile lor de cacao.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci_miru spune:

Buna fetelor!

Incerc sa nu pierd nimic din ce se discuta aici asa ca de deminieata am inceput sa citesc ce spuneti voi. Noi am fost plecati din localitate asa ca trebuie sa recuperez.
Simona-14 prieteniii nu te pot condamna pentru nimic din ceea ce faci sa-ti fie bine tie. Cei care o fac nu-ti sunt prieteni ciii... spunea cineva mai devreme cunostinte.Nu pune la suflet fruntea sus si mergeti inainte.
Simo 75 la noi singurii care stiu de hotararea pe care am luat-o ( aceea de a adopta un copil) sunt colegii de serviciu care sunt niste oameni minunati. Toti. Incepand de la dl director pana la colegii de birou, as vrea ca toate sa aveti norocul nostru din acest punct de vedere.
La noi inca nu am spus familiilor noaste. Nu am considerat necesar. O sa-i informez atunci cand o sa fiu eu si sotul meu pregatiti. ACUM nu suntem.
Criss si redrose1976 sa va traiasca minunile ,sa va aduca numai bucurii si sa fie sanatoase, pentru ca frumoase sunt cu siguranta. Voi le faceti sa fie, si va admir.
Eleia cred ca mi-ai trimis nr de telefon sa vedem daca ma descurc cu PM, nu stiu daca eu il am accesat.Daca nu VA ROG sa ma ajutati.

In speranta ca vom auzii alte vesti bune saptamana asta va doresc sa aveti niste zile minunate

Va
Miru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaalice spune:

Criss ! ma bucur pentru tine! sa-ti traiasca minunea si sa te bucure!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puffy10 spune:

criss_85 felicitari! ai avut mare noroc! Doamne doamne ti-a trimis ingerasul mult asteptat!

6IA, 2FIV-nereusite
prin adoptie vom aduce bucuria in casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondiemonyk spune:

buna ziua dragi aspirante

sunt veche pe acest forum dar pe cel cu adoptii acum am intrat. Multele ganduri din capul meu as vrea sa vi le impartasesc si sa ma sfatuiti in continuare.
Vad ca exista atestate. Eu inca nu m-am interesat pt adoptie dar vreau sa incep documentatia.
Simt ca nu se mai poate altfel, ca imbatranim, si vreau sa ofer iubire unui copil, chiar daca nu este al meu, nu s-a putut.

Va multumesc pt sprijinul acordat de pe acum !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Draguta bine ai venit, si sa nu uiti niciodata sa te ridici si mergi mai departe, oricare este motivul infrangeri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona14 spune:

Bine ai venit si sper sa iti gasesti puiutul repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

Multumesc, fetelor pt urari!
Puffy,asa este am avut mare noroc! Nici eu nu ma asteptam ca tel sa sune asa repede si credeti-ma pe cuvant ca am fost sunata din cateva judete. Mi-am dat seama ca se poate,dar ca trebuie sa fim mai flexibile, sa facem rabat la anumite aspecte.De exemplu pe noi nu ne-a interesat etnia...si ce daca copilul e de etnie rroma? Fetita noastra este jumate-jumate, mama de etnie,tatal roman, dar si daca era 100% nu ma deranja.Vorbind cu asistentele sociale de la DPC, ni s-a spus ca majoritatea cuplurilor se feresc de etnie, unii nici nu vor sa vada poze sau sa mearga sa vada copilul doar cititnd in caracterizare ca parintii sunt rromi. Dar mai cred ca Dumnezeu le aranjeaza pe toate si ca nimic nu este intamplator,cum a fost si cazul meu...acest copil este pt mine...sper sa reusiti si voi cat mai curand sa va gasiti copilasul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Buna
Bine ai venit BLONDI. Sper sa gasesti cit mai repede copilasul mult dorit.
Criss- mare dreptatea ai cind te referi la felixibilitate. Noi sutem fericiti. S-au stabili termenele pentru incredintare.
Va pup si capul sus. Pina la urma toata lumea o sa reuseasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bellaiza spune:

Fetelor, fie sa va impliniti visul cat mai repede!
Asa este Criss_85, sentimentul este fantastic, nici macar nu mi l-am putut imagina.
Danaionela, asigura-te ca este indeplinita procedura de citare cu asistentul maternal, iar daca nu a primit citatia, roaga-l sa vina la termen. Noi asa am facut pentru ca citatia nu ii sosise.

Mergi la inceput